Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 18 октября 2020, вопрос №31110 100₴

могут ли отправить сейчас работника за свой счет если он увольняется по сокрашению штата.до увольнения месяц

можно ли отправить работника за свой счет если он увольняется по сокрашению штата увольение наступает с 16 ноября а в отпуск за свой счет отправляют в связи с карантином сейчас с 19 октября. отпуск за свой счетза 2020 год уже был 45 дней

Ответы юристов (7)

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 4 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Відпустка без збереження заробітної плати - це Ваше право , а не обов язок, відправляти у таку відпустку примусово не можливо, а про скорочення штату вас мають повідомити письмово за два місяці під підпис в день звільнення виплатити всі належні вам суми коштів , а також оформити трудову книгу.

    Вважаю, що роботодавець просто хоче відправити вас у таку відпустку , аби при скороченні не виплатити всіх належних вам сум.

    1. Ви можете звільнитись вказавши в заяві – за скороченням штату, і навіть достроково, не чекаючи 2-х місяців.( з дати письмового повідомлення)

    У відповідності з листом № 13-1272 від 14.04.1999 Міністерства праці та соціальної політики України

    Щодо дострокового звільнення працівників на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП України

    Щодо дострокового (до 2-місячного терміну з дня попередження) звільнення працівників на підставі

    п. 1 ст. 40 КЗпП України Головна державна інспекція праці Міністерства праці та соціальної політики України підтверджує законність своїх роз'яснень, опублікованих у газетах "Урядовий кур'єр" (№ 5 від 13 січня 1999 року) та "Праця і зарплата" (№ 23, грудень 1997 року).

    Дійсно, при наявності письмової, мотивованої згоди працівника він може бути звільнений з роботи до закінчення 2-місячного строку попередження, як на підставах, вказаних у п. 1 ст. 40 КЗпП України, так і за власним бажанням (

    ст. 38 КЗпП України), за переведенням (

    п. 5 ст. 36 КЗпП України).

    Крім цього нагадую:

    - При скороченню штату Вас повинні попередити за 2 місяці до скорочення письмово, під Ваш розпис ;

    - Пропозиції щодо пропонування роботи в іншій місцевості також повинні бути надані письмово, Ви також, письмово можете відмовитись

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Карпенко Андрій Володимирович
    25%
    Карпенко Андрій Володимирович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта

    1. Згідно зі ст. 49-2 КЗпП про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

    З установленого двомісячного строку не вилучається час перебування у відпустці, період тимчасової непрацездатності, інший час, упродовж якого працівник не працював з поважної чи неповажної причини. Попередити працівника про наступне вивільнення можна й у період його відсутності на роботі, але лише за умови, що працівник прийде на підприємство або його особисто повідомлять про це під підпис в іншому місці.

    2. Отправить в отпуск за свой счет без согласия работника невозможно. Пусть администрация объявляет простой на предприятии и до дня увольнения выплачивает 2/3 зарплаты.

    Определение простоя приведено в ст. 34 КЗоТ Украины.

    Простой – это приостановление работы, вызванное отсутствием организационных или технических условий, необходимых для выполнения работы, неотвратимой силой или иными обстоятельствами.

    (ч. 1 ст. 34 КЗоТ Украины)

    Если простой возник не по вине работника, то время простоя необходимо оплачивать работникам согласно ч. 1 ст. 113 КЗоТ Украины из расчета не ниже двух третей тарифной ставки установленного работнику разряда (оклада).

    При этом если в коллективном договоре предусмотрен более крупный размер оплаты в случае простоя, то такая оплата осуществляется в размере, предусмотренном коллективным договором.

    3. В случае нарушения Ваших гражданских прав обращайтесь с жалобой в трудовую инспекцию или с иском в Суд.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Ирина!

    Такое возможно, до даты увольнения работника в связи с сокращением, так как во время отпуска уволить нельзя, но при условии что инициатором ухода в отпуск за свой счет должен быть работник.

    Принудительно отправить работника в такой отпуск работодатель не может.

    Так, в соответствии со ст. 26 Закона об отпусках, такой отпуск следует предоставлять по соглашению сторон — работника и работодателя.

    Поэтому предоставить такой неоплачиваемый отпуск можно только по желанию работника, а не по инициативе работодателя.

    В свое время аналогичный вывод о предоставлении соответствующих отпусков именно по согласию сторон делало и Минсоцполитики в письме от 19.09.2013 г. № 416/13/116-13.

    Порядок действий:

    1. Работник пишет заявление. Приводит в заявлении причину похода в отпуск, дату начала отпуска и его продолжительность. Но если карантинный отпуск — за свой счет, то дату его окончания можно оставить открытой. То есть, например, указать в заявлении: прошу предоставить отпуск без сохранения заработной платы в связи с установлением карантина на территории Украины с 18.04.2020 г. до окончания карантина.

    2. Работодатель издает приказ (распоряжение) о предоставлении отпуска.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Доброго дня!

    можно ли отправить работника за свой счет

    Відправити у відпустку - НЕ МОЖНА! Оскільки ЗУ "Про відпустки" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/504/96-%D0%B2%... передбачає, що відпустка без збереження заробітної плати може надаватися за ініціативою працівника, а не роботодавця!

    отпуск за свой счетза 2020 год уже был 45 дней

    Зараз, коли на всій території України діє карантин, кількість днів перебування у відпустці без збереження заробітної плати не обмежується, відповідно до частини 3 статті 26 ЗУ "Про відпустки" - "у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину відповідно до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною першою цієї статті".

    Є такі шляхи виходу з цієї ситуації:

    1. Працівника продовжує працювати до 16.11.2020 (такий варіант як я розумію не підходить).

    2. Працівник може використати свою щорічну відпустку (якщо в нього така є).

    3. Працівник сам пише заяву про надання йому відпустки без збереження заробітної плати до 15 листопада включно.

    З відпустками потрібно бути уважними, адже не допускається звільнення працівника при скороченні чисельності штату в період його тимчасової непрацездатності, зокрема, якщо в день звільнення йому було видано листок непрацездатності (довідку — в установлених законом випадках), а також у період перебування у відпустці (основній щорічній, а також інших видах відпусток, що надаються працівникові як із збереженням, так і без збереження заробітної плати), згідно з частиною третьою ст. 40 КЗпП України.

    Всього найкращого!

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 4 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта

    Доброго дня, Ірино!

    Порядок надання відпустки без збереження заробітної плати регулюється Законом України "Про відпустки" та Кодексом законів про працю України. Ст. 25 Закону України "Про відпустки" визначено випадки та строки надання відпустки без збереження заробітної плати за бажанням працівника в обов'язковому порядку, якщо це матері або іншій особі, зазначеній у ч. 3 ст. 18 цього Закону, а відпустка потрібна для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території.

    Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", внесено зміни до ст. 84 КЗпП України, відповідно до яких у разі встановлення Кабінетом Міністрів України карантину термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину не включається у загальний термін, встановлений частиною другою цієї статті (не більше 15 календарних днів на рік).

    Зазначені відпустки надаються працівникам виключно на підставі їх особистої заяви. Надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати за виключною ініціативою роботодавця законодавством про працю не передбачено. Якщо працівник відмовляється написати заяву про надання йому відпустки без збереження заробітної плати, роботодавець не має права примушувати його до цього.

    Примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю. За це роботодавця в установленому порядку має бути притягнуто до відповідальності. Державний контроль за дотриманням законодавства про працю, в тому числі про відпустки, здійснює Державна інспекція України з питань праці та її територіальні органи, до якої працівники мають право звернутися за захистом своїх трудових прав.

    Всього Вам доброго!

    Бойченко Людмила
    30%
    Бойченко Людмила 4 года назад

    Адвокат, г. Кропивницкий

    Доброго дня.

    Стосовно порушеного Вами питання необхідно зазначити, що перш за все, необхідно бажання працівника піти в таку відпустку. У жодному разі не можна відправляти у відпустку за власний рахунок примусово, без згоди працівника. Примусове направлення працівників у відпустку за власний рахунок є грубим порушенням законодавства про працю.

    Стосовно тривалості відпутки без збереження заробітної плати, то необхіно зазначити, що з урахуванням змін до ст.84 КЗпП України, в період карантину, тривалість такої відпустки може тривати протягом усього карантину. Станом на сьогодні карантин подовжено до 31 грудня 2020 року.

    Пуха Наталія ТендерОк
    15%

    Доброго Дня

    по вашому питанню відправити не можете у зв'язку з зазначеними підставами

    не відповідність чинному законодавству;

    відсутність згоди працівника;

    перебування у відпустці вже 45 днів.

    Зверніть також увагу на терміни перебування у відпустці зазначені у ваших правилах, регламентах внутрішньо трудового розпорядку.

    Як варіант запропонуйте особі переведення на іншу посаду або звільнитися за згодою сторін (раніше)

    Успіхів


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України