Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. Есть отсрочка по последовательному обучению(Аспирантура), 25 лет, есть так же вид на жительство РБ (мама гражданка РБ), даёт ли мне это право , быть невоеннообязанным в принципе или выезжать за границу?
Или для этой процедуры необходимо получить паспорт гражданина РБ и отказаться от украинского гражданства?
В текущих реалиях, учитывая военное положение, это можно осуществить?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Николаев, 34 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Назаре!
Ні, це не надає Вам права бути невійськовозобов'язаним, оскільки Ви є громадянином України, незважаючи на ПМП у рб.
Станом на сьогодні Ви не зможете відмовитись від українського громадянства й навіть громадянство рб не надасть Вам можливості набути права невійськовозобов'язаного.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
На жаль, це не дає Вам право на перетин кордону та визання Вас невійськовозобов'язаним.
Проте, Ви можете рекомендованим листом звернутись до Голови ДПСУ та спробувати отримати індивідуальний дозвіл на виїзд з України.
Згідно частини 6 статті 14 ЗУ "Про прикордонний контроль" За наявності підстав гуманітарного характеру, для забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань іноземцям, особам без громадянства або громадянам України, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону України, Голова Державної прикордонної служби України або особа, яка виконує його обов’язки, може дозволити перетнути державний кордон.
Якщо отримаєте відмову, то виїзд за межі України в умовах воєнного часу здійснюється на загальних підставах згідно Правил перетинання державного кордону громадянами України затверджених постановою КМУ 57.
Рішення про припинення особою громадянства України приймає Президент України.
В реаліях сьогодення процес виходу із громадянства може зайняти роки. На жаль, після подачі всіх документів Ви можете зіштовхнутися з такою ситуацією, що Президент просто не видасть Указ про припинення громадянства і оскаржити це Ви не зможете.
З повагою, юрист Дерій В.О.!