Задайте вопрос юристу

427 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 30 марта 2020, вопрос №14816

Забрали ребёнка у матери

Здравствуйте. Сложилась сложная ситуация с мужем, ушла по к подруге с ребёнком, поздно вечером приехал и отобрал ребёнка. Как быть, что делать правильно?

Ответы юристов (2)

    Евгений
    Евгений 7 месяцев назад

    Юрист, г. Харьков, 4 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Здравствуйте, вы в браке или в разводе? Место жительства ребенка определено, если да, то чем?

    Сколько лет ребенку?

    Родители имеют равные права на общение с ребенком. Если это вызывает конфликты, то нужно определить место жительства ребенка в судебном порядке.

    0 / 0
    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович 7 месяцев назад

    Юрист, г. Днепр, 27 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Семейный кодекс Украины (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14/page):

    "Стаття 162. Правові наслідки протиправної поведінки одного з батьків або іншої особи при визначенні місця проживання малолітньої дитини

    1. Якщо один з батьків або інша особа самочинно, без згоди другого з батьків чи інших осіб, з якими на підставі закону або рішення суду проживала малолітня дитина, або дитячого закладу (установи), в якому за рішенням органу опіки та піклування або суду проживала дитина, змінить її місце проживання, у тому числі способом її викрадення, суд за позовом заінтересованої особи має право негайно постановити рішення про відібрання дитини і повернення її за попереднім місцем проживання.

    Дитина не може бути повернута лише тоді, коли залишення її за попереднім місцем проживання створюватиме реальну небезпеку для її життя та здоров'я або обставини змінилися так, що повернення суперечить її інтересам.

    2. Особа, яка самочинно змінила місце проживання малолітньої дитини, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому, з ким вона проживала.".

    Обратитесь в Вашу Службу по делам детей; Служба вправе вызвать второго из родителей и потребовать прекратить и устранить нарушение.

    0 / 0

Похожие вопросы