Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 27 грудня 2020, питання №35500

Як виписати людину яка ніколи не проживала і фінансово нічого не оплачувати?

Є комунальна кімната , там приписані мама і троє дорослих дітей . Дочка цю кімнату приватизовувала оплачувати все самостійно. Право власності на дочку мама і брати співвласники .Там певний час проживала і сплачували не тільки за себе але за всіх приписаний комунальні послуги , ремонт. І останніх 13 років більшу частину часу була за межами держави но всеодно сплачувати за всіх комунальні послуги, бо комунальні послуги нараховуються на кількість приписаних незалежить від того чи проживає хтось чи ні,тут все загальне туалет, кухня, душ. Тепер брат заявляє ,що відсудить свою частину . В цій комуналці він ніколи не проживав окрім приписки ніякого відношення до тієї кімнати не має, і не мав.

Відповіді юристів (1)

    Змисла Марта
    Змисла Марта 3 роки тому

    Юрист, м. Львів, 5 років досвіду

    Добрий день.

    В даному випадку, за членом сім’ї власника житла зберігається право на користування житлом протягом одного року. Понад встановлені строки речове право зберігається за особою лише якщо така особа відсутня в зареєстрованому житлі з поважних причин. До таких підстав слід віднести: перебування особи на службі у ЗСУ, лікування, перебування у відрядженні чи на роботі в іншій місцевості.

    Варто звернути увагу на те, що у разі, якщо власник/наймач житла створює перешкоди у користуванні житлом, то це виступає поважною причиною не проживання особи у такому помешканні.

    Факт відсутності особи у зареєстрованому житлі має бути підтверджений актами житлово-експлуатаційних організацій (це можуть бути ОСББ) в яких члени комісій повинні засвідчити факт відсутності особи у помешканні. Таких актів має бути не менше 2-3, які складені через кожні два-три місяці.

    Головним фактом, який необхідно довести в даній категорії – це обрання особою іншого постійного місця проживання.

    Доказами, які будуть слугувати доведенням вищенаведеного факту виступає, наприклад, утворення сім’ї в іншому місці, переадресація кореспонденції, наявність в особи іншого житла на праві власності/оренди.

    Враховуючи вищенаведене, у разі звернення до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом інеобхідно довести відсутність такої особи протягом встановленого законом терміну, відсутність у житлі без поважних причин та така особа має інше постійне місце проживання.

    У разі необхідності додаткової консультації, то звертайтесь через мій профіль.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України