Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый вечер!
Скажите,пожалуйста,может ли человек с гражданством РФ сделать доверенность на гражданку Украины?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Адвокат, 18 лет опыта
Добрый вечер!
Скажите,пожалуйста,может ли человек с гражданством РФ сделать доверенность на гражданку Украины?
Конечно сможет, но учитывайте, что если выписать нужно мужчину, который имеет и гражданство Украины - без оригинала украинского паспорта и посещения военкомата с предъявлением военного билета в процессе снятия с регистрации места проживания не обойтись.
Удачи Вам!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
Громадянин РФ має у консульстві укласти нотаріальну довіреність для зняття реєстраціі та письмову згоду . Направити Вам в України.
Ви в Україні робите нотаріальний переклад на українську мову цих документів. І на підставі них знімаєте реєстраціі у ЦНАПі.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Елена!
Скажите,пожалуйста,может ли человек с гражданством РФ сделать доверенность на гражданку Украины?
- Да, это возможно в соответствии с законом.
Человек, который проживает в РФ, является гражданином РФ, может сделать доверенность на гражданку Украины для снятия его с регистрации места проживания в Украине.
Для этого ему необходимо обратиться к нотариусу в РФ, сделать перевод такой доверенности с русского языка на украинский и удостоверить подпись лингвиста-переводчика на переводе текста у нотариуса.
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, №№ 40-44, ст.356):
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text
"Стаття 2. Учасники цивільних відносин
1. Учасниками цивільних відносин є фізичні особи та юридичні особи (далі - особи).
2. Учасниками цивільних відносин є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші суб'єкти публічного права".
"Стаття 10. Міжнародні договори
1. Чинний міжнародний договір, який регулює цивільні відносини, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, є частиною національного цивільного законодавства України.
2. Якщо у чинному міжнародному договорі України, укладеному у встановленому законом порядку, містяться інші правила, ніж ті, що встановлені відповідним актом цивільного законодавства, застосовуються правила відповідного міжнародного договору України".
Згідно статті 244 ЦК України довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Відповідно до статті 245 ЦК України форма довіреності повинна відповідати формі, в якій відповідно до закону має вчинятися правочин.
Стаття 247 ЦК України визначає, що строк довіреності встановлюється у довіреності. Якщо строк довіреності не встановлений, вона зберігає чинність до припинення її дії. Строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана. У тому разі, якщо у довіреності не вказана дата її вчинення вона вважається нікчемною.
Всего доброго!
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Добрый день!
Доверенность - да.
Но осуществить по доверенности снятие с регистрации места проживания мужчину без присутствия не возможно (причина здесь именно в военкомате).
Набирайте, если остались вопросы.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Закон Украины "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#n355):
"Стаття 18. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування)
1. Зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) у разі звернення до органу реєстрації або через центр надання адміністративних послуг за місцем задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) здійснюється:
1) за заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), поданою у паперовій формі такою особою, її законним представником або представником;
2) за заявою власника житла приватної форми власності, поданої у паперовій формі, стосовно повнолітньої особи, місце проживання (перебування) якої зареєстровано або задекларовано в житлі, що належить власнику на підставі права власності...
3. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) особи за заявою співвласника житла в порядку, передбаченому пунктом 2 частини першої цієї статті, здійснюється за згодою іншого співвласника житла, яка надається особисто або через представника.
4. Разом із заявою про зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування), що подається у паперовій формі, така особа подає паспортний документ особи, а також у випадках та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України, - військово-обліковий документ (для громадян України, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку). Стосовно дитини віком до 14 років подається також свідоцтво про народження.
12. Зняття із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) співвласника житла за заявою іншого співвласника цього житла не здійснюється.
13. Орган реєстрації приймає рішення про відмову у знятті із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) особи, якщо:
1) особа подала не в повному обсязі передбачені цим Законом документи (відомості) або документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, є недійсним;
2) відомості реєстру територіальної громади не відповідають відомостям у поданих особою документах або відомостях;
3) за зняттям із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) звернулася дитина віком до 14 років або особа, не уповноважена на подання документів...".
Приведенный Закон предусматривает снятие с регистрации мест жительства (выписку) совершеннолетнего лица по заявлению собственника жилья частной собственности (дома, приватизированной квартиры) без согласия этого лица, без суда, без оформления доверенности этого лица. Что касается предоставления военно-учетного документа, предусмотренного ч.четвертой(4) даной статьи. то она (часть 4) касается, как я считаю, лица, которое само снимается с регистрации (п.1 ч.первой статьи); "Разом із заявою про зняття особи...така особа подає...".
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо вашого питання
На сьогодншній день, міжнародним документом, який регулює відносини між Україною та Російською Федерацією є Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах вiд 22.01.1993 року.
Відповідно до статті 40 зазначеної Конвенції, форма і термін дії доручення визначаються за законодавством Договірної Сторони, на території якої видано доручення.
Як встановлено частиною першою статтею 13 зазначеної Конвенції, документи, що на території однієї з Договірних Сторін виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення.
Статтею 34 Закону України від 23.06. 2005 «Про міжнародне приватне право» передбачено, що порядок видачі, строк дії, припинення та правові наслідки припинення довіреності визначаються правом держави, у якій видана довіреність.
Тобто, в такій ситуації завірена нотаріально в Російській Федераціїї довіренність на громадянина України на вчинення цивільно-правовоих дій в Україні від імені довірителя буде визнаватися на території України.
Проте зазначу, що можливо відповідно до вашої ситуації необхідно для зняття з реєстрації не доріреність для здійснення дій в Цнапі а звернення до суду.
Згідно ст.7 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, зняття особи з місця реєстрації здійснюється на підставі:
Заяви особи або її представника, що подається до органу реєстрації.
Судового рішення, яке набрало законної сили.
Свідоцтва про смерть.
Паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку.
Інших документів, які свідчать про припинення:
підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства
підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту
підстав на право користування житловим приміщенням.
Примусово “виписати” особу можна тільки через суд і у випадку, коли вона не є власником/співвласником житла, в якому вона прописана.
По-друге, згідно ст.71 діючого Житлового Кодексу УРСР 1983р. має бути встановлений факт відсутності проживання зареєстрованої особи у цьому приміщенні більше, ніж 6 місяців. Цей факт встановлюється комісією ЖЕО, яка складає відповідний акт, або показами свідків (не менше двох).
Успіхів
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Скажите,пожалуйста,может ли человек с гражданством РФ сделать доверенность на гражданку Украины? - так, може У ч. 1 ст. 2 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» зазначається, що іноземці та особи без громадянства мають ті ж права і свободи та виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України. Стосовно права видачі довіреності та укладення інших правочинів іноземці мають такі ж права, що й громадяни України.
Відповідно до ч. 2 п. 13 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України установлення особи здійснюється за паспортом або іншими документами, які унеможливлюють будь-які сумніви щодо особи громадянина (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, але не є громадянином України, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює.
Отже, для видачі довіреності іноземний громадянин надає нотаріусу свій національний паспорт або паспорт громадянина для виїзду за кордон, посвідку на тимчасове або постійне проживання в Україні в разі наявності реєстраційний номер облікової картки платника податків та візу. При цьому, якщо національний паспорт складено на іншій мові (крім російської мови), то нотаріусу необхідно надати також переклад паспорта, зроблений перекладачем, який має відповідну кваліфікацію.
Всього доброго!
Щасти Вам!