Задайте вопрос юристу

829 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Уголовное право, 03 мая 2021, вопрос №41911

Снятие денег с карты

Супруга дала карту знакомому чтобы он сходил скупиться в магазин, купил продукты. Соответственно сказала ему пинкод. Он купил продукты и снял 3000 гривен, т.е. украл с карты. И не признает этого, возвращать не собирается. Есть ли вероятность при обращении в правоохранительные органы что-то решить или нет? Так как он может сказать что отдал ей деньги, грубо говоря его слово против её. И каковы сроки подачи заявления? Спасибо.

Ответы юристов (1)

    Сергій

    Можна подати заяву, строку самої подачі не передбачено, але чим швидше тим краще для розслідування.

    Стаття 190. Шахрайство

    1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -

    карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    Обман (повідомлення потерпілому неправдивих відомостей або приховування певних обставин) чи зловживання довірою (недобросовісне використання довіри потерпілого) при шахрайстві застосовуються винною особою з метою викликати у потерпілого впевненість у вигідності чи обов'язковості передачі їй майна або права на нього. Обов'язковою ознакою шахрайства є добровільна передача потерпілим майна чи права на нього.

    Можна довести що саме він зняв 3 тисячі по камерам в магазині чи на банкоматі, співставивши час і місце де знімала камера, оскільки доказів що він вам віддав ці гроші немає, можливо довести його вину+ переписку чи запис телефоної розмови що він не брав цих грошей і не віддасть. Тим самим в нього будуть суперечити показання якщо він буде казати що віддав і в переписці, чи можливо ще раз що не брав. Потрібно якщо є така переписка зробити скріншоти поки переписку не було видалено.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України