Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 20 октября 2020, вопрос №31222

Вовремя не оформлено наследство

Здравствуйте.
Квартира приватизирована на 3-х человек - мать, отец, младший сын. Мать с отцом в разводе. Еще есть старший сын, который не прописан в этой квартире и у него нет права собственности. Отец умер 20 лет назад, его долю в квартире не унаследовал никто в установленный срок. Можно ли теперь, через 20 лет вступить в наследство доли отца, кто это может сделать (может ли старший сын с младшим пополам?) и как?
Спасибо за ответ.

Ответы юристов (2)

    Иванов Артем Валериевич
    Иванов Артем Валериевич 4 года назад

    Адвокат, г. Киев, 15 лет опыта

    Доброго дня! Оскільки, я так розумію, на момент смерті батька діяв старий ЦК України, то відповідно до вимог ст. 549 визнавався, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він протягом 6 місяців з моменту її відкриття або фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або подав відповідну заяву нотаріусу. Тобто, якщо є докази фактичного управління спадщиною після смерті батька (свідки, будь-які письмові докази - наприклад переоформлені договори на комунальні послуги тощо) то така особа може спробувати вступити до спадщини через судовий порядок (визнати право власності на частку нерухомості у порядку спадкування). Але, вважаю, всеж таки з початку потрібно звернутись до державного нотаріуса за місце смерті з заявою про прийняття спадщини. Він скоріше за все відмовить і вже тоді з цією відмовою, доказами - до суду.

    Танача Юлія  Антонівна

    Добрый день, Роман!

    Оформить наследство есть шанс у того из родственников, который был прописан с умершим по одному адресу на день его смерти.

    Такое лицо считается фактически принявшим наследство и ему необходимо просто обратиться в нотариальную контору за выдачей свидетельства о праве на наследство.

    По описанной Вами ситуации, старший брат к таким лицам не относится. Проверьте прописку у младшего брата.

    Для более детальной консультации - обращайтесь, пожалуйста, через сайт ( кликнув на кнопку " Обратиться" под моим именем".

    Удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України