Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 18 сентября 2021, вопрос №49099

Як оформити аренду житла?

Як проходить процедура оформлення оренди житла і хто сплачує послуги нотаріуса? Чи обов'язково йти до нотаріуса?
Які документи потрібні з обох сторін та як перевірити їх справжність, назва документів.

Ответы юристов (2)

    Танача Юлія  Антонівна

    Доброго дня, Поліна!

    Договір оренди житла можна оформити у простій письмовій формі, якщо строк оренди не перевищує 3 років.

    Для нотаріального посвідчення договору потрібно надати паспортні документи та коди ІПН сторін договору, правовстановлюючі документи на майно ( свідоцтво про право власності/свідоцтво про право на спадщину/витяг із ДРРПНМ/договори, за якими власник отримав майно), технічний паспорт.

    Послуги нотаріуса сплачуються за домовленністю сторін, зазвичай - навпіл, і орендар самостійно сплачує за реєстрацію права оренди.

    Проте можно оформити звичайний, не посвідчений нотаріально договір, він матиме таку ж юридичну силу, а Ви заощадите кошти.

    Успіхів Вам і всього найкращого!

    Босак Назар Орестович

    Доброго вечора. Згідно з Цивільним кодексом України, договір найму житла укладається в письмовій формі. Вам краще здавати житло квартирантам за письмовим договором, щоб потім не було непорозумінь.

    Ви можете звертатись до мене з цим питанням для надання додаткових юридичних послуг. Я можу, наприклад, написати текст договору оренди житла і надати детальну правову консультацію. Я здобув великий досвід правничої роботи з таких питань.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України