Задайте вопрос юристу

606 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 14 января 2022, вопрос №54470

Как подать на развод,если 20 лет не живём вместе? И неизвестно место нахождения ответчика?

С мужем не живём уже 20. Нужно подать на развод, как это осуществить ,если неизвестен его адрес, и жив ли он вообще?

Ответы юристов (1)

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 6 дней назад

    Юрист, г. Киев, 22 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    ВІдповідно до Цивільного процесуального кодексу, учасники процесу, яких неможливо знайти, щоб викликати до суду, повідомляються про це через офіційний сайт.

    У статті 175 ЦПК України встановлено перелік відомостей, які повинні міститись в позовній заяві. Зокрема пунктом 2 частини 3 цієї статті передбачено, що в позовній заяві повинні бути зазначені місце проживання чи перебування сторін та інших учасників справи.

    Відповідно частин 6, 10 статті 187 ЦПК України, у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

    Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі. Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

    Відповідно до частини 11 статті 128 вищезазначеного Кодексу, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису - не пізніше 24 годин до дати відповідного судового засідання.

    0 / 0

Похожие вопросы