Начните консультацию с юристом онлайн
Чи може батько мати право забирати до себе дитину до одного року без присутності матері до розлучення
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Черкассы, 11 лет опыта
Доброго Дня!
згідно Сімейного кодексу України
Стаття 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини
Пункт 3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Тобто конкретного визначення в Законі як повинні проходити побачення батька із дитиною до 1 року немає. Батьки мають право 50 на 50 на виховання дитини, якщо інше не встановлене судовим рішенням або рішення органу опіки та піклування.
Зазвичай питання проживання і виховання, зутрічей батьків із малолітньої дитиною встановлюються судовим рішенням.
Також з іншої сторони, стаття 157 СКУ вказує, що спілкування одного з батьків не має перешкоджає нормальному розвиткові дитини. На мою думку, якщо дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, то довготривале перебування з батьком без присутності матері, позбавляє можливості отримувати пріорітетний вид харчування і тому порушує права дитини.