Задайте вопрос юристу

936 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 09 июля 2025, вопрос №139249

Відстрочка від мобілізаціі

Двоє батьків пенсіонерів .Обоє інваліди 2 групи.Розлучені з 2018 року і з тих пір проживають по різних адресах.Мають повнолітніх сина і дочку.Чи має син право на відстрочку від мобілізації.

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Людмила!

    За пунктом 13 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" син матиме право на відстрочку, якщо сестра військовозобов'язана, або ж є особою з інвалідністю, або ж потребує постійного догляду:

    «які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю».

    За пунктом 9 частини першої статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" матиме право на відстрочку, якщо один із батьків потребує постійного догляду за висновком ЛКК:

    "зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною та/або своїми батьком чи матір’ю (батьком чи матір’ю дружини (чоловіка), якщо вона сама потребує постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, померла (загинула), визнана зниклою безвісти або безвісно відсутньою, оголошена померлою, і батько чи мати дружини не має інших працездатних членів сім’ї, які зобов’язані та можуть здійснювати за ними догляд), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребують постійного догляду».

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Чи має хтось з батьків потребу у постійному догляді (про це повинно бути зазначено в довідці МСЕК або ЛКК)?

    Якщо ні, то працездатна сестра буде підставою для відмови у відстрочці.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна 21 час назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Доброго дня, поки що інформації недостатньо для надання відповіді. Чи є сестра військовозобов'язаною? Чи потребують батьки постійного стороннього догляду?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України