Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю. Підкажіть, будь-ласка, за яким пунктом статті 23 я можу отримати відстрочку по догляду за бабусею? Є висновок ЛКК, що вона потребує постійного догляду на непрофесійній основі. Вона не має інвалідності. Проживає зі мною, але не прописана у мене. В неї є син (мій батько) та дочка. Дочка виїхала за кордон після 22 року. Син (мій батько) має висновок ЛКК, що йому потрібний також постійний догляд, тому він не може доглядати за нею.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Добрий день, право на відстрочку мають члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи.
Без інвалідності бабусі Ви відстрочку по догляду за нею не оформите.
Чому не розглядаєте варіант оформлення відстрочки по догляду за своїм батьком?
Тобто якщо бабуся не має нікого, хто б за нею постійно доглядав з першим ступенем споріднення, все одно потрібно, щоб вона мала інвалідність, щоб я міг оформити відстрочку?
У батька є дружина (моя мати) і дочка (моя сестра), тому там отримати відстрочку буде ще складніше
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
По бабусі саме так. Потрібна інвалідність для оформлення відстрочки.
По батьку якщо Ви будете оформлювати відстрочку саме по здійсненню постійного сторонього догляду, наявність дружини та доньки не має значення. Ви будете мати право на відстрочку.
Підстава для відстрочки звучить таким чином: 9) зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, або рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, чи рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи потребують постійного догляд.
Тобто доводити відсутність інших осіб потрібно, якщо догляд здійснюється за батьками дружини.
Щоб отримати відстрочку за 9 пунктом також потрібний акт про встановлення факту здійснення особою постійного догляду. Я хотів написати заяву на отримання акту, але у мене не було всіх необхідних документів, які вказані в 11 та 12 пункту. Фото списку документів прикріплюю. Як бачити, для отримання акту догляду потрібно надати документи, які підтверджують, що інші особи з першим ступенем споріднення не можуть доглядати за батьком
Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта
Ця вимога є абсолютно незаконною. Вже є чимало судових рішень, де було встановлено, що по постійному догляду не потрібно взагалі доводити відсутність інших членів сім'ї або неможливість здійснення ними догляду.
Чи маєте Ви право на отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд за батьком? В такому випадку акт не потрібен.
Якщо все таки у Вашому випадку треба тільки акт, раджу подавати заяву на отримання акту. В разі відмови, писати скаргу до вищестоящого органу або подавати позов до суду
Дякую, за консультацію! Ви мені дуже допомогли!