Задайте вопрос юристу

413 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 17 октября 2020, вопрос №31081

Имеет ли право мать мужа выгнать с квартиры жену мужа?

Подскажите пожалуйста имеет ли право мать мужа выгнать с квартиры жену мужа, жена в квартире не прописана, а ребёнок прописан???

Ответы юристов (2)

    Дмитрий Николаевич
    Дмитрий Николаевич 10 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 8 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации
    • Якщо відповідати коротко, виселити Вас з будинку надзвичайно складно! Виселити Вас з дитиною можуть лише на підставі рішення суду або Вашої власної заяви. Виселення взагалі дуже складна справа.
    • Відповідно до статті 157 Житлового кодексу України членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених законом.
    • Такими випадками можуть бути:

    - якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення;- використовують його не за призначенням;- систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця або інших заінтересованих осіб провадиться без надання іншого жилого приміщення.

    • Також зазначимо, що згідно зі статтею 383 Цивільного кодексу України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
    • Крім того, згідно зі статтею 405 Цивільного кодексу України члени сім'ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.
    • Проте член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
    • Так, відповідно до статті 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» та розділу ІІІ Порядку зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі:
    • заяви про зняття особи з реєстрації місця проживання, яка подається особою або її законним представником;
    • судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;
    • свідоцтва про смерть;
    • паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку.
    • Оскільки у Вас є неповнолітня дитина, вважається, що вона проживає з Вами, а при виселенні суд повинен звернути увагу на це та дослідити всі обставини з урахуванням інтересів дитини.
    0 / 0
    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 9 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Подскажите пожалуйста имеет ли право мать мужа выгнать с квартиры жену мужа, жена в квартире не прописана, а ребёнок прописан???

    если владелец квартирі свекровь - то может, так так проживать невестка может с согласия всех владельцев...

    0 / 0

Похожие вопросы