Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 16 ноября 2021, вопрос №51554

Допомога у вирішенні питань з обмеженням права батька відвідувати дитину

Потрібна допомога у вирішенні питань пов'язаних з обмеженням права батька спілкуватися з сином . Які документи для цього потрібні?

Ответы юристов (3)

    Дубовенко Володимир Володимирович
    Дубовенко Володимир Володимирович 3 года назад

    Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

    Вітаю, пані Наталіє!

    Відповідно до ч.3 ст. 157 СК України той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.

    Частиною 1 статті 158 СК України передбачено, що за заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.

    Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальну та моральну шкоду, завдану тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

    Відповідно до ч.1 ст.159 СК України якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.

    Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

    Для обмеження іншого з батьків у спілкуванні з дитиною повинні бути вагомі причини (аморальний спосіб життя, алкоголізм, наркозалежність, фізичне та психологічне насилля над дитиною та інше).

    • Наталья Клиент 3 года назад
      Дякую за відповідь. У колишнього чоловіка є і алкогольна залежність,також пчихологічне та фізичне насилля до малолітньої дитини
      • Дубовенко Володимир Володимирович
        Дубовенко Володимир Володимирович 3 года назад

        Юрист, г. Николаев, 5 лет опыта

        В такому разі у Ви можете, відповідно до ч.1 с.26 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству", звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису стосовно кривдника. Обмежувальним приписом визначаються один чи декілька таких заходів тимчасового обмеження прав кривдника:

        1) заборона перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою;

        2) усунення перешкод у користуванні майном, що є об’єктом права спільної сумісної власності або особистою приватною власністю постраждалої особи;

        3) обмеження спілкування з постраждалою дитиною;

        4) заборона наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою;

        5) заборона особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею;

        6) заборона вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб.

        У разі вчинення домашнього насильства стосовно дитини заяву мають право подавати батьки або інші законні представники дитини, родичі дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачуха або вітчим дитини, а також орган опіки та піклування.

        Можете звертатися до мене для отримання більш детальних рекомендацій щодо видачі обмежувального примусу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України