Задайте питання юристу

916 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 01 вересня 2020, питання №27772

Як переоформити квартиру якщо власник помер

Як переоформити квартиру якщо власник помер, та нема майже ніяких документів на неї, але я зареєстрована там, і являюся донькою померлої власниці

Відповіді юристів (2)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 26 років досвіду

    Як переоформити квартиру якщо власник помер, та нема майже ніяких документів на неї, але я зареєстрована там, і являюся донькою померлої власниці

    Добрий день! Якщо мати була власником (а не наймачем) квартири, то звертайтесь з паспортом,кодом, своїм свідоцтвом про народження та свідоцтвом про смерть матері до нотаріуса з заявою про відкриття спадщини. ВІн зробить відповідні запити на підставі яких можна буде отримати підтвердження права власності на будинок. В разі неможливості за наявними докумертами оформити на Вас спадок нотаріус дасть письмову відмову і Вам доведеться звертатись до суду з позовом про визнання права власності на майно в ппорядку спадкування.

    Сергеев Артем
    Сергеев Артем 4 роки тому

    Юрист, м. Харків, 25 років досвіду

    "Як переоформити квартиру якщо власник помер, та нема майже ніяких документів на неї, але я зареєстрована там, і являюся донькою померлої власниці"

    Стаття 1268. Прийняття спадщини

    3. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

    У випадку втрати, пошкодження або зіпсування свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого органом місцевого самоврядування або місцевою адміністрацією, за видачею свідоцтва на заміну втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа, необхідно звертатись саме до державного реєстратора.

    Бувають випадки, коли оформити дублікати загублених правовстановлюючих документів не представляється можливим у силу різних причин. У такому випадку варіантом розв'язання проблеми служить подача до суду позовної заяви про визнання права власності на об'єкт нерухомості або про встановлення юридичного факту. Рішення суду при цьому стає правовстановлюючим документом.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України