Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 02 сентября 2020, вопрос №27868 150₴

Прописка власника квартири

Добрий день, прошу вашої допомоги.
Є квартира у якої 3 власника, питання в наступному, чи може один з власників прописатися у квартирі не запитавши дозволу у інших? І які документи у нього мають бути щоб прописатися у такій квартирі?
Якщо ця людина все ж таки пропишеться, то він зможе і прописати туди свого сина та жінку також без нашого відома?
Що зробити щоб забезпечити себе тим, щоб там ніхто не зміг прописатися?
Дякую

Ответы юристов (14)

    Хандрыга Татьяна Вадимовна
    10%
    Хандрыга Татьяна Вадимовна 4 года назад

    Юрист, г. Днепр, 8 лет опыта

    Доброго дня! Так, Ви можете здійснити власну реєстрацію місця проживання у квартирі, в якій маєте частку, без згоди інших співвласників. Звертаю увагу, що Ви повинні мати при собі документи, що засвідчують особу і право власності на нерухомість (будинок або квартиру), в яку здійснюється прописка.

    Беликов Олег  Александрович
    10%
    Беликов Олег Александрович 4 года назад

    Юрист, г. Харьков, 32 года опыта

    Доброго дня. Власник нерухомсті розпоряджається своїм майном на власний розсуд - це стосується реєстрації (прописки). Ви маєте право самостійно зареєструватися без згоди співласників. Для цього вам потрібні особисті документи, та свідоцтво на право власності житлом.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    10%

    Доброго дня, пані Вікторіє!

    Згідно зі ст. 150 Житлового кодексу УРСР (чинного на цей час) громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання, мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.

    Таким чином, згода на Вашу реєстрацію від співвласника іншої частини квартири не потрібна.

    Успіхів Вам!

    Тимченко Анастасия Александровна
    10%
    Тимченко Анастасия Александровна 4 года назад

    Адвокат, г. Николаев, 28 лет опыта

    Добрый день. Собственник квартиры (в том числе собственник части квартиры) имеет право зарегистрировать свое место жительство в квартире без согласия других собственников. Также он может зарегистрировать там своих несовершеннолетних детей, так как дети вписываются по месту жительства одного из родителей, для этого надо только согласие обоих родителей, других согласий не требуется.

    Джус Оксана Миколаївна
    10%

    Доброго дня!

    Механізм здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування осіб в Україні, а також форми необхідних для цього документів визначений Правилами реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207. Відповідно до п. 18 вказаних Правил, для реєстрації місця проживання особа або її представник подає: документи, що підтверджують: право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників). Що стосується інших повнолітніх членів сім'ї, то таке питання має узгоджуватись, як правило, з іншими співвласниками.

    Савоста   Ірина   Михайлівна
    10%
    Савоста Ірина Михайлівна 4 года назад

    Адвокат, г. Сновск, 6 лет опыта

    Доброго дня, Вікторія. Згідно пункту 18 «Правил реєстрації місця проживання» для отримання прописки необхідно подати пакет документів, зокрема, документи, що підтверджують право особи на проживання в квартирі, будинку. Таким підтвердженням можуть бути документи на право власності, рішення суду про надання права користування житловим приміщенням, договір оренди або інші документи. У разі, якщо підтверджуючих документів немає, реєстрація може здійснюватися тільки за згодою власника житла. Звертаю увагу, якщо власників кілька — за згодою усіх власників. При реєстрації за згодою власника потрібна його особиста присутність при подачі заяви. Також власник житла повинен мати при собі документи, що засвідчують особу і право власності на нерухомість, в яке здійснюється прописка. Процедура прописки малолітніх дітей аналогічна процесу реєстрації місця проживання повнолітніх громадян, проте має ряд юридичних особливостей. Зокрема, прописка дитини до 14 років може бути здійснена виключно за місцем реєстрації одного з батьків (разом з матір’ю чи батьком, або за їх спільною адресою). Згода власника житла на реєстрацію дитини не потрібна. У разі, якщо батько і мати дитини прописані за різними адресами, місце проживання дітей реєструється разом з одним із них за письмової згоди другого з батьків. Для реєстрації місця проживання дитини, яка не досягла 14 років, необхідна присутність обох батьків або нотаріально завірена згода батька (матері) на прописку дитини за новою адресою. Що зробити щоб забезпечити себе тим, щоб там ніхто не зміг прописатися? Перш за все, попередьте інших влпасників, що Ви своєї згоди не даєте на реєєстрацію інших

    Юрій
    10%
    Юрій 4 года назад

    Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

    Доброго дня пані Вікторіє!

    В залежності від виду права власності співвласників:

    1. У разі, якщо житло перебуває на праві спільної часткової власності — співвласник розпоряджається лише своєю часткою і зареєструвати осіб він вправі лише у своїй частці на підставі статті 361 Цивільного кодексу. Тобто, особа вправі зареєструватися за згодою того співвласника, у співвласності якого перебуває частка житла. Реєстрація відбувається саме в цій частці житла.

    2. У разі, якщо житло перебуває на праві спільної сумісної власності — співвласник розпоряджається належним йому майном за згодою інших співвласників на підставі ч. 2 ст. 369 Цивільного кодексу. Тобто, особа вправі зареєструватися в житлі, але за згодою усіх співвласників.

    Якщо ви не маєте бажання, щоб у вашому житлі були зареєстровані інші особи, яких бажає зареєструвати співвласник, то Цивільним кодексом передбачена процедура виділу частки (за ініціативи співвласника, у власності якого перебуває відповідна частка). Такому співвласнику має бути виплачена матеріальна або грошова компенсація. Право спільної часткової власності у цього власника припиняється з моменту виплати компенсації, так само як і право власності. Тобто, співвласник втрачає правовий зв‘язок із вашим житлом. Виділ частки здійснюється на підставі договору.

    Також, право спільної часткової власності може бути припинене за рішенням суду. Правові підстави визначені у статті 365 Цивільного кодексу:

    1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі;

    2) річ є неподільною;

    3) спільне володіння і користування майном є неможливим;

    4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї.

    Але, на підставі частини 2 цієї статті, суд може постановити рішення про прининення права спільної часткової власності лише за умови попереднього внесення суми вартості такої частки на депозитний рахунок суду.

    Щодо процедури прописки.

    Прописка замінена на реєстрацію місця проживання з 2004 року і з цього моменту правовий інститут прописки в Україні не існує.

    Стаття 6 Закону про свободу пересування і вільний вибір місця проживання визначає для реєстрації місця проживання перелік наступних документів:

    письмову заяву;

    документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження;

    квитанцію про сплату адміністративного збору;

    документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;

    військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).

    Ковальчук Владимир

    Новые правила регистрации упростили ситуацию, когда в квартире были прописаны лица, не являющиеся собственниками недвижимости. В случае, если такие лица оставались зарегистрированными после смены владельца, их регистрация оставалась актуальной. Теперь новый владелец может регистрировать и снимать регистрацию лиц самостоятельно, без их согласия. И совладельцы без согласия могут зарегистрировать несовершеннолетних детей. Во всех других случаях нужно согласие.

    Карпенко Андрій Володимирович
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    Собственник части квартиры имеет право по собственному усмотрению распоряжаться своей собственностью:

    1. Зарегестрироваться в квартире сам и зарегестрировать в ней свою семью.

    2. Для регистрации он должен предоставить в ЦНАП документ на право собственности.

    3. Спрашивать у Вас разрешения он не обязан..

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте (э/почта).

    Малик Олександр Володимирович
    Малик Олександр Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта

    Добрий день! Власник частини квартири має право прописатися у квартирі не запитавши дозволу у інших власників.

    Для реєстрації місця проживання особи власник частки квартири повинен надати до центру надання адміністративних послуг документ, що посвідчує його право власності на частину квартири.

    Зареєструвати осіб власник квартири має право лише у тій частинці. що йому належить.

    Гончаренко Константин
    10%
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Згідноо норм Цивільного кодексу України ( ст. 321) ваше право власності є недоторканим.

    ст. 13 Конституції говорить: Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству" Ви вільно можете здійснити свою реєстрацію на тій частині квартири котра згідно правовстановлюючих документів належить Вам на праві приватної власності.

    Ви звертаєтеся до ЦНАПу надаєте документ , що посвідчує вашу особу та документи на право власності у квартирі , після реєстратор проводить процедуру реєстрації з внесенням даних до реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

    Згода третіх осіб Вам як власнику взагалі не потрібна - ви вільно розпоряджаєтесь своєю власністю на власний розсуд.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий день, Вікторія!

    Реєстрація місця проживання в будинку, квартирі, іншому житловому приміщенні, які належать особам на праві приватної власності, повинна відбуватись безперешкодно та не може бути обумовлена згодою інших осіб.

    На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

    Однак існують випадки, коли одне житлове приміщення придбають різні особи у власність з відповідними частками (спільна часткова власність) або без визначення часток (спільна сумісна власність), що не є перешкодою для реєстрації місця проживання співвласниками такого житла. Але при реєстрації членів сім’ї співвласника або інших осіб необхідно виходити з умов здійснення права власності, установлених цивільним законодавством.

    Статтею 358 ЦК передбачено, що право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою відповідно до ч. 2 ст. 369 ЦК розпорядження майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. У тому випадку, коли інший співвласник проходить військову службу (строкову, за контрактом) або відбуває покарання за вироком суду в місцях позбавлення волі, відповідно до норм Цивільного кодексу указані категорії осіб мають право розпоряджатись своїм майном , але тільки через довірену особу.

    За положеннями ст. 13 Конституції України, усі співвласники квартири (будинку) мають рівні права на користування і володіння, тобто вселення інших осіб має відбувались за взаємною згодою. Реалізація права власності однією особою не може шкодити праву власності іншої особи. Право спільної власності обмежено спеціальними нормами закону, унаслідок чого кожен із співвласників зобов’язаний реалізувати своє право власності з урахуванням прав та інтересів інших співвласників та за взаємною згодою. Таким чином, при реєстрації місця проживання осіб, які не є співвласниками житлового приміщення, працівники органу реєстрації місця проживання громадян роз’яснюють про необхідність надання письмової згоди інших співвласників.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Савченко Олександр
    20%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Добрий день, Вікторія!

    По вашим питанням повідомляю наступне.

    1) Є квартира у якої 3 власника, питання в наступному, чи може один з власників прописатися у квартирі не запитавши дозволу у інших?

    Так, він може це зробити, так як є співвласником цієї квартири.

    Квартира належить 3 особам на праві спільної часткової власності.

    2) І які документи у нього мають бути щоб прописатися у такій квартирі?

    Необхідно надати будь-який документ, який підтверджує право власності особи. Наприклад, свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу, дарування тощо.

    3) Якщо ця людина все ж таки пропишеться, то він зможе і прописати туди свого сина та жінку також без нашого відома?

    Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv#n1940):

    Стаття 358. Здійснення права спільної часткової власності

    1. Право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою.

    2. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю.

    3. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

    4. Якщо договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності посвідчений нотаріально, він є обов'язковим і для особи, яка придбає згодом частку в праві спільної часткової власності на це майно.

    Отже, якщо частки кожного співвласники виділені в натурі, то кожен співвласник має право самостійно володіти та користуватися своєю частиною майна, в тому числі прописати членів своєї сім'ї.

    Якщо ж частки в натурі не виділені, то для реєстрації місця проживання інших осіб (окрім, неповнолітніх) будь-який співвласник повинен отримати згоду 2-х інших співвласників.

    ПРАВИЛА реєстрації місця проживання, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%BF#Text):

    18. Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

    1) заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8;

    2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження. Реєстрація місця проживання дітей, які є іноземцями чи особами без громадянства, здійснюється за умови внесення даних про дітей до посвідки на постійне або тимчасове проживання їх батьків та копії свідоцтва про народження. Документи, видані компетентними органами іноземних держав, підлягають легалізації в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами;

    3) квитанцію про сплату адміністративного збору (у разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну послугу);

    4) документи, що підтверджують:

    право на проживання в житлі, - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї (зазначені документи або згода не вимагаються при реєстрації місця проживання неповнолітніх дітей за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника/представників);

    право на перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи, - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи за формою згідно з додатком 9, копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджується Мінсоцполітики (для осіб, які перебувають на обліку у цих установах або закладах);

    проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини за формою згідно з додатком 10 (для військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби);

    5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

    6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи за формою згідно з додатком 11 (у разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта

    чи може один з власників прописатися у квартирі не запитавши дозволу у інших? - может

    І які документи у нього мають бути щоб прописатися у такій квартирі? право собственности и паспорт

    Якщо ця людина все ж таки пропишеться, то він зможе і прописати туди свого сина та жінку також без нашого відома? если доли каждого совладельцы выделены в натуре, то каждый совладелец имеет право самостоятельно владеть и пользоваться своей частью имущества, в том числе прописать членов своей семьи., если же доли в натуре не выделены, то для регистрации места проживания других лиц (кроме, несовершеннолетних) любой совладелец должен получить согласие 2-х других совладельцев.

    Що зробити щоб забезпечити себе тим, щоб там ніхто не зміг прописатися? - никак


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України