Задайте вопрос юристу

934 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 04 июля 2025, вопрос №139089

Непридатний, але не виключений із обліку

Доброго дня. Наприкінці весни 2025 року проходив ВЛК і був визнаний непридатним. На руки свідоцтво про хворобу мені не дали, аргументуючи це тим що воно має бути затверджене штатною ВЛК і тільки після затвердження я зможу його отримати (по інформації із різних джерел для себе прояснив, що процес затвердження доволі довий – може бути навіть півроку). На руки після обстежень отримав тільки копії обхідного із ВЛК і копії висновків профільних лікарів.
До того ж: в «резерв +» статуси «на обліку» і «військовозобов’язаний» - залишились без змін, а от навпроти постанови ВЛК з'явився статус «Непридатний (згідно редакції Наказу №402 від 14.10.24)»...
Питання… чи можу (без свідотства про хворобу і будучи на обліку) вільно пересуватися країною? Чи є ризик бути затриманим десь на блокпості в іншій області (наприклад виїжджаючи у відрядження).

Ответы юристов (2)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Загалом до Вас не повинно бути питань від представників ТЦК іншої області. В разі чого можете показати копії картки обстеження та висновки лікарів. Згідно законодавства Вас не мають права затрисувати та мобілізувати.

    Проте, до затвердження штатною ВЛК свідоцтва про хворобу Вас не виключать з військового обліку, тому певні ризики все ж таки існуюють.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Сергію!

    Затримати Вас мають права тільки у тому разі, якщо Ви знаходитесь у розшуку ТЦК або не маєте при собі ВОД.

    Щодо Вашої придатності, то мобілізації підлягають придатні до служби громадяни. Тож, допоки у Єдиному реєстрі наявна інформація, що Ви визнані непридатним і постанова ВЛК знаходиться на затвердженні, Вас не мають права мобілізувати.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України