Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 21 жовтня 2019, питання №5115 100₴

Як приватизувати квартиру, якщо хто отримав ордер на житло - помер?

Доброго дня. Не приватизована квартира. Прописані 5 чоловік(включаючи неповнолітню дитину). Ордер виданий на мешканця,який на даний час помер. Щоб приватизувати квартиру - вимагають рішення (розпорядження) про зміну наймача. До якої установи звертатися і що оформлювати. Дякую.

Відповіді юристів (6)

    Ковальчук Владимир

    Дане питання регулюється ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», наказом Міністерства з питань ЖКГ України «Про затвердження Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян».

    Громадянин, який виявив бажання приватизувати займану ним та членами його сім'ї на умовах найму квартиру (будинок), жиле приміщення в гуртожитку, кімнату в комунальній квартирі, звертається в орган приватизації, де одержує бланк заяви та необхідну консультацію.

    Так, відповідно до пункту 18 вищевказаного Положення, громадянином до органу приватизації подаються:

    - оформлена заява на приватизацію квартири (будинку), жилого приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі;

    - копія документа, що посвідчує особу;

    - технічний паспорт на квартиру (будинок), жиле приміщення у гуртожитку;

    - довідка про склад сім'ї та займані приміщення;

    - копія ордера про надання жилої площі (копія договору найму жилої площі у гуртожитку);

    - документ, що підтверджує невикористання ним житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

    - копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації;

    - заява - згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилих приміщень у гуртожитку, кімнат у комунальній квартирі.

    Слід зазначити, що за неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

    Прийняті документи реєструються органом приватизації в окремому журналі.

    Відповідно до статті 3 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» приватизація здійснюється шляхом:

    безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 квадратний метр загальної площі на наймача і кожного члена його сім'ї та додатково 10 квадратних метрів на сім'ю;Згідно з Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР (Постанова №470 від 11.12.1984р.) – ордер дійсний протягом 30 днів і при вселенні громадянин здає ордер в житлово – експлуатаційну контору, а за її відсутності – відповідному підприємству, установі, організації як документ сурової звітності.

    Отже, ніякого обов’язку зберігати копію такого ордеру у Вас немає і Ви не несете відповідальність за халатність тих чи інших органів, установ, організацій в разі зникнення архівних документів. Отже, спершу подайте запити про надання Вам копії ордеру у всі можливі архіви, установи, організації і в разі відсутності ордеру або ненадання Вам відповіді взагалі – зберіть всі наявні та можливі докази отримання Вами квартири у законний спосіб та законне вселення у помешкання, тривале його користування, тощо. На підставі цих документів та відмови органу приватизації у зв’язку з неподанням Вами копії ордеру – звертайтесь в суд.

    Левченко Ксенія Сергіївна
    25%
    Левченко Ксенія Сергіївна 4 роки тому

    Юрист, м. Вінниця, 17 років досвіду

    Доброго дня. Відповідно до вимог ч.1, 2 ст. 106 ЖК України повнолітній член сім'ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача. Таке ж право у разі смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення належить будь-якому членові сім'ї наймача. У разі відмови наймодавця у визнанні члена сім'ї наймачем за договором найму спір може бути вирішено в судовому порядку.

    Вам потрібно подати заяву про зміну наймача житлового приміщення до відділу приватизації державного житла райдержадміністрації (центру адміністративних послуг) та отримати рішення про зміну наймача.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 роки тому

    Адвокат, м. Харків, 25 років досвіду

    Всі повнолітні особи, зареєстровані в житловому приміщенні, мають звернутись до райдержадміністорації (ЦНАП) з заявою про зміну наймача житлового приміщення та вказати особу, з якою, за їх згодою, буде укладено договір найму та на яку переоформлено особовий рахунок.

    Костромина Виктория
    25%
    Костромина Виктория 4 роки тому

    Адвокат, м. Київ, 19 років досвіду

    приватизирует квартиру тот , кто прописан в квартире

    обращайтесь в местный совет

    Савченко Олександр
    25%
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго дня.

    Приватизація квартири здійснюється при наявності ордера на неї. Особу, на яку виписано цей документ, називають наймачем, а ті, хто був вселений і прописаний в житло разом з нею, відносяться до членів сім’ї та є учасниками процедури.

    За положеннями ч.ч.1,2 ст. 61 ЖК України користування жилим приміщенням у будинках державного і громадського житлового фонду здійснюється відповідно до договору найму жилого приміщення, який укладається в письмовій формі на підставі ордера на жиле приміщення між наймодавцем - житлово-експлуатаційною організацією (а в разі її відсутності - відповідним підприємством, установою, організацією) і наймачем - громадянином, на ім'я якого видано ордер.

    У зв'язку зі смертю наймача вам необхідно звернутися із заявою до місцевої ради за місцем проживання, яка є власником житлового фонду, до якого відноситься неприватизована квартра, та просити визнати вас наймачем вищевказаної квартири, в тому числі переоформити на вас договір найму квартири.

    До заяви додайте копію ордера та свідоцтва про смерть. Заяву можете адресувати голові місцевої ради.

    Оскільки ордер виписувався саме на померлого (згідно рішення виконавчого комітету місцевої ради) і він відповідно визнається наймачем, то вам без рішення про зміну наймача квартиру не приватизують.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.

    Якщо надана мною консультація вам допомогла, прошу визнати її як найкраща відповідь.

    Токмач Галина Николаевна
    25%
    Токмач Галина Николаевна 4 роки тому

    Юрист, м. Мирноград, 12 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Добрий день. Наймачем приміщення без проблем стане родич померлої особи, хто зареєстрований в даній квартирі. Звертайтесь до міської ради. Успіхів!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України