Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
922 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Вітаю. Я і мій син переселенці з Донецької області, евакувались нещодавно. У сина інвалідність з 2016 року, цукровий діабет, важка форма, 4 інсуліну в день. Срок дії довідки про інвалідність закінчився в листопаді 2023 року. Отримує соціальну допомогу в розмірі 2100 грн.автоматично. На даний момент звернувся для повторного огляду в лікарню, де відповіли, що тільки через ВЛК. Чи потрібно проходити повторний огляд під час військового стану і звертатися в військомат? Які його дії, поясніть будь ласка.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Євгенія!
Не бачу прив'язки направлення Вашого сина на експертне оцінювання та проходження ним ВЛК.
Ваш син перебуває на обліку в ТЦК? Має військово-обліковий документ?
Відповідно до Постанови КМУ №1338 "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи" достатньо Вашого паперового тимчасового посвідчення, яке є належним та чинним військово-обліковим документом:
"21. До електронного направлення додаються електронні копії оригіналів таких документів:
1) документи особи, яка направляється на проведення оцінювання:
У разі коли особі інвалідність (із зазначенням строку повторного огляду) була встановлена до набрання чинності цією постановою відповідно до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317 “Питання медико-соціальної експертизи” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 95, ст. 3265), і строк повторного огляду припав на період воєнного стану на території України, але яка відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 8 березня 2022 р. № 225 “Деякі питання порядку проведення медико-соціальної експертизи на період воєнного стану на території України” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1310) не проходила такий повторний огляд в медико-соціальних експертних комісіях:
чоловіки віком від 25 до 60 років, яким була встановлена друга або третя група інвалідності із зазначенням строку повторного огляду, зобов’язані у період з 1 квітня 2025 р. до 1 листопада 2025 р. пройти оцінювання повсякденного функціонування відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого цією постановою;
інші особи, за винятком тих, кого неможливо направити на проведення оцінювання повсякденного функціонування, проходять оцінювання повсякденного функціонування до 1 квітня 2026 року.
З повагою, адвокат Айвазян.
Військового квитка чи приписного у нього нема. Є Резерв+ .
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЯкщо є е-ВОД, то цього цілком достатньо для направлення на експертне оцінювання та визначення групи інвалідності. Взагалі ця вимога лікарні незаконна. Зверніться за направленням не до профільного, а до сімейного лікаря, або оскаржуйте відмову лікарні до місцевого управління охорони здоров'я або до суду.