Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 08 ноября 2021, вопрос №51016

Без отработки 14 дней

Добрый день!
Если я на испытательном сроке 3 мес. (проработала 10 дней) и хочу уволиться, но меня заставляют отработать 2 недели ,но при этом ребёнок на инвалидности (17 лет), могу ли я уйти без отработки?

Ответы юристов (1)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю, пані Тетяно!

    Так, можете. Відповідно до ч.1 ст.38 КЗпП України у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

    В заяві про звільнення вказуєте "Прошу звільнити мене з посади ___ за власним бажанням у зв'язку з необхідністю здійснення догляду за дитиною з інвалідністю з __.__.2021 року". До заяви долучаете копію документу, який підтверджує інвалідність дитини (довідка МСЕК або інше).

    Якщо роботодавець відмовиться звільняти Вас за власним бажанням з поважної причини (догляд за дитиною), можете звертатись до мене для надання консультації щодо подальших дій (оскарження рішення, звернення до відповідних органів щодо порушення роботодавцем законодавства про працю).


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA