Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 04 октября 2020, вопрос №30191 100₴

Вопросы по призыву и получении повестки

Добрый день
Есть следующая ситуация:

В один день мне позвонили с военкомата и попросили явиться к ним для прохождения медкомиссии. Поскольку я учусь на магистратуре, я взял справку о месте учебы и пошел к ним (думал, что пройду медкомиссию и получу белый билет по состоянию здоровья).
Но там у меня забрали мою справку о месте учёбы и дали повестку, которую я подписал, на 22 год (год когда я заканчиваю учёбу)

Вопросы:
1.Если я закончу учёбу до 22 года, то когда мне по закону надо будет появиться в военкомате
1) сразу (сказали в военкомате)
2) в течении 14 дней со следующего призыва?
(стаття 15 пункт 8 "Закони про військову
службу")
3) в какое-то другое время?
2.Почему для военкомата так важно, чтобы я лично получил повестку? Если в законе написано, что гражданин, даже если он не получил повестку, должен появиться в военкомате в течении 14 дней со следующего призыва (стаття 15 пункт 8 "Закони про військову службу")?

PS. Буду благодарен если вы в своём ответе укажите статьи на которые вы опирались давая ответ

Ответы юристов (10)

    Карпенко Андрій Володимирович

    1. В момент окончания учебы у Вас заканчивается право на отсрочку.

    На основании статьи 17 Закона Украины «О воинской обязанности и военной службе», отсрочка от призыва в армию предоставляется:

    • призывникам, у которых есть ребенок в возрасте до трех лет
    • мужчинам, имеющим двух и более детей или беременную жену
    • студентам дневных отделений украинских ВУЗов (бюджет и контракт)
    • при поступлении и обучении в интернатуре, аспирантуре, докторантуре
    • лицам, у которых есть нетрудоспособные родители (одинокая мать/отец)
    • опекунам и попечителям (при условии отсутствия трудоспособных родственников)
    • призывникам, которые работают и являются единственными кормильцами в семье
    • учащимся на военной кафедре (до окончания и присвоения звания офицера запаса)
    • священнослужителям, полицейским, некоторые педагогам и врачам (на полной ставке)
    • призывникам, которые признаны медкомиссией временно негодными к военной службе

    2. В Украине предусмотрено два вида ответственности за нарушение законодательства о военной службе – административная и уголовная. В качестве админ наказания за неявку в военкомат применяются штрафные санкции, предусмотренные ст. 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях:

    • штраф от 85 до 119 гривен — первое нарушение
    • штраф 170-255 гривен — повторное нарушение

    Уголовная ответственность за уклонение от призыва на срочную военную службу наступает по статье 335 УК Украины и предусматривает ограничение свободы на срок до 3-х лет. Следует отметить, что в большинстве случаев наказание по ст.335 Уголовного кодекса является условным (но будет судимость).

    3. Раз Вы лично получили повестку, это уже дает безусловную возможность привлечь Вас к ответственности за уклонение. А Вам сужает возможность защиты.

    • Антон Клиент 4 года назад

      Спасибо. Подскажите, тогда: если меня закончу учёбу в этом году зимой. То мне надо будет появиться в военкомате сразу или со следующего призыва весной?

      • Савченко Олександр
        Савченко Олександр 4 года назад

        Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

        Антоне!

        Протягом 7-денного строку з моменту закінчення навчання Ви повинні повідомити військкомат про зміну вашого статусу.

        ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (Додаток 1 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%BF#Text):

        1. Призовники і військовозобов’язані повинні:

        перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;

        прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;

        не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу військового комісара районного (міського) військового комісаріату, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки;

        проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;

        проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;

        особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;

        особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;

        негайно повідомляти районним (міським) військовим комісаріатам (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа;

        подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) військових комісаріатів документи, що підтверджують право призовників на відстрочку від призову на строкову військову службу.

        Указом Президента України визначені такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2020 році (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/13/2020#Text):

        1) травень - липень;

        2) жовтень - грудень.

        Відповідно призов наразі триває з жовтня по грудень 2020 року. Отже, для проходження медкомісії Вам необхідно з'явитися до військкомату в строки, вказані в повістці.

        Однак, про зміну вашого статусу Ви повинні повідомити військкомат не пізніше 7-денного строку з моменту закінчення навчання в магістратурі. Інакше Вам може загрожувати адміністративна відповідальність за ст. 210 КУпАП "Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу" та накладення стягнення (штрафу у розмірі 85-119 грн).

        Навіть, якби Вам не вручили повістку, Ви повинні були б з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (жовтень - грудень 2020 року)

        Всього доброго!

        Успіхів Вам!

        • Антон Клиент 4 года назад

          Спасибо, увидел ваш ответ, после того, как отослал вопрос.

          Получается, в течении 7 дней я должен буду просто заявить в военкомате, что изменился у меня статус в учёбе. А медкомиссию я уже буду проходить во время следующего призыва?

          Поправьте, если я ошибся где-то

          • Савченко Олександр
            Савченко Олександр 4 года назад

            Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

            Будь ласка!

            Якщо Ви закінчите навчання в грудні, то Вас можуть відразу направити на проходження медкомісії. Так як призов наразі триває з жовтня по грудень 2020 року.

            Указ Президента України визначені такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2020 році (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/13/2020#Text):

            1) травень - липень;

            2) жовтень - грудень.

            • Антон Клиент 4 года назад

              Понятно, тогда еще один вопрос возник.

              Например, я заканчиваю учёбу в декабре (20 декабря), мне надо будет появиться в военкомате для прохождение медкомиссии. А если я появлюсь в военкомате 5 января, то я не буду проходить медкомиссию и обязан заплатить 2 штрафа (7 + 7 дней)? [cт. 210 Кодекса Украины об административных правонарушениях]

          • Савченко Олександр
            Савченко Олександр 4 года назад

            Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

            Ні, лише один штраф. Однак, якщо Ви закінчуєте навчання 20 грудня, то навіть у разі прибуття до військкомату в законодавчо визначені строки, Вас вже не встигнуть призвати саме в грудні місяці, так як зазвичай після 20 грудня призовна комісія вже не засідає.

            Відповідно, Вас направлять на проходження медогляду саме для визначення вашої придатності до проходження строкової військової служби в наступному році.

            Тому раджу все-таки з'явитися вчасно, щоб потім не платити штраф.

            Всього доброго!

    Отришко Алла
    Отришко Алла 4 года назад

    Юрист, г. Умань, 16 лет опыта

    Доброго дня. Спробую Вам трішки допомогти.Згідно №3597–IV

    Про внесення змін до Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу»

    Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу п.10. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти надається один раз за період навчання, і громадяни призовного віку, відраховані з навчальних закладів за власним бажанням, за невиконання навчального плану, порушення умов контракту або недисциплінованість втрачають право на відстрочку від призову на строкову військову службу незалежно від їх повторного зарахування до того чи іншого вищого навчального закладу або поновлення у вищому навчальному закладі.

    п.12. У разі переведення призовників, які навчаються у вищих навчальних закладах III або IV рівня акредитації з денною формою навчання, для навчання в інший вищий навчальний заклад зазначеного рівня акредитації і форми навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається за умови переведення протягом навчального року на курс не нижче того, на якому вони навчалися, а після закінчення навчального року – на вищий курс.

    п.13. Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:

    педагогічним працівникам з повною вищою освітою, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного навантаження на займаній посаді, – на весь період їх роботи за спеціальністю;

    медичним працівникам за умови повного навантаження на займаній посаді – на весь період їх роботи у сільській місцевості за фахом;

    випускникам вищих навчальних закладів, інтернатури, аспірантури або докторантури, які займають посади наукових працівників в установах Національної академії наук України, – на весь період роботи;

    випускникам професійно-технічних навчальних закладів за умови їх роботи за здобутою професією на підприємствах, в установах, організаціях державної або комунальної форм власності, –на один рік з дня закінчення навчального закладу;

    священнослужителям, які закінчили вищі або середні духовні навчальні заклади і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, – на час виконання обов'язків священнослужителя;

    кандидатам у народні депутати України, зареєстрованим у встановленому порядку, за їх заявою – до дня опублікування результатів виборів включно;

    сільським, селищним та міським головам і депутатам місцевих рад – на строк виконання ними цих повноважень;

    особам, які самостійно або разом з батьками ведуть фермерське господарство, – на строк не більше одного року з моменту отримання для цієї діяльності земельної ділянки.

    Савченко Олександр
    90%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Антоне!

    1) Если я закончу учёбу до 22 года, то когда мне по закону надо будет появиться в военкомате.

    Протягом 7-денного строку з моменту закінчення навчання Ви повинні повідомити військкомат про зміну вашого статусу.

    ПРАВИЛА військового обліку призовників і військовозобов’язаних (Додаток 1 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 7 грудня 2016 р. № 921 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/921-2016-%D0%BF#Text):

    1. Призовники і військовозобов’язані повинні:

    перебувати на військовому обліку за місцем проживання у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ), за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, виконавчих органах сільських, селищних та міських рад, а також у разі тимчасового вибуття за межі України за місцем консульського обліку в дипломатичних установах України;

    прибувати за викликом районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) на збірні пункти, призовні дільниці у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках або розпорядженнях районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ)), для взяття на військовий облік та визначення призначення на воєнний час, оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов’язаних;

    не змінювати місце фактичного проживання (перебування) з моменту оголошення мобілізації, а у воєнний час не виїжджати з місця проживання без дозволу військового комісара районного (міського) військового комісаріату, відповідних керівників СБУ або Служби зовнішньої розвідки;

    проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районних (міських) військових комісаріатів;

    проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов’язок у запасі;

    особисто у семиденний строк прибувати до районних (міських) військових комісаріатів (органів СБУ) з паспортом громадянина України і військово-обліковими документами для зняття з військового обліку в разі вибуття в іншу місцевість до нового місця проживання, у службові відрядження, на навчання, у відпустку чи на лікування (строком понад три місяці за межі України), у разі зміни місця проживання в межах міста з переїздом на територію іншого адміністративного району;

    особисто повідомляти у семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну їх сімейного стану, стану здоров’я, адреси місця проживання (перебування), освіти, місця роботи і посади;

    негайно повідомляти районним (міським) військовим комісаріатам (органам СБУ) за місцем військового обліку про втрату військово-облікового документа;

    подавати щороку до 1 жовтня до районних (міських) військових комісаріатів документи, що підтверджують право призовників на відстрочку від призову на строкову військову службу.

    Указом Президента України визначені такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу у 2020 році (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/13/2020#Text):

    1) травень - липень;

    2) жовтень - грудень.

    Відповідно призов наразі триває з жовтня по грудень 2020 року. Отже, для проходження медкомісії Вам необхідно з'явитися до військкомату в строки, вказані в повістці.

    Однак, про зміну вашого статусу Ви повинні повідомити військкомат не пізніше 7-денного строку з моменту закінчення навчання в магістратурі. Інакше Вам може загрожувати адміністративна відповідальність за ст. 210 КУпАП "Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу" та накладення стягнення (штрафу у розмірі 85-119 грн).

    Навіть, якби Вам не вручили повістку, Ви повинні були б з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (жовтень - грудень 2020 року)

    Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/conv#n700):

    Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

    8. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

    призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

    у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

    призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік;

    керівники підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

    2) Почему для военкомата так важно, чтобы я лично получил повестку? Если в законе написано, что гражданин, даже если он не получил повестку, должен появиться в военкомате в течении 14 дней со следующего призыва (стаття 15 пункт 8 "Закони про військову службу")?

    Так як військкомат зобов'язаний оповіщати Вас про виклик на призовну дільницю. Крім того, якщо Ви декілька разів не з'явитеся по офіційно врученій повістці (під ваш особистий розпис) на призовну дільницю без поважних причин, то Вас можуть притягнути не лише до адміністративної відповідальності, але й до кримінальної за ст. 335 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на строкову військову службу".

    ПОЛОЖЕННЯ про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2002-%D0%B...):

    64. Оповіщення громадян про призов на строкову військову службу та їх прибуття на призовні дільниці відбувається за наказами районних військових комісарів (додаток 14) і повістками (додаток 15), врученими призовникам через житлово-експлуатаційні організації, домовласників, відповідні виконавчі органи сільських, селищних і міських рад, де немає військових комісаріатів, керівників підприємств, установ, організацій, навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Адвокат  Євген Олександрович
    10%
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Антон!

    Вопрос:

    "1.Если я закончу учёбу до 22 года, то когда мне по закону надо будет появиться в военкомате1) сразу (сказали в военкомате)"?

    Ответ:

    - Вы обязаны явиться только в дату и время, указанное в повестке.

    Если Вы закончили учебу и идет призыв, то обязаны явиться, вне зависимости от наличия повестки, в течении 10-ти дней только во время призыва.

    Есть законные основани для неявки в военкомат.

    За неявку по повістці, передбачена адміністративна відповідальність за ст.210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу в сумі від 85 грн. до 119 грн..:

    Кодекс України про адміністративні правопорушення:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text

    "Стаття 210. Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу

    Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

    11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".

    Для этого за несколько дней до даты явки, необходимо почтой заказным письмом, с уведомлением направить заявление в военкомат, с приложением справки с больницы и можно будет не идти в военкомат.

    Вопрос:

    "2) в течении 14 дней со следующего призыва?

    (стаття 15 пункт 8 "Закони про військовуслужбу")"

    Ответ:

    - Вы обязаны явиться только в дату и время, указанное в повестке.

    Если Вы закончили учебу и идет призыв, то обязаны явиться, вне зависимости от наличия повестки, в течении 10-ти дней только во время призыва.

    "Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

    8. Після набрання чинності Указом Президента України щодо проведення чергового призову:

    призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов'язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці;

    у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України;

    призовники, які змінили місце проживання, зобов'язані в семиденний строк прибути до районного (міського) військового комісаріату за новим місцем проживання для взяття на військовий облік;

    керівники підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць".

    Вопрос:

    "3) в какое-то другое время"?

    Ответ:

    - Вы обязаны явиться только в дату и время, указанное в повестке.

    Если Вы закончили учебу и идет призыв, то обязаны явиться, вне зависимости от наличия повестки, в течении 10-ти дней только во время призыва.

    Вопрос:

    "2.Почему для военкомата так важно, чтобы я лично получил повестку? Если в законе написано, что гражданин, даже если он не получил повестку, должен появиться в военкомате в течении 14 дней со следующего призыва (стаття 15 пункт 8 "Закони про військову службу")"?

    Ответ:

    - Чтобы отрывной корешок о получении повести Вами лично с датой и подписью, присоединить в Ваше личное дело.

    После окончания ВУЗа, рекомендую Вам обратить внимание на основания для получения отсрочки от призыва на срочную воинскую службу.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

    "Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

    1. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам за рішенням районної (міської) призовної комісії відповідно до цього Закону за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

    {Частина перша статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1169-VII від 27.03.2014, № 116-VIII від 15.01.2015}

    2. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за їх бажанням надається призовникам, які мають:

    1) непрацездатних батька і матір чи одинокого непрацездатного батька (одиноку непрацездатну матір) або непрацездатних осіб, під опікою, піклуванням чи на утриманні яких перебував призовник, або осіб, над якими призовник здійснює опіку чи піклування, якщо вони не мають інших працездатних осіб - громадян України, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати. Непрацездатність зазначених осіб визначається в порядку, встановленому законодавством;

    2) неповнолітніх рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер або непрацездатних рідних (повнорідних чи неповнорідних) братів і сестер незалежно від їх віку, якщо вони не мають інших працездатних осіб, крім призовника, зобов'язаних відповідно до законодавства їх утримувати;

    3) одинокого батька або одиноку матір, у яких на утриманні перебувають двоє чи більше неповнолітніх дітей, до досягнення старшим із них повноліття за умови офіційного працевлаштування призовника;

    {Пункт 3 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

    4) дитину віком до трьох років або дитину старшу трьох років, яка виховується без матері у зв'язку з її смертю або за рішенням суду;

    {Пункт 4 частини другої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом 589-VII від 19.09.2013}

    5) двох і більше дітей;

    6) дитину з інвалідністю;

    {Пункт 6 частини другої статті 17 в редакції Закону № 2581-VIII від 02.10.2018}

    7) дружину з інвалідністю;

    {Пункт 7 частини другої статті 17 в редакції Закону № 2581-VIII від 02.10.2018}

    8) вагітну дружину.

    3. Відстрочка від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами за власним бажанням може надаватися призовнику, який є особою з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

    {Частина третя статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1634-VII від 12.08.2014}

    {Частину четверту статті 17 виключено на підставі Закону № 116-VIII від 15.01.2015}

    5. У разі якщо призову на строкову військову службу підлягають кілька синів одночасно, відстрочка може надаватися одному з них за їх бажанням з урахуванням пропозиції батьків на час проходження строкової військової служби братами, до звільнення в запас одного з них.

    {Частина п'ята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015 }

    6. Районна (міська) призовна комісія може прийняти рішення про надання призовнику відстрочки від призову на строкову військову службу за сімейними обставинами, незважаючи на небажання призовника нею скористатися, виходячи при цьому з того, що його призов може суттєво погіршити матеріальне становище осіб, яких відповідно до законодавства він повинен утримувати.

    7. Відстрочка від призову на строкову військову службу за станом здоров'я на строк до одного року надається призовникам, які визнані під час медичного огляду тимчасово непридатними до військової служби.

    8. Відстрочка від призову на строкову військову службу для здобуття освіти на весь період навчання надається громадянам призовного віку, які навчаються:

    у закладах загальної середньої освіти III ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;

    {Частину восьму статті 17 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 2745-VIII від 06.06.2019; в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

    {Абзац третій частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня освіти;

    {Абзац четвертий частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

    {Абзац п’ятий частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

    Відстрочка від призову на строкову військову службу також надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та на строк, що триває від завершення такої підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу, але не довше ніж до кінця поточного року після завершення підготовки.

    {Частину восьму статті 17 доповнено абзацом сьомим згідно із Законом № 161-IX від 03.10.2019}

    9. Право на відстрочку від призову на строкову військову службу для здобуття освіти також мають громадяни України, які в рамках міжнародних договорів України навчаються у закладах освіти інших держав.

    {Частину десяту статті 17 виключено на підставі Закону № 2145-VIII від 05.09.2017}

    11. Громадяни призовного віку, які перервали навчання у зв'язку з отриманням академічної відпустки, реалізують право на академічну мобільність, а також які поновлені у закладі вищої освіти, право на надану відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачають.

    {Частина одинадцята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017}

    12. У разі переведення призовників, які навчаються у закладах вищої чи фахової передвищої освіти з денною формою навчання, для навчання в інший заклад вищої чи фахової передвищої освіти із зазначеною формою навчання право на відстрочку від призову на строкову військову службу не втрачається.

    {Частина дванадцята статті 17 в редакції Законів № 116-VIII від 15.01.2015, № 2745-VIII від 06.06.2019}

    13. Відстрочка від призову на строкову військову службу для продовження професійної діяльності надається таким громадянам призовного віку:

    педагогічним працівникам, які здобули вищу освіту, основним місцем роботи яких є заклади загальної середньої освіти, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю;

    {Абзац другий частини тринадцятої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 433-VIII від 14.05.2015; в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    медичним працівникам, за умови повного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за фахом у сільській місцевості;

    священнослужителям, які закінчили заклади вищої або середньої духовної освіти і займають посаду в релігійних організаціях, що діють на основі статуту (положення), зареєстрованого у встановленому порядку, - на час виконання обов’язків священнослужителя;

    {Абзац четвертий частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    сільським, селищним, міським головам - на строк виконання ними цих повноважень;

    особам, які мають ступінь доктора філософії (кандидата наук)/доктора мистецтв або доктора наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей за галузями знань (науки)/мистецтв, за якими присуджено науковий/освітньо-творчий ступінь, - на весь період їх роботи за цією спеціальністю;

    {Абзац шостий частини восьмої статті 17 в редакції Закону № 161-IX від 03.10.2019}

    резервістам - на весь період служби у військовому резерві;

    поліцейським - на весь період їх служби.

    {Абзац восьмий частини тринадцятої статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 580-VIII від 02.07.2015}

    {Частина тринадцята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законами № 4352-VI від 07.02.2012, № 1242-VII від 06.05.2014; в редакції Закону № 116-VIII від 15.01.2015}

    14. Відстрочка від призову на строкову військову службу надається призовникам, яким повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом, - до прийняття відповідного рішення.

    {Частина чотирнадцята статті 17 із змінами, внесеними згідно із Законом № 4652-VI від 13.04.2012}

    15. У випадках, не передбачених цим Законом, відстрочка від призову на строкову військову службу може бути надана призовникам згідно з рішеннями призовної комісії Автономної Республіки Крим, обласних та Київської міської призовних комісій за поданням районних (міських) призовних комісій.

    16. Призовники, яким надано відстрочку від призову на строкову військову службу, зобов'язані щороку до 1 жовтня подавати у районні (міські) військові комісаріати документи, що підтверджують їх право на відстрочку.

    17. Призовники, які втратили підстави для надання відстрочки від призову на строкову військову службу, а також особи, які не мають права на відстрочку або підстав для звільнення від призову на строкову військову службу, передбачених статтями 17 та 18 цього Закону, і не призвані з різних причин на строкову військову службу у встановлені строки, повинні бути призвані під час здійснення чергового призову"".

    Основания для освобождения от призыва на срочную воинскую службу.

    "Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу

    1. Від призову на строкову військову службу в мирний час звільняються громадяни України:

    які визнані за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час;

    які до дня відправлення на строкову військову службу досягли 27-річного віку;

    {Абзац третій частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законом № 116-VIII від 15.01.2015}

    які виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків першого та другого контрактів;

    {Частину першу статті 18 доповнено новим абзацом згідно із Законом № 1169-VII від 27.03.2014; в редакції Закону № 1275-VII від 20.05.2014}

    батько або мати, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра яких загинули, померли або стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних. Призовники, які мають право на звільнення від призову на цій підставі, можуть його не використовувати;

    які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах;

    які були засуджені за вчинення кримінального правопорушення до позбавлення волі, обмеження волі, у тому числі із звільненням від відбування покарання;

    {Абзац сьомий частини першої статті 18 із змінами, внесеними згідно із Законами № 116-VIII від 15.01.2015, № 720-IX від 17.06.2020}

    яким після закінчення закладів вищої освіти присвоєно військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу".

    При наличии вопросов обращайтесь!

    Всего доброго!

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA