Задайте вопрос юристу

828 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 05 октября 2019, вопрос №4822

Списания долга по задолженности квартплаты

Не жилая квартира,с 2011 года купили разбитую квартиру,начали хороший ремонт,перестали зарплату платить,ремонт преостановили,жить там не возможно, до 2014 года оплачивали ком услуги,началась война,проблемы с работой ,накопились долги в размере 35 тысяч,сейчас хотим продолжать ремонт и въехать,как погасить долг и возможно ли погасить только за последние 3 года?

Ответы юристов (2)

    Левченко Ксенія Сергіївна
    Общаться в чате Левченко Ксенія Сергіївна 4 года назад

    Юрист, г. Винница, 16 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго вечора. Коли відбулось оформлення права власності на квартиру? Коли Вам прийшло повідомлення про оплату житлово - комунальних послуг?

    Жирний Олексій Сергійович
    Общаться в чате Жирний Олексій Сергійович 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 20 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Відповідно до чинного законодавства загальний строк позовної давності встановлений у 3 роки.

    Однак, закінчення строку позовної давності не перешкоджає поданню до суду позовної заяви про стягнення з Вас заборгованості за весь період. Чинним законодавством саме на Вас (як відповідача) покладений обовязок щодо подання до суду заяви про сплив строку позовної давності. Без такої заяви суд стягне заборгованість за весь період.

    ст. 267 ЦК визначає, що виконання зобов'язання після спливу позовної давності не є підставою для повернення виконаного, незалежно від того, знала чи не знала особа-виконавець зобов'язання про сплив строку позовної давності. Цією ж статтею встановлений обов'язок суду прийняти позовну заяву про захист цивільного права або інтересу, незалежно від спливу позовної давності.У відповідності до ч. 3 ст. 267 ЦК, суд зобов'язаний застосувати позовну давність лише за заявою сторони у спорі, причому така заява має бути подана до винесення судового рішення.

    ч. 4 ст. 267 ЦК покладає на сторону у справі обов'язок подавати заяву про сплив (закінчення) строку позовної давності як підставу для відмови у позові. Зазначена заява повинна містити виклад обставин, у відповідності до яких строк позовної давності сплив (закінчився), календарний розрахунок відповідних строків, наявні докази та вимоги щодо застосування судом наслідків спливу позовної давності у вигляді відмови у позові.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України