Задайте вопрос юристу

827 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Административное право, 28 июля 2019, вопрос №2544

Забрать водительское удостоверение

Как Я могу забрать своё водительское удостоверение. У меня в 2006году ГАИшники забрали за вождение в нетрезвом состоянии!!!??? Могу ли я востановить своё водительское удостоверение или нужно учиться заново!!!???... Руслан.

Ответы юристов (1)

    Общаться в чате 4 года назад

    Адвокат, г. Бровары, 15 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня.

    Позбавлення права керування транспортним засобом – це позбавлення спеціального права, яке застосовується судом як міра покарання за вчинене грубе , повторне, систематичне адміністративне правопорушення, і обов’язково встановлюється на певний строк: до трьох років, або до десяти років.Відповідно до відповідно до частини 2 статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення (який має силу закону): після закінчення призначеного строку позбавлення спеціального права особі, щодо якої застосовано даний захід адміністративного стягнення, повертаються в установленому порядку вилучені в неї документи.Однак іншої думки наш Уряд, який в пункті 6 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія на транспортний засіб та його повернення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1086 (в редакції 2015 року), зазначає, що у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом, тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві лише після проходження в установленому порядку позачергового медичного огляду щодо придатності до керування транспортним засобом та успішного складення в територіальному органі з надання сервісних послуг МВС теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.Однак така позиція Уряду є незаконною, такою що прямо суперечить частині 2 статті 321 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також поняттю «позбавлення права керування на певний строк». Оскільки, зі спливом строку, на який судом позбавлено особу права керування транспортним засобом, це право автоматично поновлюється, і повторної здачі іспиту не потребує.Особа вже раніше отримала спеціальне право керування транспортним засобом, і позбавлена його не назавжди, а на певний строк. Після закінчення цього строку спеціальне право відновлює свою силу, і в Сервісний центр МВС водій звертається не за набуттям права керування, а за поверненням документа, який це право посвідчує. Тому, примушувати водія повторно складати іспити, є прирівнюванням його до осіб, які ніколи не мали права керування, і складають іспит вперше. Що є неприпустимим.Для захисту свого права Вам слід подати до Регіонального сервісного центру МВС , судове рішення про позбавлення права керування разом із письмовою заявою з вимогою повернути посвідчення водія. Отримавши письмову відмову, її можливо оскаржити до окружного адміністративного суду, звернувшись з проханням зобов’язати поліцію повернути посвідчення водія.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України