Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Налоговое право, 19 сентября 2019, вопрос №4349

Не закрыл ФОП по незнанию - прислали иск.

Здравствуйте! Открыл ФОП в 2007-м году. Бизнес не заработал но ФОП не закрыл. Неделю назад пришел иск на 20 000 гривен. Насчитали за 2 последних года.
Вопрос : Можно ли не платить? Каковы последствия?

Ответы юристов (5)

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Для начала рекомендую срочно подать регистратору заяву о прекращении предпринимательской деятельности. Что касается и ка то непонятно, что Вы имели ввиду. ДФС присылает не иски, а требования и решения об уплате долга , Чтобы дать совет надо понимать,, что именно Вам прислала Дфс?

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Если ДФС прислала Вам вымогу об оплате ЕСВ за период с 2017 года (когда были внесены изменения в закон о порядке начисления и оплаты ЕСВ в части оплаты взноса ФЛП независимо от дохода) то нужно ее обжаловать в административный суд. Основания для подачи иска имеются. Вот только срок на подачу иска всего 10 дней с момента получения вымоги.

    • Цимбалюк  Сергій Валеріанович
      Цимбалюк Сергій Валеріанович 5 лет назад

      Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

      Володимир У Вас є всі шанси оскаржити вимогу для оплати протягом 3 років ( правило 10 днів не розповсюджується на судове оскарження! Загальне правило – для звернення до адміністративного суду з позовом слід керуватися нормами ст. 122 КАС. Тут передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або мала дізнатися про порушення своїх прав.

      Проте в ч. 3 ст. 122 КАС зазначено, що іншими законами можуть установлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду. У сфері оподаткування таким законом є ПК. Так, згідно з п. 56.19 ПК платник податків має право оскаржити в суді ППР або інше рішення органу ДФС у будь-який момент після отримання такого рішення з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПК (тобто протягом 1 095 днів).

      Строк давності в 1 095 днів обчислюється з дня отримання платником податків оскаржуваного ППР.

      До речі, аналогічну позицію із цього питання підтримують і органи ДФС (див. роз'яснення в ЗІР, категорія 133.05).

      ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО МЕНЕ Я УСПІШНО ПРАКТИКУЮ ПОДІБНІ ПРОБЛЕМИ І НАПИШУ ВАМ ПОЗОВНУ ЗАЯВУ В СУД.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Є тільки один неприємний момент - законом України " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" частина 4 статті 25 встановлено скорочений строк на оскарження вимог по ЄСВ. "Скарга на вимогу про сплату єдиного внеску подається до органу доходів і зборів вищого рівня у письмовій формі протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання платником єдиного внеску вимоги про сплату єдиного внеску, з повідомленням про це органу доходів і зборів, який прийняв вимогу про сплату єдиного внеску.

    У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.

    Є чітка остання позиція Верховного Суду, що норми ст.122 КАС щодо шести місяців на оскарження вимог в даному випадку не застосовуються. Норми Податкового кодексу щодо терміну 1095 днів до вимог щодо оскарження ЄСВ взагалі не застосовуються. У всякому разі на даний час. У ВАс ще є три дні на оскарження вимоги до суду. Якщо не встигаєте з якихось причин - оскаржіть в цей строк вимогу до ДФС УКраїни, і вже після відмови ДФС подасте позов до суду. Ну, або не поспішайте і нехай ВАм пощастить, щоб суди нен читали прапктику Верховного суду щодо строків оскарження вимогн зі сплати ЄСВ.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 5 лет назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Я не згоден з такою позицією Верховного Суду щодо обмеження строку на сокарження вимоги з ЄСВ строком у 10 днів, але маємо те що маємо.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA