Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
938 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора.! Підкажіть, у батька не планова операція в міській лікарні міста Суми, його лікар повідомив що це буде коштувати 60тис грн тільки лікарю не враховуючи інші витрати а у нас немає таких грошей як бути далі бо операцію відкласти практично не можна, у нього закрилася жовч.?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 34 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Сергію!
Хірургічні операції безоплатні у всіх медзакладах України, які мають відповідний договір із НСЗУ, незалежно від місця реєстрації пацієнта. Для того, щоби скористатися послугою, потрібно лише обрати лікарню, яка має договір з НСЗУ за пакетом медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та мати направлення сімейного або лікуючого лікаря.
Знайти потрібну лікарню можна у два способи:
Перелік безоплатних послуг для пацієнтів, яких госпіталізують для проведення операції:
Умовно це інсульт/інфаркт/перетоніт/інша гостра хірургічна або терапевтична патологія. Ви звертаєтесь до лікарні, а вам з порогу озвучують суму.
1. Просити гроші до надання допомоги — кримінальна відповідальність. Відмовити в невідкладній допомозі вам не можуть. Якщо відмовляють, попросіть надати письмову довідку (є відповідна форма 028/0 в приймальному відділенні), про те що немає показань до госпіталізації. Зазвичай цього достатньо, аби лікар передумав. Та це вкрай поодинокі випадки. Не плутайте з тими, коли показань дійсно немає, але ви вважаєте, що вони є.
2. У вас просять гроші за невідкладну операцію чи ще щось там, просто не платіть. Так і кажіть: "Грошей таких не маю". Або спитайте: "Чи не покриває цю послугу НСЗУ". Зверніться з тим же питанням до головного лікаря, на гарячу лінію 16-77, чи дійсно ви маєте платити? 99%, що після цього вас більше про гроші не питатимуть.
3. Просять гроші після наданої допомоги. Це вже ваш вибір: "дякуйте" або "не дякуйте". Ногами гроші вибивати не будуть, виписку дадуть. Якщо розповідають казочки про "ми не дамо виписку", знову до головного лікаря. Це ваше право отримати виписку.
4. Не скандальте. Це ваша зброя — спокій. Якщо переведете в площину сварок навряд чогось доб'єтесь. Це, до речі, стосується як лікарів, так і пацієнтів.
З повагою, адвокат Айвазян.