Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 25 августа 2020, вопрос №27263

Роботодавець не хоче приймати на роботу, бо я не віддаю йому оригінал паспорта і коду

Роботодавець не хоче приймати на роботу, бо я не віддаю йому оригінал паспорта і коду. Що робити в такому випадку? І чи законно це?

Ответы юристов (2)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта

    Доброго дня! Відповідно до ст. 24 КЗпП під час укладання трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, в у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи.

    Тобто ви маєте подавати документи, однак роботодавець не має права вилучати у вас оригінали документів, за законом, ви зберігаєте свій паспорт та РНОКПП . Ви надаєте їх на ознайомленння і для зняття копій з них. Копії документів роботодавець має право вимагати, оскільки це може знадобитись йому у багатьох випадках - від призначення соц. відпустки, до притягнення вас до відповідальності.

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 25 лет опыта

    Стаття 24. Укладення трудового договору

    При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи.

    Стаття 25. Заборона вимагати при укладенні трудового договору деякі відомості та документи

    При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України