Задайте вопрос юристу

835 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 05 ноября 2019, вопрос №5570

Чи можливо змінити місця укладання договору??

Було підписано договір. Казначейство не хоче зареєструвати договір бо місце укладення договору не співпадає з місце реєстрації юридичної особи. Чи можливо змінити місце укладання договору після його підписання? І як це зробити?

Ответы юристов (2)

    Ковальчук Владимир

    Відповідно до норм Податкового кодексу платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місце­знаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

    Пунктом 66.3 ст. 66 зазначеного Кодексу встановлено, що у разі проведення державної реєстрації зміни місцезнаходження або місця проживання платника податків, внаслідок якої змінюються адміністративно-територіальна одиниця та контролюючий орган, в якому платник податків перебуває на обліку, а також у разі зміни податкової адреси платника податків, контролюючими органами за попереднім та новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків проводяться процедури відповідно зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків.

    Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.Розділом Х Порядку № 1588 визначено процедури переведення платника податків на обслуговування з одного контролюючого органу до іншого (взяття на облік/зняття з обліку).

    Пунктом 10.4 цього Порядку передбачено, що процедури переведення платника податків шляхом взяття на облік/зняття з обліку (зміни основного місця обліку) розпочинаються та проводяться контролюючими органами у разі надходження хоча б одного з таких документів:

    • відомостей державного реєстратора про внесення змін до відомостей про місце­знаходження (місце проживання) платника податків — для платників податків, відомості щодо яких включаються до Єдиного держреєстру;
    • заяви за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП із позначкою «Зміни», ­поданої платником податків до контролюючого органу за новим місцезнаходженням у 10-денний строк від дня ре­єстрації зміни місцезнаходження, — для платників податків, для яких законом установлено особливості їх держре­єстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному держреєстрі.

    Відповідно до п. 10.5 Порядку № 1588 у разі отримання з Єдиного держреєстру даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків, пов’язану зі зміною адміністративного району, конт­ролюючий орган, в якому платник податків перебуває за основним місцем обліку, вносить зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб та передає до Єдиного держреєстру відомості про внесення відповідних відомостей до реєстрів ДФС із зазначенням:

    дати внесення таких даних до відомчого реєстру, дати та номера запису про взяття на облік, найменування та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платник податків перебуває на обліку, та терміну, до якого платник податків перебуває на обліку в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), що відповідає даті спливу одного місяця після отримання зазначеним контролюючим органом даних про зміну місцезнаходження (місця проживання) платника податків.

    Пунктами 10.7 та 10.8 Порядку № 1588 передбачено, що протягом 20 днів після отримання відомостей або заяви про зміну місцезнаходження платника податків конт­ролюючий орган за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків засобами інформаційної системи в електронному вигляді формує та надсилає до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків повідомлення про взяття на облік/зняття з обліку платника податків у зв’язку зі зміною місцезнаходження (місця проживання) за формою № 11-ОПП.

    Водночас протягом двох робочих днів після надходження такого повідомлення контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) платника податків здійснює взяття його на облік (основ­не місце обліку), про що вносить відповідні зміни до Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб.

    Якщо до дати спливу одного місяця після отримання документів про зміну місце­знаходження (місця проживання) платника податків контролюючий орган за новим місцезнаходженням (місцем проживання) не здійснив взяття такого платника на облік (основне місце обліку), то взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично у день закінчення такого строку.

    Зверніть увагу, що зняття з обліку (за основним місцем обліку) за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) здійснюється автоматично одночасно із взяттям на облік (за основним місцем обліку) за новим місцезнаходженням (місцем проживання). Інформація про зняття з обліку вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб або до Реєстру самозайнятих осіб.

    Дані про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого містяться в Єдиному держреєстрі, передаються до Єдиного держреєстру у день взяття на облік у конт­ролюючому органі за новим місцезнаходженням (місцем проживання) із зазначенням: дати та номера запису про взяття на облік, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків взято на облік.Згідно з п. 10.12 Порядку № 1588 після взяття на облік платника податків, для якого законом установлені особливості його державної реєстрації та відомості щодо якого не містяться в Єдиному держреєстрі, та повернення ним довідки про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру за формою № 34-ОПП (далі — довідка за формою № 34-ОПП), виданої за попереднім місцем обліку, контролюючий орган видає такому платнику нову довідку за формою № 34-ОПП у порядку, встановленому п. 9.4 цього Порядку.У разі зміни місцезнаходження суб’єктів господарювання — платників податків сплата визначених законодавством податків і зборів після реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду (частина восьма ст. 45 Бюджетного кодексу та п. 10.13 Порядку № 1588).

    У такому випадку одночасно із зняттям з обліку юридичної особи (крім юридичних осіб, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або фізичної особи — підприємця за основ­ним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку згідно з розділом VII Порядку № 1588 без подання заяви платником податків.

    Слід звернути увагу, що до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) — з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

    Жупинский Николай Андреевич
    Жупинский Николай Андреевич 4 года назад

    Адвокат, г. Харьков, 25 лет опыта

    Укладіть датою підписання договору угоду про його розірвання за домовленістю сторін і цією ж датою підпишіть новий договір, але уже вказавши в преамбулі договору інше, потрібне місце його укладання.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України