Задайте вопрос юристу

833 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Таможенное регулирование, 21 апреля 2022, вопрос №62574 150₴

Постановка на учёт авто в Украине на другое лицо родителя

Дочь, работает в Польше. Купила б/у авто для отца в Украину с постановкой на учёт. Какой алгоритм действий и документов?

Ответы юристов (9)

    Адвокат Евгений Александрович
    33.3%

    Добрий день, Юрій!

    Відповідно до тексту закону №2142-X звільнення від сплати ПДВ та акцизу на імпорт авто запроваджується тимчасово – на період дії воєнного стану в Україні.

    Згідно статті 69.24 Податкового кодексу, внесеної Законом № 2142-IX, фізичні особи звільнені від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком. А в Митному кодексі статтею 9-11 ці товари звільняються і від ввізного мита. Таким чином, жодних податків при ввозі автомобілів платити не треба. Фізичні особи-підприємці також можуть скористатись цим правом, але зі сплатою акцизу.

    Воєнний стан діє в Україні з 24 лютого до 25 березня, потім він подовжений ще на 30 діб, тобто до 25 квітня. Таким чином, скористатись правом безмитного ввозу транспортних засобів можна всього два з половиною тижні – тобто до 25 квітня 2002 року. Звичайно, Президент може подовжити цей стан на той період, поки загроза безпеці країні не мине, однак юридично він закінчиться 25.04.2022.

    Зареєструвати такі авто треба не пізніше, ніж через 10 днів після ввозу.

    Заборона стосується територій, на якій вони вироблені або з яких вони привезені. Це транспортні засоби, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом чи агресором щодо України, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України. Таким чином, ввозити авто з Росії та Криму без розмитнення неможливо. Білорусь поки що не входить в перелік таких країн.

    Перелік дозволених для ввезення транспортних засобів такий: автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів. В Законі не вказано, нові це автомобілі чи вживані, тобто "нульове розмитнення" стосується усіх. Хоча для вживаних авто є обмеження по віку, викликані іншими Законами України.

    Однак якщо ви хочете його зареєструвати та отримати українські номери, існують деякі обмеження.

    Так, згідно "Порядку державної реєстрації (перереєстрації) автомобілів", затвердженої постановою КМУ від 23 грудня 2009 р. № 1371, неможливо зареєструвати автомобілі, які були переобладнані з інших ТЗ, машини з правим кермам (для потреб ЗСУ такі машини з Британії ввозять масово), без сертифіката відповідності, без наявних або з пошкодженими ідентифікаційними номерами агрегатів (кузова, шасі, рами, двигуна). Такі автомобілі можна ввезти без податків для розбирання на запчастини.

    Окрім вартості самого авто за кордоном та витрат на транспортування, необхідно заплатити за оформлення сертифікату відповідності (2000 – 3000 грн.).

    Також, незважаючи на звільнення від митних платежів, покладені при реєстрації авто українцям все ж таки доведеться заплатити, а це:

    • внесок до ПФУ для першої реєстрації від 3% до 5% вартості авто;
    • реєстрація – 190,15 грн;
    • бланк свідоцтва – 114 грн;
    • номерні знаки – 135 грн.

    Так, під час державної реєстрації в Сервісному центрі МВС Україні необхідно сплатити 3-5% від вартості авто в Пенсійний Фонд, а також за номерні знаки, бланк свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки. Якщо авто коштує до 409 365 грн ($13900 або 12800 євро), то потрібно сплатити в ПФ 3% від його вартості, якщо в митній декларації написана сума вища 719 491 грн ($24500 або 22500 євро), то – 5%. За машину вартістю між 409 365 та 719 491 грн нараховують 4% податку. Вартість номерів та свідоцтва з послугами СЦ МВС – близько 450-600 грн..

    Так, після проведення всіх оплат, у будь-якому ТСЦ МВС, можна зареєструвати автомобіль на власника, у його присутності чи по довіреності, посвідченої нотаріально від нього.

    Всього доброго!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    66.7%

    Добрий вечір, Юрію!

    Порядок розмитнення авто з ЄС та реєстрація в Україні за станом на 21.04.2022

    05.04.2022 почав діяти Закон про “нульове розмитнення” на час дії воєнного стану. На сьогодні воєнний стан діє до 5:30 ранку 25.05.2022. Автомобіль необхідно ввезти на територію України до цього часу і зареєструвати не пізніше ніж через 10 днів.

    За цих умов фізичні особи не сплачують ПДВ, акцизний податок і ввізне мито.

    Автомобіль повинен відповідати екологічному стандарту – як мінімум Євро 2 (якщо машина була у користуванні) або Євро 5 (якщо авто є новим).

    Не дозволяється ввозити автомобілі з Білорусії та Росії.

    Перелік дозволених для ввезення транспортних засобів такий:

    автомобілі легкові,

    кузови до них, причепи та напівпричепи,

    мотоцикли,

    транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше,

    транспортні засоби для перевезення вантажів.

    В Законі не вказано, нові це автомобілі чи вживані, тобто "нульове розмитнення" стосується усіх. Хоча для вживаних авто є обмеження по віку, викликані іншими Законами України.

    Однак якщо ви хочете його зареєструвати та отримати українські номери, існують деякі обмеження.

    Так, згідно "Порядку державної реєстрації (перереєстрації) автомобілів", затвердженої постановою КМУ від 23 грудня 2009 р. № 1371, неможливо зареєструвати автомобілі, які були переобладнані з інших ТЗ, машини з правим кермам (для потреб ЗСУ такі машини з Британії ввозять масово), без сертифіката відповідності, без наявних або з пошкодженими ідентифікаційними номерами агрегатів (кузова, шасі, рами, двигуна). Такі автомобілі можна ввезти без податків для розбирання на запчастини.

    09.02.2022 завершився строк дії Законів 4643-Д і 4644-Д для учасників Операції Об’єднаних Сил.

    01.01.2022 зменшився на 1% податок до Пенсійного Фонду для автомобілів вартістю 374 551 – 409 365 грн і 658 301 – 719 490 грн (з урахуванням митних платежів але без ПДВ).

    ПРОЦЕС РОЗМИТНЕННЯ АВТОМОБІЛЯ:

    1. Купівля авто й оформлення документів в іноземній країні

    До поїздки за кордон бажано домовитись із митним брокером, який буде займатись вашим питанням в Україні. Це спростить процес перетину кордону при поверненні назад. Вартість послуг брокера – приблизно від 300 до 600 доларів США у залежності від регіону.

    2. Документи, які необхідно взяти з собою:

    біометричний закордонний паспорт (якщо подорожуєте у країни ЄС / Шенгену). Якщо паспорт не біометричний – необхідно оформити візу;

    посвідчення водія;

    внутрішній паспорт і довідку про присвоєння РНОКПП (реєстраційного номера облікової картки платника податків).

    Слід враховувати, що при подорожі в країни ЄС без декларування можна брати із собою не більше 10 тис. євро готівкою на одну особу. Якщо необхідна більша сума – є три варіанти:

    задекларувати кошти на митниці;

    взяти з собою рідних і друзів – відповідно можна не декларувати по 10 тис. євро на кожного;

    скористатися банківською карткою або переказом коштів.

    Зверніть увагу, станом на квітень 2022 року автомобіль, який Ви купуєте, повинен відповідати екологічному стандарту – як мінімум Євро 2 (якщо машина була у користуванні) або Євро 5 (якщо авто є новим).

    3. В іноземній країні Ви повинні отримати наступні документи:

    договір купівлі-продажу авто або інший документ, який його замінює, – він укладається із продавцем;

    свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт), оформлений на Ваше ім’я, – отримується у відповідному органі державної реєстрації.

    Також автомобіль повинен бути знятий з обліку – перебувати на транзитних номерах. Після отримання транзитних номерів Ви маєте обмежений строк, щоб в’їхати на територію України, – зазвичай від 5 до 30 днів, в залежності від держави, яка видала ці номери. Також може бути обмеження щодо подорожей на транзитних номерах іншими країнами ЄС.

    Наприклад, у Німеччині є різні види номерів: одні дають право проїхати тільки через Польщу та коштують дешевше, інші – через Австрію і є дорожчими.

    Якщо ціна автомобіля включає ПДВ – Ви можете його повернути. Для цього до виїзду в Україну необхідно звернутись до митниці відповідної держави, в якій була зареєстрована машина, та оформити експортну декларацію. Її можна оформити й без повернення ПДВ, у такому випадку експортна декларація буде додатковим підтвердженням вартості автомобіля перед українською митницею.

    4. Надсилання фотографій документів митному брокеру в Україні

    Цей етап не є обов’язковим, але суттєво спрощує подальші дії.

    5. Які документи необхідно сфотографувати та переслати:

    внутрішній паспорт і довідку про присвоєння біометричний закордонний паспорт (якщо подорожуєте у країни ЄС / Шенгену). Якщо паспорт не біометричний – необхідно оформити візу;

    посвідчення водія;

    внутрішній паспорт і довідку про присвоєння РНОКПП (реєстраційного номера облікової картки платника податків);

    договір купівлі-продажу авто;

    свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт).

    Отримавши документи, митний брокер повідомляє реквізити та суму для сплати митних платежів.

    Після здійснення оплати брокер повинен повідомити номер попередньої декларації, який знадобиться Вам при перетині кордону. Ця декларація дійсна протягом трьох місяців із дати оформлення.

    6. Перетин кордону

    Кордон із боку ЄС.

    Якщо Ви плануєте оформити повернення ПДВ, необхідно стати у чергу разом із вантажівками та пройти процедуру митного оформлення. Митний інспектор повинен поставити штамп на експортній декларації.

    Кордон із боку України.

    На нашому кордоні потрібно в будь-якому випадку проходити митне оформлення разом із вантажівками.

    7. Подаються наступні документи:

    паспорт і довідка про присвоєння РНОКПП (реєстраційного номера облікової картки платника податків);

    договір купівлі-продажу авто;

    свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);

    за наявності – інші документи, що підтверджують вартість авто: інвойс, експортна декларація тощо;

    номер попередньої декларації (якщо була оформлена).

    У підсумку складається акт митного огляду. В акті зафіксуйте усі пошкодження транспортного засобу, оскільки це матиме вплив при суперечках у визначенні вартості авто.

    Якщо Ви не оформлювали попередню декларацію на другому етапі, то необхідно буде сплатити авансові митні платежі у гривнях. Їхня сплата не є гарантією того, що авто розмитнять за відповідною ціною. Остаточну вартість встановить митниця за місцем вашої реєстрації або тимчасового перебування. Після завершення усіх процедур Ви повинні отримати митну декларацію та квитанцію МД-1 щодо внесення грошової застави.

    При позитивному рішенні проставляються відмітки особистого забезпечення на оригіналах документів, що підтверджують право власності на автомобіль. Також видається завірена копія Акту митного огляду.

    При проходженні кордону митниця встановлює строк протягом якого Ви повинні провести процедуру оформлення на регіональній митниці. Завичай це 10 днів.

    8. Отримання сертифікату відповідності

    Сертифікат не знадобиться, якщо у свідоцтві про реєстрацію автомобіля (техпаспорті) зазначено екологічний стандарт, якому він відповідає. Наприклад Євро 5. Також на деяких митницях екологічний стандарт перевіряється за vin кодом (тільки для авто з країн ЄС).

    Якщо такої відмітки немає, необхідно отримати сертифікат відповідності в акредитованому центрі в Україні.

    Вартість становить близько 1 400 грн. Існують оголошення про “допомогу” щодо зручного отримання даного сертифікату за набагато більшу суму.

    9. Розмитнення авто в Україні

    Для цього потрібно звернутись до митниці відповідно до місця проживання або тимчасового перебування власника авто.

    10. Подаються наступні документи:

    митна декларація на транспортний засіб (оформлюється митним брокером, за наявності необхідних знань можна оформити самостійно);

    акт митного огляду й інші документи, отримані при перетині кордону;

    договір купівлі-продажу авто;

    свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);

    сертифікат відповідності (якщо у техпаспорті немає відмітки);

    за наявності – інші документи, що підтверджують вартість авто: інвойс, експортна декларація тощо.

    Окрім вартості самого авто за кордоном та витрат на транспортування, необхідно заплатити за оформлення сертифікату відповідності (2000 – 3000 грн.).

    Автомобіль під час митного оформлення повинен заїхати в зону митного контролю. В’їзд коштує 250 грн. Якщо не встигли усе оформити за один день, то за кожну наступну добу перебування авто необхідно сплатити по 90 грн.

    На цьому етапі митниця робить остаточний розрахунок необхідних платежів. Якщо раніше Ви сплатили менше – треба доплатити різницю, якщо більше – Вам цю різницю повернуть. Зміни можуть відбутись у двох випадках:

    11. Постановка автомобіля на облік у сервісному центрі МВС

    Для цього спочатку необхідно отримати сертифікат, який підтверджує, що автомобіль відповідає українським стандартам. Приблизна вартість – 3 000 грн, може бути і значно більшою – за термінові замовлення.

    Подаються наступні документи:

    посвідчення про реєстрацію транспортного засобу, отримане на регіональній митниці;

    митна декларація;

    свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);

    сертифікат відповідності для постановки на облік;

    транзитні номерні знаки.

    Необхідно оплатити адміністративні послуги – близько 600 грн.

    Також на цьому етапі сплачується податок у Пенсійний Фонд. Його розмір залежить від вартості автомобіля без ПДВ і становить на 2022 рік:

    до 409 365 грн – 3 % від вартості;

    409 365.01 – 719 490 грн – 4 % від вартості;

    більше ніж 719 490 грн – 5 % від вартості.

    У підсумку власник повинен отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та українські номери.

    На цьому процедура завершується.

    Корисна інформація:

    Закон України про “нульове розмитнення” під час дії воєнного стану №2142-ІХ.

    Наказ Державної митної служби України “Про затвердження Правил митного контролю та митного оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України” від 17.11.2005 № 1118.

    Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів” від 08.11.2018 року № 2611-VIII.

    • Юрий Клиент 2 года назад

      Добрий вечір. Велика та Щира Вам вдячність за таку змістовну та повну консультацію!

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Успіхів, Юрію! Звертайтесь.

    Гончаренко Константин

    Доброго дня!

    Якщо автомобіль до цього перебував в експлуатації за кордоном України, в реєстраційний центр потрібно буде подати документи, що підтверджують походження автомобіля з країни ввезення, а також заяву нового власника автомобіля, митну декларацію на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронну митну декларацію або видане органами доходів і зборів та посвідчення про реєстрацію в сервісному центрі МВС.

    Для того, щоб швидко та зручно знаходити необхідні нормативно-правові акти, скористуйтесь модулем «Законодавство України» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням.

    Скільки коштує процедура реєстрації, перереєстрації автомобіля

    При реєстрації машини вперше сплачується збір пенсійного страхування. Розмір відсоткової ставки залежить від вартості автомобіля:

    - якщо вартість менше і дорівнює 316 965 грн - 3%;

    - від 316 965 грн до 557 090 грн - 4%;

    - понад 557 090 грн - 5%.

    Крім того, при продажу другого та кожного наступного легкового автомобіля протягом календарного року потрібно буде заплатити 5% податку на прибуток і 1,5% військового збору. При продажу вантажного автомобіля, автобуса, причепа, незалежно від кількості продажів в рік також потрібно буде заплатити податок у розмірі 6,5% (5% податку на прибуток та 1,5% військового збору) від вартості авто.

    Також при реєстрації авто в сервісному центрі новому власнику автомобіля потрібно буде оплатити деякі такі послуги:

    Транспортні засоби вітчизняного виробництва - 525,47 грн:

    1. оплата наданих послуг - 152,63 грн;

    2. номерний знак - 171,84 грн;

    3. бланк свідоцтва - 201 грн;

    Транспортні засоби іноземного виробництва - 562,99 грн:

    1. оплата наданих послуг - 190,15 грн ;

    2. номерний знак - 171,84 грн ;

    3. бланк свідоцтва - 201 грн.

    Мототранспорт, причепи вітчизняного виробництва та країн СНД (з видачею номерного знака) - 420,31 грн:

    1. послуга - 148,63 грн;

    2. номерний знак - 70,68 грн;

    3. бланк свідоцтва - 201 грн.

    Мототранспорт, причепи іноземного виробництва (з видачею номерного знака) - 457,83 грн:

    1. послуга - 186,15 грн;

    2. державний номерний знак - 70,68 грн;

    3. бланк свідоцтва - 201 грн.

    Мопеди або окремі їх агрегати (з видачею номерного знака) - 302,63 грн:

    1. послуга - 54,83 грн;

    2. державний номерний знак - 46,80 грн;

    3. бланк свідоцтва - 201 грн

    + Послуги банку.

    Вся процедура реєстрації або перереєстрації авто зазвичай займає не більше одного дня з моменту подачі заяви, але за умови своєчасного звернення до сервісного центру МВС задовго до закриття.

    Враховуючи закон 2142 -Х від 5.04.22 вийде дещо дешевше проте деякі витрати все ж доведеться понести, краще за довіреністю придбати авто відразу на ім я родича , щоб потім йому було легше зареєструвати авто на себе.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Рибінцев Сергій Сергійович

    Добрый день, Юрий!

    Подтвердите пожалуйста, авто сейчас на территории Украины? Или будет только перемещаться на территорию Украины?

    От этого зависит весь алгоритм дальнейшей постановки авто.

    Набирайте.

    • Юрий Клиент 2 года назад

      Добрый день. будет перемещаться

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання

    В Україні скоротять кількість прикордонних пунктів, на яких можна за нульовим митом оформити авто, придбане у Євросоюзі, аби зменшити черги на кордони. Обмеження почне діяти з 00:00 годин за київським часом понеділка, 25 квітня. Відтоді легкові автівки, що завозяться з країн ЄС для особистих потреб, можна буде оформити лише на семи пунктах пропуску, а саме: "Угринів", "Грушев", "Смільниця", "Устилуг" (польський кордон), "М. Березний" (словацький кордон) та "Давінкове" й "Косино" (угорський кордон).

    Після перетину кордону є 10 днів до прибуття в пункт митного оформлення (термінал) за місцем реєстрації;

    розмитнення – машина ставиться на термінал (стоянка) на 1-3 дні, документи по машині передаються митному брокеру, який працює з митницею і, власне, робить всю документальну роботу по розмитненню.

    Також згідно із законом необхідно робити сертифікацію автомобіля (отримати сертифікат відповідності) – 1 день.

    Цей документ потрібен в МРЕВ для оформлення документів в на покупку і експорт авто – 130-250 євро (страховка на авто, податки, номера, тимчасовий техпаспорт, експортна декларація);

    сертифікація автомобіля (Євро 2) в Україні – 2300-3500 грн. (Обов’язкова процедура для постановки на облік);

    ◦ послуги митного брокера –(Коливається по Україні від 200 до 600 $)

    ◦ експертна оцінка вартості авто – 2500 грн .;

    ◦ постановка на облік у МРЕВ – 3% -5% від митної вартості (пенсійний фонд, 3, 4 або 5 залежить від вартості авто);

    ◦ оплата послуг МРЕВ при постановці на облік – 800-900 грн. (Укр. Техпаспорт, номера)

    Успіхів

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр год назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Юрій!

    На початку квітня Президент України Володимир Зеленський підписав закон №2142-IX, який вносить поправки до Податкового кодексу та передбачає цілу низку податкових пільг. У тому числі одне з нововведень – скасування мита, ПДВ та акцизного податку при ввезенні на територію України автівок з-за кордону.

    Раніше, до 01.04.2022 р. (саме з цього дня почали діяти згадані вище зміни) при купівлі та ввезенні автомобіля в Україну власнику треба було його «розмитнити», тобто сплатити усі податки та зареєструвати транспортний засіб відповідно до чинного законодавства України. Наразі на період дії воєнного стану (на сьогодні — до 05:30 ранку 25.05.2022 р., але може бути продовжений Указом Президента України), якщо ви придбаваєте автомобіль за кордоном, зокрема на території Європейського Союзу, та не пізніше, ніж за 10 днів зареєструєте його в Україні, відповідно до ст. 69.24 Податкового кодексу України ви звільняєтесь від сплати податку на додану вартість та акцизного податку. А відповідно до ст. 911 Митного кодексу України, ви також звільнені від сплати ввізного мита.

    Варто зауважити, що процедура ввезення транспортного засобу нескладна, однак перед покупкою та перевезенням авто на територію України раджу ознайомитись з такими нюансами.

    1. Хто може ввезти автомобіль під «нульове розмитнення» та чи будь-який транспортний засіб це може бути?

    Відповідно до ст. 69.24 ПК України, звільняються від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком операції з ввезення фізичними особами на митну територію України:

    • автомобілів легкових;
    • кузовів до легкових автомобілів, причепів та напівпричепів;
    • мотоциклів;
    • транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб i більше;
    • транспортних засобів для перевезення вантажів у митному режимі імпорту.

    «Нульове розмитнення» стосується усіх автомобілів, які ввозяться на територію нашої держави як для особистих потреб, так і для потреб Збройних сил України. Однак такі пільги не застосовуються при ввезені авто з росії, оскільки, відповідно до ст. 69.25 ПК України, звільнення від оподаткування не застосовується до операцій з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом та/або державою-агресором щодо України згідно з законом, або ввозяться з території держави-окупанта (агресора) чи окупованої території України, визначеної такою згідно з законом.

    Також зауважую, що відповідно до ст. 69.23 ПК України, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення товарів на митну територію України у митному режимі імпорту суб’єктами господарювання, які зареєстровані платниками єдиного податку 1, 2 та 3 груп, крім фізичних та юридичних осіб, які обрали ставку єдиного податку у 3% доходу.

    Важливо пам’ятати і те, що наразі виїзд за межі України обмежений для чоловіків віком від 18 до 60 років, тому перед поїздкою дізнайтесь, чи можете ви легально перетнути кордон. Водночас наразі не встановлено обмеження, скільки автівок «пільгово» може привезти особа.

    Зауважте, що до державної реєстрації не допускаються автобуси, що переобладнані з автомобілів, які призначалися для виконання інших функцій, за винятком таких автобусів, зареєстрованих до 1 квітня 2008 р. Також до першої державної реєстрації не допускаються автобуси, вироблені на базі шасі транспортних засобів, що перебували в експлуатації. Не допускається державна реєстрація й розукомплектованих транспортних засобів (крім випадків вибракування їх у цілому). Розукомплектованими вважаються транспортні засоби, у яких відсутня одна або більше складових, що мають ідентифікаційний номер (кузов, шасі, рама, двигун).

    Важливо також пам’ятати про відповідність автомобіля екологічному стандарту Євро-2 (у випадку, якщо автомобіль уже перебував у користуванні) або Євро=5 (якщо авто нове)

    2. Процедура ввезення та необхідні документи

    Перш за все, необхідно взяти:

    • біометричний закордонний паспорт;
    • посвідчення водія;
    • внутрішній паспорт України у вигляді книжечки або id-картки;
    • довідку про присвоєння РНОКПП.

    Також, зауважте, що наразі до країн ЄС можна перевозити 10 тис. євро без декларування на одну особу, тому потурбуйтесь, щоб помістити гроші на картковий рахунок. У випадку перевищення ліміту можна взяти з собою іншу особу, щоб розділити бюджет на купівлю автівки з нею, або задекларувати кошти.

    За кордоном при ввезені автомобіля в Україну потрібно зібрати такі документи:

    • договір купівлі-продажу або інший документ, за яким транспортний засіб перейшов до вас (договір дарування, міни);
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, тобто техпаспорт;
    • довідка про зняття авто з обліку;
    • свідоцтво про проходження технічного огляду;
    • сертифікат відповідності (не потрібно, якщо у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорті) зазначено екологічний стандарт, якому він відповідає);
    • експортна декларація.

    Зауважую, що список документів може різнитись залежно від країни, з якої ви ввозите авто, тому у кожному випадку слід детально вивчати це питання.

    Наразі розмитнення автівки буде відбуватись безпосередньо у пункті пропуску на перетині державного кордону. Під час його перетину транспортний засіб заявлятимуть в режимі імпорту, при цьому митні платежі сплачуватись не будуть.

    Після цього необхідно звернутись до сервісного центру МВС та зареєструвати авто відповідно до чинного законодавства. Для цього необхідні такі документи:

    • посвідчення про реєстрацію транспортного засобу, отримане на регіональній митниці;
    • митна декларація;
    • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт);
    • сертифікат відповідності для постановки на облік;
    • транзитні номерні знаки.

    3. Чи справді нічого не потрібно платити?

    Багато людей помилково вважають, що «нульове розмитнення» означає взагалі безкоштовне ввезення автомобіля на територію України. Однак це не так. Необхідно буде оплатити послуги за реєстрацію транспортного засобу в сервісному центрі МВС, а також податок до Пенсійного фонду, який варіюється від 3% до 5% вартості автівки без ПДВ:

    • до 409 365 грн — 3% вартості;
    • 409 365.01–719 490 грн — 4 % вартості;
    • більш ніж 719 490 грн — 5% вартості.

    При завершенні усієї процедури ввезення власник має отримати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та українські номерні знаки.

    Таким чином, аналізуючи викладені нововведення, вигода та економія очевидні. Зокрема, у зв’язку з воєнними діями на території України купівля автівок ускладнилась через неактивний попит та невідповідні пропозиції, тож придбати авто в ЄС та привезти в Україну — чудовий варіант, який дасть змогу зекономити близько 25–30% коштів.

    Якщо виникнуть додаткові питання, звертайтеся через кнопку "Звернутися" і я відповім на них в індивідуальному порядку.

    При зверненні вказуйте свою е-пошту, по якій з Вами можна зв'язатися.

    ВСЬОГО НАЙКРАЩОГО!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України