Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 24 листопада 2019, питання №6268

Чи можуть звільнити з роботи, коли не вийшла на роботу з поважних причин?

Я мамочка в декреті. Моїй дитині 9ть місяців. Вийшла на роботу, працюю по 4ри години 2 дні через два. Дитина захворіла і я не вийшла на роботу. Але я повідомила, що не вийду і пояснила причину. Телефонує моя керівниця до мене і каже щоб я написала заяву на звільнення. Чи має вона право мене звільнити? Чи повинна я приносити їй довідку від лікаря? Як мені поступити в цій ситуації?

Відповіді юристів (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Доброго вечора.

    Ну якщо Ви самі напишите заяву на звільнення за власним бажанням — тоді звільнять.

    Тому не пишіть такої заяви.

    Звільнити вас з власної ініціативи керівник не має права, адже Ви досі перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною. Звільнення даної категорії жінок — заборонене (навіть за прогул).

    Хоча у вашій ситуації ніякого прогулу нема, а лише відсутність на роботі з поважних причин (про що Ви і повідомили керівника). Ніякої довідки з лікарні непотрібно, можете написати керівнику письмову пояснювальну, якщо усного повідомлення про хворобу дитини йому замало.

    Висновок — ніхто Вас не має права звільнити, головне самі не пишіть заяви на звільнення.

    Всього доброго. Сподіваюсь, що Вам допоміг.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України