Начните консультацию с юристом онлайн
Допоможіть будь ласка, як скласти заяву на звільнення з роботи по причині не зручного для мене пропонованого графіку роботи?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеДоброго вечора!
По суті причина, яку Ви зазначили, підпадає під загальне правило звільнення за власним бажанням.
Але потрібно враховувати, що звільнення за власним бажанням передбачає для особи відпрацювання 2 тижні.
Однак є також випадки, коли відпрацьовувати 2 тижні не потрібно і роботодавець буде зобов'язаний звільнити Вас тоді, коли Ви просите!
Звертайтесь, якщо є питання!
Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта
Вітаю, пані Тетяно!
Більшість працівників, якщо звільнення є їхньою ініціативою або роботодавця, звільняються за угодою сторін (п.1 ст.36 КЗпП України). Перевагою звільнення саме за цією підставою є узгоджена дата звільнення - Ви разом з роботодавцем вирішуєте, коли відбудеться звільнення. Можна написати заяву про звільнення за власним бажанням відповідно до ч.1 ст.38 КЗпП України, але, якщо у вас не має поважних причин, то необхідно буде відпрацювати два тижні з дня написання заяви. В ч.1 ст.38 КЗпП України передбачені поважні причини:переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом. Даний перелік не є вичерпним, тому якщо Ви надасте роботодавцю докази інших поважних причин, матимете право звільнитися в день подання заяви або інший день. В Вашому випадку незручний графік роботи не буде поважною причиною, оскільки при працевлаштуванні Ви погоджувались на відповідні умови праці (якщо, звичайно, мова не йде про зміну істотних умов праці з якою Ви не погоджуєтесь тому, що це інша підстава звільнення).
В період карантину допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного, тому для її отримання не має значення підстава звільнення - за угодою сторін чи за власним бажанням без поважних причин.
Форма заяви про звільнення є довільною - вказуєте адресата - ФОП або директора підприємства/установи/організації, потім слово "Заява" та наступний текст: Прошу звільнити мене з посади ___ за угодою сторін відповідно до пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю України з 25 грудня 2021 року. Далі ПІБ, дата та підпис. Якщо звільнення за власним бажанням: Прошу звільнити мене з посади ___ за власним бажанням (якщо є поважна причини, то вказуєте "у зв'язку доглядом за дитиною/переїздом" та іншої підстави) відповідно до частини 1 статті 38 Кодексу законів про працю України.
Якщо роботодавець змінив графік роботи, а Ви не згодні з ним, то Вас звільнять на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП України. Акцентую Вашу увагу на необхідності дотриманням роботодавцем такої умови, як попередження про зміну істотних умов праці (графіку) за 2 місяці до зміни.