Задайте вопрос юристу

827 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 11 июля 2021, вопрос №44878 100₴

Могут взымать деньги с дочери?

Здравствуйте, история такая, мне 28 лет, в 18 лет был договор дарения квартиры. Было ещё имущество у отца и его матери, были под залогом, недавно коллекторы забрали квартиру, дали справку о том что отец заёмщик не должен банку больше денег, но идёт суд и могу назначить выплаты осталась пеня в размере 1 миллион, так вот если суд присудит платить ещё эти 10 %, а у них уже нет имущества, и есть только моё, не получится так что я как дочь будут платить этот долг так как с них уже брать нечего, и не заберут у меня единственную квартиру оформлена на меня?

Ответы юристов (7)

    Карпенко Андрей Владимирович
    40%
    Общаться в чате Карпенко Андрей Владимирович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 24 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрый день!

    Если вы не подписывали никакие бумаги в связи с кредитным договором вашего родственника, вы лично ничего не должны. Если он живет отдельно и вас не интересует, что будет с его имуществом, то вы не обязаны решать его финансовые проблемы.

    Если вам звонят кредиторы или коллекторы по долгам, к которым вы не имеете отношения, у вас есть право отказаться с ними общаться.

    По кредитам родителей вы не отвечаете, если сами добровольно на это не соглашались и не подписывали кредитный договор как поручитель или созаемщик.

    Если Вы прописана по одному адресу, приставы могут попортить вам нервы. Чтобы избежать этого, поменяйте регистрацию

    Если есть дополнительные вопросы связывайтесь со мной через мой профиль на сайте. .

    Адвокат Евгений Александрович
    Общаться в чате Адвокат Евгений Александрович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Здравствуйте, Анна!

    Долг может взыматься только с должника или поручителя, если Вы не являетесь должником и поручителем, то не можете нести гражданско-правовую ответственность по этому долгу.

    В любом случае, не взыскивается погашение долга, за счет единственного жилья.

    Всего доброго.

    Гончаренко Константин
    Общаться в чате Гончаренко Константин 2 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор (стаття 510 Цивільного кодексу України). Боржником є Ваш батько, і саме він повинен виплачувати даний кредит.

    Так як Ви не є стороною даного зобов’язання, між Вами та фінансовою установою не виникає будь-яких правовідносин, тому сплачувати борг брата Ви не зобов’язані.

    Проте боржник (в даному випадку ваш батько) має обов’язок виплатити борг кредитору (компанії, в якій брали кредит) та сплатити неустойку в зв’язку з простроченням виконання зобов’язання.

    Кредитор Вашого батька може вимагати стягнення коштів лише з Вашого батька, в тому числі за рахунок його майна. Тому, якщо у Вас є спільне майно з Вашим батьком, Ви можете задовольнити вимогу кредитора за власним бажанням, так як кредитор Вашого батька може в судовому порядку стягнути з нього кошти та звернути стягнення виключно на його майно або його частину спільного з Вами майна, в чому Ви можете бути не зацікавлені.

    Згідно із статтею 528 Цивільного кодексу України, інша особа (це можете бути Ви) може задовольнити вимогу кредитора без згоди боржника у разі небезпеки втратити право на майно боржника (право оренди, право застави тощо) внаслідок звернення кредитором стягнення на це майно.

    Підкреслюю, що це є Вашим правом, а не обов’язком.

    ВИСНОВОК:

    Оскільки Ви не є стороною зобов’язання між фінансовою установою та Вашим батьком, а саме стороною кредитного договору, Ви не зобов’язані відповідати перед кредитором Вашого баиька та сплачувати за нього кошти.

    Також звертаю Вашу увагу, що Ви можете звернутися до правоохоронних органів з заявою про вимагання коштів. У такому разі вони будуть зобов’язані прийняти таку заяву та внести її у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань.

    Однак для кращого розуміння ситуації необхідно дослідити документи з приводу даного кредиту. У такому випадку можна розробити додаткові механізми захисту Ваших прав.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк
    20%
    Общаться в чате Пуха Наталія ТендерОк 2 года назад

    Адвокат, г. Ровно

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго Дня

    До вас можуть пред'являти претензії, лише якщо ви є поручителем, або надавали своє майно в іпотеку, якщо ви зазначених дій не здійснювали, то з Вас і вашого майна ніякого стягнення не може бути застосоване.

    Якщо до вас пред'являють вимоги коллектора або працівники фін установи то зазначені дії є незаконними та їхні дії спрямовані на психологічний тиск на вас.

    Успіхів

    Костромина Виктория
    20%
    Общаться в чате Костромина Виктория 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    если Вы не были заемщиком или поручителем по этому кредиту - Вы ничего не будете платить и с Вас ничего не взыщут

    Единственное что может еще быть - если Вам родители подарили квартиру изза того чтоб ее не забрали по кредиту - то есть дарение было после взятия кредита - то банк может подать на расторжение договора дарения

    Дії поручителя не повинні призводити до стану, коли він ставатиме неплатоспроможним перед своїми кредиторами. Такий висновок зробив ВС в постанові №405/1820/17 - это касается и заемщиков

    Крижановська Єлізавета Сергіївна
    20%
    Общаться в чате Крижановська Єлізавета Сергіївна 2 года назад

    Юрист, г. Херсон, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня! Якщо Ви не підписали жодних документів , щодо отримання коштів, не були поручителем по вказаним договорам, то з васс звісно нічого не буде стягнуто оскільки у Вас не виникало жодних зобовязань. Бажаю Вам вдалого вирішення Ваших питань.

    Мєньков Андрій Васильович
    Общаться в чате Мєньков Андрій Васильович 2 года назад

    Юрист, 18 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрый день Анна!

    Если Вы примете наследство после отца, то все его долги станут вашими, но не более чем стоимость унаследованного имущества.

    На данный момент,, исходя из описанной Вами ситуации, Вы не несете ответственности за долговое обязательства вашего отца.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України