Задайте питання юристу

937 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

09 липня 2025, питання №139266

Потрібно вирішити питання сплати боргу

Доброго дня! Я знаходжусь в Німеччині. В Україні в мене борг 96тис. Я не маю можливості сплачувати борг. Виконавча служба сказала, що сума боргу не дозволяє продати мені житло через них, тому що сума боргу замала, у той самий час я не можу продати квартиру сама, тому що знаходжусь в списку боржників. Також я здавала квартиру і не сплачувала податки.
Я би хотіла дізнатись чи можливо якось отримати мій штраф за оренду квартиру без моєї присутності в Україні і продати квартиру так щоби борги були сплачені з продажу. Рідних не маю на кого могла би оформити довіреність

Відповіді юристів (1)

    Братченко Віра Юріївна

    Доброго дня, Євгеніє!

    Довіреність на продаж квартири Ви можете оформити в країні перебування шляхом звернення до консульства України в Німеччині на території земель проживання.

    Оренда житла регулюється Цивільним кодексом. Згідно з ним, власник і орендар укладають договір. Після цього власник квартири повинен щомісяця платити 18% від суми в якості податку на дохід і 1,5% військового збору. У свою чергу, орендарі мають право на тимчасову реєстрацію за місцем перебування.

    Якщо податкова доведе, що оренда відбувалась без декларування доходу, настає відповідальність: штраф 25% від суми податку, у разі повторного порушення – 50%; пеня – за кожен день прострочення; адміністративний штраф – до 850 грн.

    Без сплати податків оренда нерухомості розцінюється як правопорушення, і може спричинити кримінальну відповідальність у вигляді штрафу за статтею 212 КК «Ухилення від сплати податків і зборів».

    Якщо договір оренди нерухомого майна укладено між фізичними особами (громадянами), які не є суб'єктами господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб (далі - податок) та військового збору (далі збору) до бюджету, є платник податку — орендодавець. Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Податковим кодексом України для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, а саме до 9 лютого, 9 травня, 9 серпня, 9 листопада. Сума податку на доходи фізичних осіб за оренду житла в Україні на 2020 рік складає 18 % від розміру доходу, який було отримано власником нерухомості від здачі свого майна (будинку, квартири або кімнати) та 1,5 % військовий збір.

    Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до контролюючого органу за місцем реєстрації (податковою адресою) орендодавця до 1 травня року, наступного за звітним.

    Адміністративна відповідальність настає, коли сума несплачених податків не перевищує 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить понад 51000 грн.

    Уточніть чи отримували Ви податкову вимогу, на яких умовах Ви здали квартиру в оренду та чи наявний договір оренди?


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України