Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 18 сентября 2020, вопрос №29107

Угрожает уволить по статье

Получил минималку на руки написал заявление прошу уволить. Работодатель требует отработать 14 календарных. В данный момент на больничном. Один день, в который я имел разговор с директором и он дал мне время подумать, в больничном не будет фигурировать. Угрожают уволить за прогул. Официально зарплату не получал, зарплатной карты у меня нет на предприятии, поэтому считаю, что имею право не отрабатывать.
Что нужно предпринять, чтобы разойтись миром?
И что стоит предпринять, если уволят за прогул, либо по "статье"?

Ответы юристов (7)

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 года назад

    Адвокат, г. Днепр, 26 лет опыта

    Добрый день!

    Данный вопрос регулируется положениями статьи 38 КЗоТ:

    Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

    У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    Таким образом, если Ваше увольнение происходит по вышеуказанным уважительным причинам - работодатель должен осуществить увольнение в указанный Вами срок (уважительные причины подтверждаются документально и указываются в заявлении об увольнении).

    Если таких уважительных причин нет - Вам прийдется отработать 2 недели.

    Как правило к заявлению об увольнении необходимо прилагать подтверждающие документы.

    В случае необходимости - обращайтесь. С уважением, адвокат Власенко Татьяна Валериевна

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта

    Доброго дня!

    1) якщо ви офіційно не влаштовані на роботу, то і офіційного звільнення не буде.

    2) якщо ви працюєте офіційно, то лікарняний входить у два тижні, які треба "відпрацювати". Насправді ви їх не відпрацьовуєте, а попереджаєте про звільнення за два тижні до звільнення. Тому відповідь, ви з лікарняного можете не виходити. https://kadrhelp.com.ua/zvilnennya-za-vlasnym-bazh...

    https://medoc.ua/blog/zvilnennja-za-vlasnim-bazhan...

    3) якщо ви офіційно працюєте і вас звільнять за прогул, оскаржуйте звільнення до суду (або підстави звільнення), міняйте причину звільнення та стягуйте середній заробіток за час прогулу.

    4) вас обманюють. НЕ 14 днів відпрацювати, а за два тижні, це різні речі. Два тижні + два тижні, а 14 днів, це три робочих тижні. + так як ви на лікарняному і якщо вийдете з нього наприклад за 5 днів до кінця строку, то відпрацьовуйте лише 5 днів.

    • Михаил Клиент 4 года назад

      Спасибо! Оформили официально. Зарплатную карту не открыли, т.к. фото в паспорт 45лет не было вклеено, поэтому официально зарплату не получал. То, что получил не устроило, написал заявление: прошу уволить. Требуют отработать, по соглашению сторон не согласны. Пока на больничном. Был разговор с директором, он сказал:"Если надо подумать - подумай." Я пошёл думать. Вот этот день в больничном фигурировать не будет. Пока угрожают по "статье"

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 26 лет опыта

    • Один день, в который я имел разговор с директором и он дал мне время подумать, в больничном не будет фигурировать. Угрожают уволить за прогул
    • Если это день накануне больничного то Вы можете сослаться на то , что уже были больны в этот день и поэтому ушли на больничный. Для суда это будет уважительной причиной невыхода на работу.
    • Михаил Клиент 4 года назад

      Спасибо за поддержку!

    Марусяк Андрій Романович
    Марусяк Андрій Романович 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 8 лет опыта

    Погрози слід врахувати, якщо не бажаєте судитись.

    Звільнення за власним бажанням унеможливить отримання допомоги по безробіттю і ставати на облік центру зайнятості. Звільнення за згодою сторін у цьому плані найкраще.

    Якщо вимагатимете правди, то погрози ігноруйте, через два тижні після заяви приходьте в бухгалтерію, вас мають розрахувати по ст. 38 КЗпП (власне бажання), якщо стаття інша або відмовляють у звільненні, то оскаржуйте до суду, отримайте компенсацію.

    Обов'язково зберігайте при собі свій екземпляр заяви про звільнення з відміткою про отримання роботодавцем.

    Ну і повторюсь, лікарняний входить у ці два тижні. Ви можете з нього вийти в останній день і принести лікарняний лист і день звільнення.

    Також слід знати, що звільнення за прогул є складним. Його часто можна оскаржити в суді, оскільки акти про відсутність на роботі складають з порушеннями. Обов'язково треба ваше пояснення про неявку. В ньому ви пишіть, що ви хворі і йшли в лікарню отримувати лікарняний.

    • Михаил Клиент 4 года назад

      Спасибо за поддержку!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України