Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Нужно выписаться из квартиры в Луганске. Квартира будет продаваться. Я не собственник. Можно ли это сделать без моего личного присутствия?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Анно!
Слід мати на увазі, що поняття «прописка» в Україні наразі не існує (це застаріле поняття, яке продовжують вживати на побутовому рівні). Замість «прописки» в Україні діє інститут «реєстрації місця проживання особи».
У відповідності до ч. 2 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» за заявою особи зняття з реєстрації може бути здійснено одночасно з реєстрацією нового місця проживання.
Таким чином, вам не обов’язково їхати в інше місто для зняття з реєстрації, оскільки ви можете здійснити цю дію одночасно з поданням документів для реєстрації нового місця проживання в місті, де ви проживаєте і плануєте зареєструватись.
Для реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання у вашому випадку необхідно буде подати такі документи:
1) письмова заява про реєстрацію місця проживання (може бути заповнена за місцем подання документів);
2) письмова заява про зняття з реєстрації місця проживання (може бути заповнена за місцем подання документів);
3) документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання (паспорт);
4) квитанція про сплату державного мита в розмірі 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, тобто 0,85 грн. (або документ про звільнення від його сплати, якщо для вас існують такі підстави);
5) військовий квиток або посвідчення про приписку (якщо ви підлягаєте взяттю на військовий облік або перебуваєте на військовому обліку);
6) документи, що підтверджують право на проживання в житлі, адреса якого зазначається під час реєстрації: ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності таких документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім’ї на реєстрацію місця проживання.
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Добрый день!
Вы должны написать заявление о согласии выписаться из квартиры, которое необходимо заверить у нотариуса.
Проблема в том, чтобы в Луганске признали заверительную надпись украинского нотариуса.
Если не признают, тогда два пути:
1. Выехать в ближайший населенный пункт РФ и заверить заявление у российского нотариуса.
2. Попытаться заверить заявление в консульском отделе Посольства РФ в Украине.
УДАЧИ!
Юрист, м. Суми, 6 років досвіду
Доброго дня!
Повідомляю наступне:
Ви можете самостійно знятися з реєстраціі звернувшись у будь-який ЦНАП в Украііні.( або зареєструватись за іншою адресою,тоді автоматично стара реєстрація зніметься).
Власник квартири знімає Вас з реєстраціі звернувшись до ЦНАПу з документом про власність на квартиру.(або власник знімає Вас з реєстраціі ,через суд подавши ,відповідний позов, або Ви надаєте власнику квартири довіреність на зняття з реєстраціі через нотаріуса.)
У договорі купівлі- продажу передбачити,що новий власник зобов 'язується зняти Вас з реєстраціі після купівлі майна.(через суд)
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, м. Дніпро, 23 роки досвіду
Здравствуйте!
В Луганске сейчас слабо действуют какие-либо законы. На данный момент возможно выписаться по украинской доверенности. Ее нужно будет передать в Луганск. Могу дать контакты риэлтора в Луганске, который поможет это сделать. Обращайтесь.
Юрист, м. Київ
Добрий день!
Якщо Ви не власник, тоді Вас можуть виписати і без Вашої участі. Це може зробити нинишній власник. або уже той хто купить квартиру, новий влвсник. Як це зробити: один із власників нинишній або майбутній, повинен сам звернутися в ЦНАП, подати заяву про виписку і надати копію документу, що підтверджує його право власності на квартиру. ЦНАП приймає рішення протягом 10 днів, і в основному результат розгляду таких заяв позитивний.
Ще є варіант через суд: відповідно до ст. 405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом. В такому разі власник житлового приміщення після спливу 1 року (якщо житлове приміщення знаходиться у приватній власності) або 6 місяців (якщо житлове приміщення знаходиться у комунальній або державній власності) з моменту припинення проживання члена його сім’ї у цьому житловому приміщенні, власник має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.
Адвокат, м. Рівне
Доброго Дня
Щодо вашого питання:
Вирішити зазначене вами питання може:
Власник нерухомості в судовому порядку;
Новий власник нерухомого майна
Або пропоную розглянути можливість видачі довіреності на особу яка має фактично можливість зняти вас з реєстрації у місцевому ЦНАП (довіреність обовязково має бути нотаріально завірена)
Успіхів
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
Нужно выписаться из квартиры в Луганске. Квартира будет продаваться. Я не собственник. Можно ли это сделать без моего личного присутствия?
обратитесь в цнап по новому месту регистрации - где вы сможете одновременно и сняться с регистрации и зарегистрироваться
Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду
"ПРАВИЛА реєстрації місця проживання" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/207-2016-%D0%B...):
"Загальні положення...
3. Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.
4. Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.
Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або її представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього місця проживання...
6. У разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку (далі - представник)...
8. Документи для здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи подаються до органу реєстрації (отдел регистрации места жительства райисполкома, района г.Запорожье - прим.авт.) (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) з урахуванням вимог Закону України “Про адміністративні послуги”.".
Адвокат, м. Київ, 31 рік досвіду
Здравствуйте!
"Нужно выписаться из квартиры в Луганске. Квартира будет продаваться. Я не собственник. Можно ли это сделать без моего личного присутствия"?
- Это возможно сделать по доверенности от Вашего имени на уполномоченное лицо.
Всего доброго!
Удачи Вам!
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго вечора, Анно!
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у тому числі через центр надання адміністративних послуг) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (пункт 3 Правил).
Для зняття з реєстрації місця проживання особа або її представник повинні подати:
Представником додатково надається:
Зняття з реєстрації місця проживання здійснюється в день звернення особи (частина друга статті 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні").
Особі може бути відмовлено у знятті з реєстрації за місцем проживання у разі коли:
Увага! Заява про зняття з реєстрації місця проживання із зазначенням підстави відмови повертається особі в день її подання.
Всього доброго!
Щасти Вам!