Начните консультацию с юристом онлайн
мой будущий муж иностранец, получил вид на жительство. Просит прописать его в квартире, ремонт которой оплатил сам. Квартира принадлежит моему отцу. Если по какой-то причине мы расстанемся, может ли он претендовать на часть квартиры или могу ли я его выписать самостоятельно
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (25)
Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта
Регистрация места жительства (прописка) сама по себе не дает никакого права на квартиру, а особенно право собственности, но так как у нас действует жилищный кодекс, принятый еще в 1983 году, то регистрацию места жительства расценивают как право на проживание. То есть снять потом с регистрации можно будет только или по заявлению самого прописанного лица или по решению суда. На часть квартиры претендовать однозначно не может.
Кроме того, иностранец, когда получал вид на жительство должен был в миграционной службе указать свое место проживание на территории Украины, куда он и должен прописаться. Он указывал Ваш адрес?
ничего не указывал
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеПретендовать на квартиру он не сможет, а вот с выпиской могут возникнуть проблемы. Если он не захочет выписываться добровольно, то придется это делать в судебном порядке.
Снять с регистрации возможно при помощи 2-х способов: добровольно по личному заявлению лица, либо принудительно (без его согласия )через суд.
На каких основаниях лицо могут снять с учетаЧеловек теряет право на использование жилплощади и его снимают с учета в таких случаях:
Пусть заключит с Вашим отцом договор аренды квартиры, в котором необходимо указать разрешение на прописку и порядок выписки.
Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте.
спасибо за ответ. Договор должен быть нотариально заверен
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Відповідно до ч. 2 ст. 793 Цивільного кодексу України договір найму строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню.
Без нотаріального посвідчення такий договір є недійсним.
А тому раджу Вам укладати договір на строк менше 3 років, якщо не хочете витрачатися на послуги нотаріуса.
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Взагалі договір оренди для Вас найкращий варіант, який убереже Вас від суду, якщо ваш наречений не захоче зніматися з реєстрації місця проживання в добровільному порядку.
Відповідно до пункту 26 Правил реєстрації місця проживання зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).
А тому найкраще укладати такий договір строком на 1 рік (або навіть менше).
Адже, якщо Ви дійсно по якій-небудь причині розійдетесь зі своїм нареченим і він буде проти виписки, виписати його Ви зможете лише по закінченню строку договору оренди.
Всього доброго.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатемой будущий муж иностранец, получил вид на жительство. Просит прописать его в квартире, ремонт которой оплатил сам. Квартира принадлежит моему отцу. Если по какой-то причине мы расстанемся, может ли он претендовать на часть квартиры или могу ли я его выписать самостоятельно
спасибо за ответ. Договор должен быть нотариально заверен
___
Не обязательно.
Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта
Реєстрація місця проживання - це те ж саме, що і відома з радянських часів прописка?
Між цими процедурами є принципова різниця. Радянська прописка носила дозвільний характер. Тобто виконувала функцію закріплення населення за певною адміністративною одиницею через систему територіальних лімітів. Прописка дозволяла вселення та проживання додаткових мешканців, без врахування житлової площі, лише виключно стосовно близьких родичів.
Рішенням Конституційного Суду України від 14 листопада 2001 року адміністративно-дозвільний інститут прописки було скасовано. Тому, при реєстрації місця проживання не існує будь-яких обмежень щодо необхідних санітарних норм житлової площі та щодо кількості зареєстрованих осіб в одному житловому приміщенні.
Людина сама вибирає собі місце проживання і тільки ставить державу про це до відома. Ніяких повноважень, що обмежують право на вільний вибір місця проживання, у держави немає. І до майнових прав реєстрація взагалі ніякого відношення не має.
Чи може власник житла самостійно зняти з реєстрації осіб, які зареєстровані у цьому житловому приміщенні?Це залежить від того, на яких підставах ці люди там проживають (зареєстровані). Якщо існує, наприклад, рішення суду, що дає право комусь жити в певному приміщенні, то право на проживання зберігається то тих пір, поки це рішення є чинним.
Якщо люди зареєстровані в приміщенні на основі договору оренди, то, відповідно, право на реєстрацію зберігається за ними до закінчення терміну договору. Після цього власник житла може їх зняти з реєстрації місця проживання. А також, до закінчення терміну дії договору, за рішенням судових органів.
Якщо реєстрація здійснювалася на підставі згоди власника житла, зняття з реєстрації без згоди особи здійснюється на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням, про виселення або про зняття з реєстрації місця проживання.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон Украины "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15), ст.2:
"Реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження." -
регистрация места жительства определяет официальное местонахождение лица, место доставки кореспонденции, но не влечет, в данном случае, права собственности на это жилое помещение. Что касается проведенного ремонта, то в зависимости от его стоимости и проведенных изменений, улучшений, иностранец вправе обратиться в суд о признании квартиры общей с Вами совместной собственностью. Что касается самостоятельной выписки (снятия с регистрации), то без согласия иностранца снять его регистрации места жительства возможно будет только в судебном порядке. Учитывая проведение ремонта за счет иностранца, его намерения, желания регистрации в квартире, я рекомендую воздержаться.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте!
Не рекомендую Вам регистрировать Вашего будущего супруга, так как в случае если Вы не захотите быть вместе, то с его снятием регистрации могут быть проблемы, так как принудительно снять с регистрации возможно только в судебном порядке, если добровольно он не захочет быть снятым с регистрации.
Регистрация не даёт и не порождает право собственности, а даёт только право на проживание.
Ремонт, который проведен в квартире, не даёт право собственности на квартиру.
Удачи Вам!
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
прописка в квартире сама по себе не дает возможности претендовать на квартиру в порядке раздела имущества супругов и на право наследования части квартиры. Даже если после смерти вашего отца вы вступите в право наследства ваш супруг не сможет претендовать на её раздел. Это не будет являться общей собственностью супругов. Можете не переживать. Выписать его в судебном порядке вы тоже сможете
планировалось оформление дарственной, насколько я знаю, в этом случае никто не имеет право оспорить, верно
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олеся!
Договор дарения, удостоверяется нотариально и даёт Вам право собственности, Ваш супруг не имеет право претендовать на квартиру, которая подарена.
Не рекомендую Вам регистрировать Вашего будущего супруга, так как в случае если Вы не захотите быть вместе, то с его снятием регистрации могут быть проблемы, так как принудительно снять с регистрации возможно только в судебном порядке, если добровольно он не захочет быть снятым с регистрации.
Регистрация не даёт и не порождает право собственности, а даёт только право на проживание.
Ремонт, который проведен в квартире, не даёт право собственности на квартиру.
Договор аренды, также лучше ее составлять, пусть проживает без него, так как это может создать в будущем трудности со снятием его с регистрации.
Удачи Вам!
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Наразі квартира належить вашому батьку на праві приватної власності. А тому не Ви, а тим паче ваш наречений, не можете претендувати на частину квартири.
Якщо ж ваш батька подарує Вам цю квартиру, то вона належатиме лише Вам: по-перше, дарування буде оформлено до моменту вашого шлюбу з нареченим; по-друге, навіть якщо дарування буде оформлено вже після вашого одруження, то відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України майно набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування є особистою приватною власністю дружини, чоловіка.
Відповідно до ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація місця проживання - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Тобто, реєстрація лише визначає житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці України, в якому особа проживає, однак не робить таку особу власником цього житла.
Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта
Доброго дня! Прописка не буде являтися правом вашого чоловіка на житло. Однак, якщо він не буде добровільно бажати знятися з реєстрації у квартирі, то його зняття потрібно буде оформляти через суд.
Разом з тим, якщо він зробить ремонт у квартирі, в подальшому він зможе претендувати на компенсацію вартості ремонту.
Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта
мой будущий муж иностранец, получил вид на жительство. Просит прописать его в квартире, ремонт которой оплатил сам. Квартира принадлежит моему отцу. Если по какой-то причине мы расстанемся, может ли он претендовать на часть квартиры или могу ли я его выписать самостоятельно
Заключите с ним нотариально удостоверенный договор аренды жилого помещения сроком на один с последующим продлением на такой же срок.В случае окончания срока действия договора иностранец утратит право пользования Вашим помещением и у Вас будут основания для его снятия с регистрации.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеЛучше оформите дарственную до замужества.
Для того чтобы он не претендовал на часть квартиры, т.к. он сделал ремонт, укажите в договоре аренды, что ремонт является компенсацией за аренду. Договор аренды пусть оформит отец, а в нем укажет, что в случае отчуждения квартиры договор аренды продолжается с новым собственником на тех же условиях.
Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта
планировалось оформление дарственной, насколько я знаю, в этом случае никто не имеет право оспорить, верно
Регистрация в жилом помещении не порождает возникновения права собственности на это помещение. В настоящее время собственник квартиры Ваш отец и ни Вы, ни, тем более, иностранец не имеете права собственности на нее. Если отец решит подарить Вам свою квартиру, то независимо от того, когда он это сделает, до Вашего вступления в брак, или уже после вступления в брак, Ваш будущий муж не будет иметь на квартиру никаких прав, за исключением права проживания, ограниченного сроком действия договора аренды. Если зарегистрировать иностранца без подписания с ним срочного договора аренды, в будущем, в случае расставания с ним, выселить и снять его с регистрации будет очень сложно,по сути невозможно, если он сам этого не захочет, особенно, если Вы к тому времени будете собственником квартиры. Для отца он хотя бы не член семьи.
Адвокат, г. Харьков, 7 лет опыта
Добрий день.
Відповідно до ст. 3 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" - реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Згідно з ч. 6 ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні - Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.
Отже, законом встановлено, що особи які проживають або перебувають в Україні, зобов'язанні зареєструвати своє місце проживання. Але, це жодним чином не випливає на виникнення у таких осіб прав на отримання частки у праві власності на таку квартиру у майбутньому.
Так, як Вам вже вказували, у Вас може виникнути проблеми під час зняття такої особи з реєстрації. Ця процедура відбувається у добровільному або судовому порядку. Якщо добровільно особа буде відмовлятися знятися з реєстрації, то потрібно буде Вам звертатися до суду щоб вирішити це питання.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Олеся!
Договор дарения, удостоверяется нотариально и даёт Вам право собственности, Ваш супруг не имеет право претендовать на квартиру, которая подарена.
Не рекомендую Вам регистрировать Вашего будущего супруга, так как в случае если Вы не захотите быть вместе, то с его снятием регистрации могут быть проблемы, так как принудительно снять с регистрации возможно только в судебном порядке, если добровольно он не захочет быть снятым с регистрации.
Регистрация не даёт и не порождает право собственности, а даёт только право на проживание.
Ремонт, который проведен в квартире, не даёт право собственности на квартиру.
Договор аренды, также лучше ее составлять, пусть проживает без него, так как это может создать в будущем трудности со снятием его с регистрации.
Удачи Вам!
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
ПРАВ на квартиру он иметь не будет, а если он не захочет выіписаться добровольно - это можно будет сделать в судебном порядке, делайте временную регистрацию
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Добрий день!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Прописка (реєстрація) дає лише право користуватися майном в квартирі, а також проживати в ній, без права розпорядження майном. Таке право на розпорядження майном є виключно у власника квартири (будинку).
З квітня 2016 року реєстрацією та зняттям з неї не займається Державна міграційна служба України, натомість, цим займаються: органи місцевого самоврядування – переважно в селах та смт; Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП) – міські відділи та їх райони.
Станом на 1.07.19 р. Є 3 варіанти зняття людини з реєстрації в помешканні:
Перший варіант передбачає:
Необхідно звернутися в ЦНАП або інший державний орган з такими функціями за місцем проживання або за адресою, де людина збирається зареєструватися. Заповнюється заява на зняття з реєстрації встановленого зразка, до якого додається квитанція про оплату адміністративного збору та необхідні документи:
документ, у який вносяться відмітка про зняття з реєстрації;
військовий квиток або посвідчення про приписку.
Другий варіант передбачає:
У судовому порядку з чітких підстав:( подається позов до суду про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням з наступним обгрунтуванням):
член сім'ї не проживає в квартирі тривалий час і свідки (сусіди) можуть це підтвердити; мешканець був зареєстрований з порушенням українського законодавства; мешканець колишній власник нерухомості, який відмовляється зніматися з реєстрації після завершення угоди.
Можна зняти з реєстрації через суд, якщо він без поважних причин не проживав в квартирі протягом року – для членів сім'ї (родичів і тих, з ким велося спільне господарство), або півроку – для інших осіб.
У судовому порядку знімаються з реєстрації мешканці, які: не мають законних прав на проживання за адресою; визнані безвісно відсутніми; оголошені померлими; порушують правила спільного проживання; використовують жиле приміщення не за призначенням; псують майно або квартиру.
Третій варіант передбачає:
Подачу документів до органів реєстрації з додаванням свідоцтва про смерть мешканця і таким чином реєстратор проводить всі необхідні дії.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 24 года опыта
Добрый день.
Прописка вашего мужчины не даёт ему ни сейчас, ни в будущем права претендовать на часть вашей квартиры. Вообще, прописка не влечёт за собой возникновения права собственности.
Касательно будущего договора дарения, то ваше право собственности на квартиру будет законом интерпретироваться, как личное право собственности , а не совместное. Поэтому ваш мужчина также не сможет претендовать на часть имущества. То же касается и наследства, если вы единолично унаследуете квартиру от отца.
хорошего дня )
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня.
Если я пропишу человека в квартире, может ли он отсудить у меня ее часть? - ні, він не зможе цього зробити.
У будь-якому разі відмова нареченому прописати його буде дивною (не думаю, що це гарно вплине на ваші стосунки).
Однак, реєстрація місця проживання вашого нареченого можлива лише зі згоди вашого батька, так як наразі саме він є власником квартири.
Враховуючи, що ваш наречений отримав посвідку на тимчасове проживання, то він згідно закону зобов'язаний прописатися протягом 30 днів.
Закон України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1382-15):
Стаття 6. Реєстрація місця проживання особи
Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання.
Відповідно до ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація місця проживання - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Тобто, реєстрація лише визначає житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці України, в якому особа проживає, однак не робить таку особу власником цього житла.
Більше того, наразі квартира належить вашому батьку на праві приватної власності. А тому не Ви, а тим паче ваш наречений, не можете претендувати на частину квартири.
Якщо ж ваш батька подарує Вам цю квартиру, то вона належатиме лише Вам:
1) дарування буде оформлено до моменту вашого шлюбу з нареченим;
2) дарування буде оформлено вже після вашого одруження, то відповідно до ст. 57 Сімейного кодексу України майно набуте за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування є особистою приватною власністю дружини, чоловіка (тобто, така квартира не буде вважатися вашою спільною сумісною власністю та не підлягатиме поділу при розлученні).
Всього доброго.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Олеся!
В соответствии со ст. 57 Семейного кодекса частной собственностью жены или мужа являются:
Договор дарения, удостоверяется нотариально и даёт Вам право собственности, Ваш супруг не имеет право претендовать на квартиру, которая подарена.
Удачи Вам!