Начните консультацию с юристом онлайн
СИТУАЦІЯ:
1. Мені та моїй сестрі на правах спільної власності належить 2-кімнатна квартира, у який прописана та зараз проживає наша мама. Моя частка = 5/6, частка сестри = 1/6.
2. Обставини склались так, що цю квартиру треба продати, а на заміну купити для мами окрему, 1-кімнатну, можливо в іншому місті, яку буде дешевше утримувати. Для цього мені потрібно стати одноосібним власником квартири з компенсацією сестрі у грошовому вигляді вартості її частки (викупити 1/6). Я на це готовий і згоден.
3. Сестра категорично проти продати мені свою частку. Викупити мою частку (5/6) вона не може — не має коштів, й не хоче — вимагає для себе 50%. Спільної згоди щодо продажу квартири досягнути з нею неможливо. Вирішувати все прийдеться у суді, у примусовому порядку.
4. Сестра на правах власності має окрему 1-кімнатну квартиру, у якій прописана та проживає. Я також власним житлом забезпечений.
5. Зміст частини першої ст.365 ЦК України мені відомий.
ПИТАННЯ:
Перед моїм зверненням до суду, перед внесенням на депозитний рахунок суду ВАРТОСТІ 1/6 ЧАСТКИ, та при письмовому повідомленні сестри про намір продати їй мою частку (вказавши ЦІНУ та інші умови) — яким чином визначається ВАРТІСТЬ СВОЄЇ ЧАСТКИ та квартири в цілому?
За допомогою експерта з оцінки нерухомості чи довільно, на свій розсуд, за ринковими цінами?
Хто повинен оплачувати послуги оцінювача?
Який документ щодо вартості нерухомості я повинен мати перед зверненням до суду та перед пропозицією до сестри про викуп у мене 5/6 частки у спільному майні?
Який термін дії такого документа?
Оцінювання майна повинно бути ДО звернення до суду або ПІСЛЯ цього?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта
Доброго дня!
У ситуації з оцінкою майна є процесуальний нюанс. Ви можете звернутися до будь-якого оцінника майна, який визначить вартість квартири в цілому і частки. В інтернеті безліч таких пропозицій, обов'язково має бути у оцінника чинна ліцензія. При замовленні документу повідомте, що він необхідний для підготовки позову у суд.
Вартість такої послуги в середньому 400-1000 грн, залежить від терміновості, сплачуєте ви, вносите до витрат, які мають вам відшкодувати при задоволенні позову.
Термін придатності буде зазначено в документі, однак це краще робити безпосередньо перед подачею позову до суду;
даний документ оцінника (його копія) та копію сертифікату оцінника долучаєте до позову.
нюанс в тому, що реальним доказом вартості майна є висновок експерта, який коштує понад 3000 грн., якщо відповідач не погодиться з вашою ціною у оцінника, то він має спростувати її, шляхом заявлення експертизи і її оплати.
Кошти на депозит вносьте лише після відкриття провадження за ухвалою суду.