Задайте вопрос юристу

255 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 26 марта 2020, вопрос №14516

Можно ли взять отпуск за свой счёт 30 календарных дней во время карантина Украина, что для этого надо?

Я хочу взять отпуск за свой счёт 30 календарных дней, на время карантина в Украине с 04 апреля, что для этого нужно?

    Ответы юристов (1)

      Нарбут Тетяна  Миколаївна
      Нарбут Тетяна Миколаївна 2 дня назад

      Адвокат, г. Луцьк, 16 лет опыта

      Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

      Відпустки

      Законом про COVID-19 установлено, що на період карантину роботодавець може надавати працівнику за його згодою відпустку.

      Так, згідно із доповненням до статті 26 Закону України «Про відпустки», під час запровадження карантину термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний строк, встановлений частиною першою цієї статті (15 календарних днів). Відтак, законом запроваджено окремий вид відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін – як відпустка на період дії карантину.

      Оскільки існує велика кількість працівників, робота яких вимагає присутності на робочому місці і не може бути організована з дому, то в такому разі ми рекомендуємо роботодавцям посісти активну позицію та нагадати і роз’яснити працівникам їхні права, зокрема про:

      право на відпустку на період карантину без збереження заробітної плати за згодою сторін (згідно із законом про COVID-19);

      право на додаткову відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на період карантину (п. 3-1 ст. 24 Закону України «Про відпустки»);

      право на щорічну оплачувану відпустку (ст. 6 Закону України «Про відпустки»);

      право на додаткову відпустку тривалістю 10 (17) днів для працівників, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, жінок, які мають двох або більше дітей віком до 15 років та інших категорій працівників, перелічених в ст. 19 Закону України «Про відпустки»;

      право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 15 календарних днів (ст. 26 Закону України «Про відпустки»);

      право на оформлення листка тимчасової непрацездатності, якщо малолітня дитина захворіла в період карантину (п.п. 5 п. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування»).

      Усі наведені варіанти відпусток надаються лише за згодою працівника. Якщо останній відмовиться йти у відпустку чи працювати з дому, роботодавцю нічого не залишиться, як оголошувати простій.

      0

    Похожие вопросы