Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 16 декабря 2021, вопрос №53251 300₴

Несуществующая задолженность по газу.

Квартира от строителейс 2017г, в ней никто никогда не проживал (стены неоштукатурены, света нет,воды нет). Правлением ОСМД централизовано устанавливались газовые котлы и газовые счетчики.С газовой службой договора нет за ненадобностью, так как в квартире никто не живет. Другого газового оборудования нет.Газ никогда не потреблялся. Каждый месяц с 1 по 5 число в газовую службу передаются показания счетчика , они всегда (00000). Газовая служба насчитала долг7500грн за пользование газом и за транспортировку 585грн.. Несколько раз вызывали газового инспектора, который фотографировал счетчик, вносил нулевые показания в свою ведомость, передавал газовой службе. Я дважды писала письма в газовые службы, прикрепляла фото с нулевыми показаниями с номером пломбы. Сегодня позвонил человек, представился сотрудником газовой конторы и сообщил мне, что хочет снять счетчик для поверки. Я не доверяю газовой службе и боюсь, что они снимут счетчик и сфальсифицируют его показания.
Квартира стоит на продажу. Какие мои правомерные действия?

Ответы юристов (6)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Добрый день!

    Как должна проводиться поверка газовых приборов учета:

    Порядок выполнения работ прописан в «Кодексе газораспределительных систем».

    Поверка приборов учета бывает плановой или внеочередной.

    Плановая поверка проводится, чтобы определить пригодность счетчика для достоверного учета газа. Она должна осуществляться раз в 5 или 8 лет в зависимости от типа счетчика и производителя. Для роторных счетчиков установлен межповерочный срок — пять лет, а счетчики мембранного типа поверяются каждые восемь лет.

    Плановая поверка проводится за счет газораспределяющего предприятия. То есть демонтаж счетчика, транспортировка, поверка, ремонт (в случае необходимости), установка поверенного прибора оплачивается поставляющей газ компанией. На время поверки взамен снятого счетчика устанавливается временный прибор учета (из обменного фонда) или, если по каким-то причинам это невозможно, перемычка. Прибор, признанный по результатам поверки пригодным для дальнейшей эксплуатации, представители компании должны возвратить потребителю, установить и опломбировать, составив соответствующий акт. Если же счетчик признан негодным к дальнейшей работе (не по вине потребителя) или в ходе поверки обнаружена неисправность, в квартире остается счетчик из обменного фонда или устанавливается новый. Сроки проведения работ не должны превышать двух месяцев с даты демонтажа оборудования для поверки.

    Порядок периодической поверки средств измерительной техники (СИТ) по объектам бытовых потребителей (населению):

    1. Периодическая поверка (в том числе демонтаж, транспортировку, монтаж, техническое обслуживание и связанный с такой поверкой ремонт) счетчиков газа, которые установлены для расчетов за потребленный природный газ бытовыми потребителями (населением) для их бытовых нужд, осуществляется за счет Оператора ГРС независимо от того, является ли он владельцем ЗСТ.
    2. В случае если меры по периодической поверки счетчиков, установленных на территории и/или в помещении бытовых потребителей, будут осуществляться сразу для всех бытовых потребителей многоквартирного дома (или его подъезда), Оператор ГРС должен заблаговременно вывесить соответствующее объявление в доступном для потребителей месте.
    3. Бытовой потребитель, на территории или в помещении которого установлен счетчик газа, обязан обеспечить доступ представителям Оператора ГРС после предъявления ими служебных удостоверений для проведения работ по демонтажу счетчика на поверку (или его поверки на месте установки).
      1. В случае отказа в доступе к объекту бытового потребителя представителю Оператора ГРС для снятия счетчика газа на периодическую поверку (или его поверки на месте установки) потребителю меняется режим начисления объемов природного газа в соответствии с требованиями этого Кодекса.
      2. В случае пропуска срока периодической поверки счетчика газа по вине Оператора ГРС объем потребленного природного газа по объекту бытового потребителя за соответствующий период определяется по фактическим данным счетчика газа, по которым пропущен срок поверки.
      3. На период снятия счетчика газа для проведения периодической поверки Оператор ГРС устанавливает счетчики газа из обменного фонда.

    Как платить за газ в период, когда счетчик проходит поверку.

    Если в доме(квартире) установлен временный счетчик, то потребитель оплачивает использованное топливо по его показаниям. В случае, если вместо него установлена перемычка, платить придется по среднемесячным показателям потребленного газа за аналогичный — отопительный или межотопительный — сезон предыдущего года. Если хозяин жилого помещения отказывается от поверки прибора учета, это является основанием для начисления стоимости газа по предельным нормам потребления, как при отсутствии счетчика.

    Что касается внеочередной поверки — по заявлению потребителя, когда, например, он не согласен с объемами потребления или сомневается в показаниях счетчика, то она проводится за его счет.

    Если же внеочередную поверку требует произвести газораспределяющее предприятие (например, есть подозрение, что потребитель вмешивался в работу прибора), то в таком случае оно и оплачивает соответствующие расходы. Но если посторонее вмешательство будет доказано, потребителю придется оплатить поверку.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Рекомендую подати до організації письмову претензію на перерахунок, зазначити фактичні обставини, якщо послугами не користувались , документів про оплату немає ( чеків , квитанцій) , напевно вони нарахували начебто на одну особу.

    Поки в реєстрі ви вказані як власник Ви несете відповідальність за своє майно ст.321 ЦК України. тягар утримування майна лежить на власнику тому рекомендую подати претензію на адресу установи з врученням рекомендованим листом з врученням.

    приклад

    Директору ТОВ «Сумигаз Збут»

    Олександру Олександровичу Голубу

    ___

    (найменування постачальника)

    Адреса 4000, м. Суми,вул О.Береста,д. 21

    Від:

    ___

    (прізвище, ім'я та по батькові побутовогоспоживача, № о/р)

    ___

    Адреса ___

    ___

    Телефон ___

    Заява – ПРЕТЕНЗІЯ

    Про перерахунок за спожитий газ

    Я,___(прізвище, ім'я та по батькові побутового споживача), одержую послугу постачанняприродного газу напідставі договору постачанняприродногогазупобутовим споживачам, укладеного з ___(найменування постачальника,особовий рахунок) (далі - постачальник), на основі Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2500 (далі – договір постачання).

    зазначення постачальником у рахунку вимоги щодо необхідності оплатити об'єм природного газу, приведений до стандартних умов, та який не відповідає обсягам фактичного споживання, є порушенням моїх прав та законних інтересів як побутового споживача, а також норм чинного законодавства:

    • частини 1 статті 2 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», відповідно до якої інформація, яка надається споживачу, зокрема, про його фактичні обсяги споживання має бути достовірною, точною;
    • пункту 24 глави III Правил постачання природного газу, відповідно до якого постачальник зобов'язаний надавати побутовим споживачам інформацію, передбачену згаданим Законом;
    • пункту 3.2 договору постачання природного газу, відповідно до якого Постачальник зобов'язується забезпечити якість комерційних послуг, які надаються Споживачу за цим Договором, що передбачає ведення точних та прозорих розрахунків із Споживачем;
    • підпункту 3 пункту 6.2. договору постачання, відповідно до якого постачальник зобов'язаний обчислювати і виставляти рахунки Споживачу за поставлений природний газ відповідно до вимог, передбачених договором постачання;
    • пункту 4 частини 1 статті 4 Закону України «Про захист прав споживачів» відповідно до якого «споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх особистих потреб мають право на необхідну, доступну, достовірну та своєчасну інформацію про продукцію, її кількість, якість, асортимент, а також про її виробника(виконавця, продавця);
    • пункту 3 частини 1 статті 21 Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до якого права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо при наданні послуги, від якої споживач не може відмовитись, а одержати може лише в одного виконавця, виконавець нав'язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами;
    • пункту 5 частини 1 статті 21 Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до якого обмежується право споживача на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про відповідну продукцію.

    На підставі викладеного, повідомляю, що я не погоджуюся з даними , щодо спожитого мною об'єму природного газу ___м³, які визначені помилково , що не відповідаєфактичним показникам мого лічильника, що становить ___м³. Крім того, не погоджуюся із рахунком постачальника та розрахованою сумою, що на думку постачальника підлягає сплаті у розмірі ___грн, замість належної вартості, згідно фактичних показів лічильника___грн.

    Керуючись ст. 526, 629, 630, 633, 634 Цивільного кодексу України, пункту 24, 28 розділу III Правил постачання природного газу,. договору постачання, прошу:

    1. Розглянути мою претензію по суті.

    2. Негайно припинити дії, які порушують мої права як побутового споживача по договору постачання, а саме виставляти рахунки наоплатупослуг постачання природного газу (плата за спожитий газ) об‘єми якого визначені невірно з помилкою при розрахунках.

    3.Здійснити мені в термін до ___2021 року перерахунок вартості послуг постачання природного газу (плати за спожитий газ) відповідно до фактичних показань квартирного лічильника.

    4. Негайно відновитивиставлення рахунків наоплатупослуг постачання природного газу (плата за спожитий газ) використаниймноюякпобутовим споживачем за фактичними показами квартирного лічильника.

    5. За результатами розгляду претензії прошу інформувати мене письмово в строки, визначені чинним законодавством.

    Додатки:

    1. Копія рахунка постачальника наоплатупослуг постачання природного газу (плата за спожитий газ), в якому вказана заборгованість за об'єми природного газу приведеного до стандартних умов.

    2.Копія квитанції про оплату за поставлений природний газ за ___ (вказати період).

    3. Копія паспорта на лічильник.

    ДатаПідпис

    Важливо отримати на другому примірнику претензії відмітку про її отримання постачальника (із зазначенням дати, прізвища і посади особи, яка прийняла претензію, її підписом, печаткою постачальника). У випадку ухилення постачальника від прийняття або реєстрації претензії слід направити її засобами поштового зв’язку на юридичну адресу потачальника з описом вкладеної кореспонденції та повідомленням про вручення.

    ---

    а ось з оплатою за доставку транспортування газу складніше , бо якщо газова мережа підведена до будинку централізовано то теоретично транспортування вони забезпечують , навіть якщо не користуєтесь газом , але мережа під єднана і поки не відмовитесь доставку газу будуть нараховувати.

    Звісно, що було б краще, якби була можливість бачити перед собою попередній договір, укладений з газовою конторою і надати Вам більш конкретизовану і точну відповідь. Проте, керуючись загальними нормами чинного законодавства України, якщо термін дії попереднього договору сплинув і Вас в установленому чинним законодавством України порядку попередили про відключення послуги газопостачання, то звісно, що Ви являєтесь стороною такої угоди лише до моменту дії попереднього договору. Тобто, мається на увазі, що газорозподільна організація має право нараховувати Вам борг лише до моменту дії попереднього договору та (або) моменту фактичного припинення подачі газу.

    - Ви являєтесь учасником попереднього договору лише до моменту його дії, якщо інше не передбачено умовами того ж договору.

    - Ви зобов᾿язані сплатити борг за постачання газу до Вашої квартири лише за період фактичного користування газом та (або) моменту дії попереднього договору. Проте, майте на увазі, що навіть, якщо станом на сьогоднішній день Ви не переуклали договір і вже не являєтесь учасником договірних правовідносин, то газорозподільна організація має три роки, щоб звернутись до суду і стягнути нарахований борг.

    Якщо виходячи з суті питання договірних відносин не існує , то нехай роблять перерахунок , або звертаються до суду строк позовної давності 3 роки з моменту коли стало відомо про борг ст. 257 ЦК України.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Брайко-Попельнюк Алина Владимировна
    Брайко-Попельнюк Алина Владимировна 3 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 20 лет опыта

    Добрый вечер, первое, что вы можете сделать- позвонить в газовую службу и детально выяснить :

    -планируют ли они поверять ваш прибор учета;

    -на каком основании(плановая поверка, или нормативы какие-либо);

    -кто конкретно приходит снимать прибор учета(должность, фио, какие документы должен предьявить человек);

    - дату поверки и сроки;

    -сделайте небольшую видеофиксацию крепления вашего счетчика и его показателей;

    - сохраните акт сьема прибора- там будут зафиксированы показатели и прочая информация.

    По поводу долга необходимо выяснять. Либо вам выставили счет за обогрев общих площадей дома/подъезда, либо ошибка либо что-то еще. Звоните, подскажу.

    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта

    Щодо процедур повірки , лічильника можливо Вам буде корисно та допоможе:

    Періодична повірка проводиться для встановлення придатності до застосування лічильників газу, які перебувають в експлуатації. Міжповірочний інтервал становить 2 або 8 років. Це залежить від типу лічильника і виробника. Цей інтервал зазначений у паспорті вашого приладу.

    Виконавець не пізніше ніж за місяць до настання строку проведення періодичної повірки засобу вимірювальної техніки інформує про це споживача шляхом надсилання повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання його споживачем. Звернення газової компанії має бути подане не пізніше десяти робочих днів до запланованої дати повірки.

    Споживач забезпечує у зазначений в повідомленні строк доступ представника виконавця до засобу вимірювальної техніки.

    Якщо з якихось причин споживач не може забезпечити доступ у квартиру, то він не пізніше ніж за 10 календарних днів до настання такого строку інформує про це виконавця шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення або в інший спосіб, що підтверджуватиме отримання виконавцем відповідної інформації.

    Інший строк доступу до засобу вимірювальної техніки споживач та виконавець узгоджують, зокрема шляхом обміну листами.

    Побутовий споживач, на території та/або в приміщенні якого встановлений лічильник газу, зобов’язаний забезпечити доступ представникам Оператора ГРМ після пред’явлення ними службових посвідчень для проведення робіт з демонтажу лічильника на повірку (або його повірки на місці встановлення).

    На кого покладається відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту побутового лічильника газу?

    Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу) ЗВТ (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

    У разі пропущення терміну періодичної повірки лічильника газу з вини Оператора ГРМ об’єм спожитого природного газу по об’єкту побутового споживача за відповідний період визначається за фактичними даними лічильника газу, за яким пропущений термін повірки.

    Відповідно до Закону «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт лічильників газу здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання.

    Це стосується навіть тих лічильників, що є власністю фізичних осіб або спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку.

    На період зняття лічильника газу для проведення періодичної повірки Оператор ГРМ встановлює лічильники газу з обмінного фонду.

    При цьому:

    ☑ якщо знятий лічильник газу належав Оператору ГРМ: встановлений на його місце лічильник газу з обмінного фонду стає розрахунковим, що оформлюється відповідним актом, та надалі розрахунки зі споживачем здійснюються згідно з його показаннями;

    ☑ якщо на період зняття лічильника газу на періодичну повірку неможливо встановити інший, розрахунки зі споживачем здійснюються залежно від середньомісячного (середньодобового) обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менше 6 місяців.

    ---

    Якщо лічильник пройшов повірку:

    ☑ лічильник у власності газової компанії – газовики зобов’язані протягом 2 місяців з дати зняття лічильника за власний рахунок забезпечити встановлення розрахункового лічильника газу на місце знятого лічильника газу;

    ☑ лічильник у власності споживача – газовики зобов’язані протягом 2 місяців з дати зняття лічильника за власний рахунок забезпечити встановлення розрахункового лічильника газу на місце знятого лічильника газу.

    Лічильник визнано непридатним: що робити?

    Дуже часто після повірки представники “Вінницягаз” повідомляють про те, що лічильник не пройшов повірку і наголошують на тому, що споживач має сам придбати новий лічильник або оплатити його вартість.

    У такій ситуації нагадуємо про те, що Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 63 “Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами” рекомендовано операторам газорозподільних систем забезпечити встановлення індивідуальних лічильників природного газу за заявами побутових споживачів. Ключове – за заявами! Це означає, що споживач може написати заяву щодо встановлення індивідуального лічильника газу за кошти суб’єкта господарювання, того ж Вінницягаз.

    Звертаємо увагу і на Постанову НКРЕКП – Національної комісії що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та житлово-комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494. Це Кодекс газорозподільних систем. Розділ 8 містить наступну норму:

    «У разі прийняття Оператором ГРМ рішення про недоцільність проведення ремонту лічильника газу Оператор ГРМ зобов’язаний протягом 15 робочих днів після результатів проведення періодичної повірки (але не пізніше двомісячного строку після зняття лічильника газу на періодичну повірку) безкоштовно встановити власний розрахунковий лічильник газу (аналогічного типорозміру) для подальших комерційних розрахунків і в цей самий строк повернути побутовому споживачу його лічильник газу та письмово повідомити споживача про результати проведення періодичної повірки і прийняте рішення щодо недоцільності ремонту лічильника газу. У такому разі побутовий споживач не може відмовитись від встановлення лічильника газу Оператора ГРМ».

    Якими мають бути дії газовиків, якщо лічильник не пройшов повірку?

    Якщо лічильник газу, який перебував у власності побутового споживача, визнаний непридатним:

    ☑ газорозподільна компанія приймає рішення про доцільність його ремонту – встановлює відремонтований протягом 2-х місяців з дня зняття;

    ☑ газорозподільна компанія приймає рішення про недоцільність ремонту:

    1. повертає споживачу його власний лічильник;

    2. письмово повідомляє споживача про результати повірки і прийняте рішення щодо недоцільності ремонту;

    3. безкоштовно встановлює новий (власний розрахунковий лічильник газу) – 15 робочих днів, але не пізніше 2 місяців з дати зняття лічильника.

    Після повірки лічильника і виявлення несправностей представники Вінницягаз мають прийняти рішення про необхідність/можливість ремонту лічильника. Сплачувати за ремонт має підприємство. Якщо визнано, що ремонт проводити недоцільно, то про це має бути повідомлений споживач. У такому випадку газовики мають безкоштовно встановити власний розрахунковий прилад для подальших комерційних розрахунків і… повернути споживачу його прилад (якщо він належав споживачу). Терміни таких дій – 15 робочих днів після результатів повірки але не пізніше 2 місяців після зняття лічильника на повірку. У такому разі побутовий споживач не може відмовитись від встановлення лічильника газу Оператора ГРМ.

    Якими мають бути дії споживача?

    Якщо вас не повідомили про недоцільність ремонту лічильника, а вимагають встановити за власний кошт новий:

    ☑ зафіксуйте, хто саме (попросіть посвідчення, це варто робити при будь-яких діях працівників у вашому житлі або спитайте прізвище оператора);

    ☑ напишіть письмове звернення до газорозподільної компанії (АТ “Вінницягаз”) і повідомте про те, що з вас вимагають гроші;

    ☑ посилаючись на Закон «Про метрологію та метрологічну діяльність» попросіть забезпечити виконання ремонту вашого газового лічильника за рахунок суб’єкта господарювання, а отже – газопостачальної компанії АТ «Вінницягаз» або встановити індивідуальний лічильник;

    ☑ звернення передайте або особисто, отримавши дату і номер вхідного документа, або рекомендованим листом поштою.

    Частина 1 статті 3 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» містить норму щодо того, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється за рахунок:

    ● коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території;

    ● коштів відповідного бюджету, крім коштів місцевих бюджетів;

    ● інших джерел, не заборонених законодавством.

    Якщо вам пропонують встановити лічильник за власний рахунок, знайте, фізичні особи (населення) можуть (А НЕ МАЮТЬ) самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу.

    Порядок і розміри компенсації витрат на придбання та встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу для споживачів природного газу – фізичних осіб (населення) мають встановлюватись Кабінетом Міністрів України. АЛЕ станом на жовтень 2020 року окремого Порядку про порядок і розміри компенсації на придбання індивідуальних лічильників газу Кабінетом Міністрів не прийнято.

    ПОРАДА:

    Тож вам писати письмове звернення на адресу АТ «Збутгаз» та просити встановити новий лічильник за кошти суб’єкта господарювання, як це передбачено розділом 8 Кодексу газорозподільних систем.

    Лист направляйте поштою з повідомленням про вручення

    На що потрібно звернути увагу споживачу?

    Потурбуйтесь, щоб у момент відвідування представниками газорозподільної компанії ви були вдома не одні.Перевіряйте посвідчення представників газорозподільної компанії перед тим, як запустити в квартиру (будинок).Зняття лічильника газу на періодичну повірку здійснюється у присутності споживача.

    За необхідності розпломбування лічильника газу представник газовики складають акт розпломбування, який підписується споживачем.До демонтажу лічильника газу на періодичну повірку представник газової компанії має право проводити контрольний огляд вузла обліку та/або його перевірку, а також ініціювати проведення експертизи або експертної чи позачергової повірки лічильника газу. У такому разі споживач зобов’язаний забезпечити газовикам (разом з їх засобами і матеріалами) відповідний доступ до лічильника газу.

    Будьте уважні при всіх діях газовиків та фіксуйте виявлені за їхніми словами порушення.Після встановлення повіреного лічильника газу газовики здійснюють пломбування повіреного лічильника газу, про що складається акт про пломбування, який має підписати споживач.Якщо після виконаних робіт ви відчуваєте запах газу в квартирі, не лінуйтесь перестрахуватись і набирайте 104!

    До кого звертатись у разі порушень з боку газовиків?

    НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг): 03057, м.Київ, вул. Смоленська, 19, 044-204-48-27, електронна пошта box@nerc.gov.ua.

    Держпродспоживслужба – м.Київ, вул. Бориса Грінченка, 1, електронна адреса: head@consumer.gov.ua.

    ).

    Нормативно-правова база щодо проведення повірки лічильників газу

    ● Закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»,

    ● Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 № 474

    ● Кодекс газорозподільних систем, затверджений постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494

    Втручання в систему лічильника:

    статья админ. кодекса Украины:Стаття 103/1. Порушення правил користування енергією чи газом

    Самовільне використання з корисливою метою електричної та теплової енергії без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інші порушення правил користування електричною або тепловою енергією, а також самовільне використання з корисливою метою газу, порушення правил користування газом у побуті, що не завдало значної шкоди, - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    (Доповнено статтею 103і згідно з Указом Президії Верховної Ради Української PCP від 27.06.86 р. № 2444-ХІ; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 07.02.97 р. № 55/97-ВР; у редакції Закону України від 31.05.2005 p. № 2598-ІV)

    Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері забезпечення ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів.

    Безпосередній об'єкт- встановлений порядок користування електричною та тепловою енергією і природним газом.

    Предмет посягання - електрична і теплова енергія, природний газ.

    Об'єктивна сторона правопорушення виражається у самовільному використанні з корисливою метою електричної та теплової енергії без приладів обліку (якщо використання приладів обліку обов'язкове) або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а так само інших порушеннях правил користування електричною або тепловою енергією, а також самовільному використанні з корисливою метою газу, порушенні правил користування газом у побуті, що не завдало значної шкоди (матеріальний склад).

    Суб'єкт адміністративного проступку - як громадяни, так і посадові особи.

    Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого умислу (крім порушень правил користування газом у побуті та інших порушень правил користування електричної та тепловою енергією, що можуть бути вчинені як з умислом, так і з необережності

    Всі складені належним чином акти обстежень ,висновки ,можна оскаржити у суді.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат  Євген Олександрович
    70%
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Добрий вечір, Наталья!

    Повірка лічильників газу – це встановлення їхньої придатності відображати обсяги облікованого ними спожитого газу в межах допустимої похибки.Повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів незалежно від форм власності та виду діяльності.Після її проведення споживачі можуть бути впевнені, що оплачують саме ту кількість газу, яку вони реально спожили.Періодична повірка у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж лічильників газу відповідно до Кодексу газорозподільних систем для фізичних осіб, здійснюються за рахунок Оператора ГРМ.

    Періодична повірка – встановлення придатності до застосування лічильників газу, які перебувають в експлуатації, через міжповірочний інтервал, який становить 5 або 8 років, залежно від типу лічильника і виробника та зазначені у паспорті вашого приладу.

    У разі відмови у доступі до приміщення, де розташований лічильник газу, в наслідок чого не була здійснена періодична повірка, споживачу змінюється режим нарахування. Відповідно до Кодексу газорозподільних систем визначення об’єму спожитого газу здійснюється за граничними об’ємами споживання з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня надання споживачем вільного доступу до лічильника.

    Позачергова повірка – встановлення придатності лічильників газу до застосування під час міжповірочного інтервалу. Проводиться з ініціативи споживача або газопостачальної організації за потреби пересвідчитись у придатності лічильника до застосування

    Позачергова повірка лічильника може бути проведена як за бажанням споживача, так і з ініціативи газорозподільного підприємства. При цьому всі витрати, пов'язані з комплексом робіт з повірки лічильника покладаються на сторону, яка є ініціатором її проведення.

    Представники газопостачальної організації спільно із споживачем складають та підписують «Акт про демонтаж лічильника газу для проведення періодичної повірки», у двох примірниках, один з яких залишається у споживача, а інший у представника газопостачальної організації.

    Перед демонтажем лічильника проводиться його обстеження, під час якого перевіряються:

    - наявність, цілісність та співпадіння номерів пломб на приєднувальних патрубках;- наявність, цілісність пломб на лічильному механізмі та корпусі лічильника;- зовнішній вигляд лічильника, відсутність на ньому механічних пошкоджень;- номер газового лічильника, завод-виробник, рік випуску, дата останньої повірки, його останній показник;- функціонування лічильника.

    • В разі виявлення будь-яких порушень, складається «Акт про виявлені порушення».

    Демонтовані лічильники централізовано направляються до Сервісного центру відповідальними особами або особисто споживачем.

    Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу вказаний в паспортах приладів обліку і становить 5 або 8 років, залежно від типу лічильника і виробника. Будь ласка, ознайомтесь з паспортом вашого лічильника. Для прикладу, якщо в паспорті лічильника вказано міжповірочний інтервал 5 років, то це означає, що лічильник підлягає періодичній повірці кожні 5 років з дати його первинної повірки на заводі виробнику (як правило це дата випуску лічильника), але при цьому необхідно пам’ятати, що законодавство дозволяє проводити позачергову повірку чи експертизу приладу до закінчення міжповірочного інтервалу.

    У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача (наприклад відмова споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу), споживачу змінюється режим нарахування. Відповідно до Кодексу газорозподільних систем визначення об’єму спожитого газу здійснюється за граничними об’ємами споживання з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня надання споживачем вільного доступу до лічильника.

    ЛІЧИЛЬНИК НАПРАВЛЯЄТЬСЯ НА ПОВІРКУ (НЕ ВРАХОВУЮЧИ ПЕРІОДИЧНУ ПОВІРКУ):
    • За потреби споживача або газопостачальної організації пересвідчитись у придатності лічильника до застосування;
    • У разі пошкодження відбитка повірочного тавра;
    • Якщо лічильник не експлуатувався більше ніж половина міжповірочного інтервалу.

    На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної чи позачергової повірки та ремонту, пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача газорозподільне підприємство встановлює лічильники газу з обмінного фонду.

    Якщо на час проведення таких робіт неможливо встановити інший, розрахунки проводяться залежно від середньомісячного обсягу споживання природного газу за аналогічний період (опалювальний або міжопалювальний) попереднього року або фактичний період споживання (опалювальний або міжопалювальний), якщо він становить менш як шість місяців.

    Відповідно до Кодексу ГРС споживач зобов’язаний забезпечувати збереження і цілість лічильників газу та пломб на них. Про це споживач додатково попереджається при укладанні типового договору, в якому прописані права та обов’язки сторін.

    Адвокат  Євген Олександрович
    30%
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте, Наталья!

    Рекомендую Вам найти в своём регионе компанию, которая имеет разрешение на проведение поверки счетчика газа, чтобы вне зависимости от газовой службы провести такую поверку.

    Например, Компания ЭТЦ «Эталон» осуществляет комплексную организацию проведения работ по поверке средств измерительной техники согласно Закону Украины «О метрологии и метрологической деятельности» и ДСТУ 2708, в которую входит:

    • проверка наличия данного СИТ в государственном реестре средств измерительной техники;
    • подготовка документации СИТ для проведения поверки;
    • полное сопровождение СИТ вплоть до официального освидетельствования прохождения поверки.

    Наиболее часто востребованные:

    • Электросчетчики;
    • Счетчики газа;
    • Счетчики воды;
    • Алкотестеры и алкометров;
    • Вольтметры/Амперметры;
    • Весы;
    • Манометры;
    • Микрометры;
    • Трансформаторы тока;
    • Газоанализаторы.

    http://etc-etalon.com/metrology-service/metrologic...

    Всего доброго, удачи Вам!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA