Задайте вопрос юристу

508 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 30 марта 2021, вопрос №40423

Реорганізація закладу шляхом злиття двох шкіл

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, як правильно поступити. У нас йде реорганізація навчального закладу шляхом злиття двох шкіл. На базі тієї школи до якої нас приєднують, є вчителі пенсіонери, які можуть трудовий договір до 30 червня. Чи можемо ми право на привілеї трудоустройсва? Тобто, чи маємо ми право претендувати на роботу в цій школі. І чим ми можемо керуватися?

Ответы юристов (1)

    Александр Сергеевич
    Александр Сергеевич 2 месяца назад

    Юрист, г. Киев, 5 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрый день, Александра!

    Реорганизация научных учреждений (в Вашем случае - в результате слияния) не является основанием для увольнения.

    Вы можете аппелировать к положениям КЗОТа (Кодекс законов о труде), в частности:

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text

    Стаття 36. Підстави припинення трудового договоруУ разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40).
    0 / 0

Похожие вопросы