Задайте вопрос юристу

916 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 04 января 2022, вопрос №53929

Я власник единий , хочу продати свій будинок

Доброго дня! Я є єдиний власник свого будинку на підставі куплі продажу від 2003 року,хочу продати свій будинок та змінити місце проживання з своїми двома неповнолітними синами 17 та 14 років.
В 2010 році брат попросив прописати його в мій дім,обьяснив що мов женеться і у РАКСІ не приймають заяву без прописки.Брат , він не жив і не живе , в мене ни дня.
2012 мати попросила мене прописати її в моєму будинку,їй потрібно оформити пенсію,прописала.
Потім,в березні 2014 році мати попросилась пожити в мене. Мати жила в мене с 03.2014 по 9.09 2021(мати не живе в мене три місяці вже).
Ні брат, не сплачує комунальні,ВЗАГАЛІ (мусор 65грн та доставку газа 80 грн). Ні мати, не сплачує комунальні ВЗАГАЛІ сітло,газ, доставка газа,вивіз сміття ,вода,(а в сим користувалась) сплачувати відмовляється (хоча працює і получає пенсію).Якщо людина прописана,вона ж повина слачувати спожитті нею комунальні,ТАК???
Я не працюю 17 рокі,тому -що знаходжусь по догляду за хворою дитиною-інволідом з народження під группи А (ЛЕЖАЧИЙ) . Тоб-то, я з дітьми знаходжусь на гос.обеспеченні і сплачую за 5-тьох прописаних . Я ,мої два сина неповнолітні,брат і мати.
Родичи як узнали що я хочу продати свій будинок і переїхати,почали просто виживати мене с дітьми з свого будинку сварками,образами.
Хочу продати свій дім, що мені робити?

Ответы юристов (1)

    Юрій
    Юрій 3 года назад

    Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

    Добрий день.

    Ви як власник житла має право розпоряджатись ним на власний розсуд, в тому числі й продавати.

    Однак, борги, що закріплені за житлом на момент продажу, перейдуть до нового власника.

    Те, що зареєстровані в ньому люди не сплачують комунальні послуги, одразу може не означати, що вони повинні їх сплачувати, оскільки їх повинні сплачувати особи, які фактично проживають в цьому житлі, або власник.

    Відомості про реєстрацію місця проживання (або так звана прописка, яка ліквідована ще з 2004 року) може слугувати доказом проживання Ваших родичів у Вашому житлі, відповідно, підтверджувати факт користування комунальними послугами, однак такі відомості (тобто реєстрація Ваших родичів у Вашому житлі) жодним чином не впливає на Вашу здатність продати належне Вам житло.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України