Задайте питання юристу

915 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 04 вересня 2020, питання №28029

У супермаркета разгрузка товаров во дворе дома: как заставить не шуметь

По ошибке задвоился вопрос, не могу удалить. Вопрос по ошибке задвоился, не нашла способа удалить. На мое письмо с просьбой устранить нарушения из центрального офиса этой сети супермаркетов пришел настолько наглый ответ, что готова через суд добиваться, чтобы перенесли место разгрузки, и требовать максимальной компенсации ущерба за нарушение моих прав. От санстанции уже жду заключения о превышении уровня шума. Есть фото и видео - стоянка грузовиков с включенным двигателем, грохот при выгрузке и пр. Реально защимить через суд этих гадов? Есть прецеденты? Есть действующие нормы, в которых прямо запрещена разгрузка во дворах жилых домов? Просто очень уж они достали.

Відповіді юристів (1)

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 8 років досвіду

    Доброго дня!

    1) вам потрібно добитись наступне: притягнути до адміністративної відповідальності магазин за вчинення адміністративного правопорушення - перевищення рівня шуму. Постанову про вчинення правопорушення виносить виконком міської ради, єдиним належним доказом правопорушення є заміри рівня шуму які здійнила санстанція або приватним спеціалістом з діючим сертифікатом. В результаті даної дії ви пивинні отримати - протокол, постанова про притягнення до адмін. відповідальності винних (чинну, не скасовану в суді і в апеляції), заміри рівня шуму(відображені в протоколі і бажано окремим документом); (якщо ви не зможете добитись даної постанови, то переодьте до 2 етапу)

    2) вам потрібно протокол про порушення санітарного законодавства, не висновок, а протокол.

    Протокол про порушення п 55 Не допускается загрузка товаров со стороны двора жилого дома, где расположены окна и входы в квартиры. Санітарних правил для підприємств продовольчої торгівлі від 16.04.1991р..

    Відповідно до п.2.1-2.2. «Інструкції про порядок накладення і стягнення штрафів за порушення санітарного законодавства» затвердженої наказом Міністерства охорони здоров'я України від 14 квітня 1995 року №64, 2.1. Порушення справи починається зі складання протоколу про порушення санітарних норм (надалі - протокол) (додаток N 1 до цієї Інструкції).

    Підставою для складання протоколу є факт порушення санітарного законодавства або невиконання постанов, розпоряджень, приписів, висновків посадових осіб держсанепідемслужби, який фіксується в протоколі або попередньо може бути відмічений також в інших актах органів та установ державної санітарно-епідеміологічної служби України (акти перевірок дотримання санітарного законодавства, протоколи лабораторно-інструментальних досліджень, результати (висновки) державної санітарно-гігієнічної експертизи тощо), а також інших службових документах (наприклад, доповідних).

    Ці документи, а також скарги та заяви, що надійшли від органів, установ та громадян можуть прилучатися до протоколу.

    Акт перевірки дотримання санітарного законодавства (надалі - акт) (додаток N 2 до цієї Інструкції) може бути підставою для складання протоколу, якщо в ньому з дотриманням визначеної форми зафіксований факт порушення санітарного законодавства або невиконання постанов, розпоряджень, приписів, висновків посадових осіб держсанепідемслужби.

    Корисне посилання, справа подібна до вашої, позивач виграв 1 інстанцію і програв апеляцію, бо не мав протоколу про порушення, а мав лише акти і висновки. Ви такої помилки не допускайте і виграєте.

    https://opendatabot.ua/court/61895975-443234a3f5a6567430e424217ce3b728

    4) слідкувати, аби постанову про притягнення до відповідальності і протокол про порушення санітарного законодавства не скасували;

    5) лише на даному етапі готувати позов про заборону розвантажуватись у дворі, якщо бажаєте відшкодувати моральну шкоду, то треба ще психологічні експертизи(вони дорогі), які підтвердять, що шумом вам завдано страждань.

    Практика https://opendatabot.ua/court/61895975-443234a3f5a6567430e424217ce3b728 програш, неналежні докази

    https://opendatabot.ua/court/35687315-0e7b451513b463c9606409e5c197d0e2 програш, неналежні докази

    https://opendatabot.ua/court/36426519-752d1ffced0fd952af3aeade432cff35 апеляція негативна, неналежні докази

    Висновок: ви можете виграти суд, заборонити розвантаження в дворі, ортимати відшкодування моральної шкоди, однак вам необхідні належні докази шуму та порушення санітарних правил у торгівлі. Без адвоката та витрат на психологічні експертизи ви не виграєте.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України