Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 20 січня 2021, питання №36593

як оформити новий будинок в шлюбі

Доброго дня. Чоловік отримав земельну ділянку, приватизував на себе. Побудували будинок. Чи можемо ми оформити будинок на дружину?

Відповіді юристів (4)

    Руденко Дмитро Вадимович
    Руденко Дмитро Вадимович 3 роки тому

    Юрист, м. Дніпро, 10 років досвіду

    Доброго дня!

    Відповідно до Сімейного кодексу України:

    Стаття 60. Підстави набуття права спільної сумісної власності подружжя

    1. Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

    2. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Таким чином, майно належить як Вашому чоловіку, так і Вам, за умови, що Ви в шлюбі.

    У той же час, Ви з чоловіком можете переоформити будинок на Ваше ім'я.

    З повагою, Дмитро Руденко.

    • Світлана Клієнт 3 роки тому

      дякую за відповідь! Тобто, здавати будинок в експлуатацію можна лише на чоловіка?

      • Руденко Дмитро Вадимович
        Руденко Дмитро Вадимович 3 роки тому

        Юрист, м. Дніпро, 10 років досвіду

        Можна, якщо документи права власності оформлені на чоловіка. Але їх можна переоформити на Вас, у разі необхідності. Якщо це так, переговоріть з чоловіком. Тут головне, щоб не заперечував Ваш чоловік та Ви змогли йому це пояснити.

        З повагою, Дмитро Руденко.

    Тарасюк Віктор  Анатолійович
    Тарасюк Віктор Анатолійович 3 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 26 років досвіду

    Доброго дня. пані Світлана! На Ваше питання необхідно пояснити наступне: приватизована Вашим чоловіком земельна ділянка є його особистою власністю і не є обєктом права спільної сумісної власності подружжя.

    Стаття 57 СКУ. Майно, що є особистою приватною власністю дружини, чоловіка

    1. Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

    4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

    {Частину першу статті 57 доповнено пунктом 4 згідно із Законом № 4766-VI від 17.05.2012}

    5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

    Щодо будинку збудованого вами в шлюбі. Вам не треба його переоформлювати, це дуже затратно! він і так є сумісною власністю подружжя. Якщо будинок ще не введено в єксплуатацію Ви можете оформити документи на себе, як на забудовника. Законом це не заборонено. Будуть питання звертайтесь. Щасти Вам.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України