Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 10 июня 2022, вопрос №66499

Відмова чоловіка сплачувати аліменти

Доброго дня,
чоловік з лютого місяца (по факту ДО початку війни) перестав платити аліменти, призначені судом. Пояснень не дає, в переписці (на телефонні дзвінки не відповідає) просто написав, щоб мені (хоча аліменти дитині) інші допомагали. Наразі я не знаю ні де він проживає фактично, ні де він працює. Як діяти в такому випадку, порадьте, будь ласка. Звертатися в суд? Як можна добитися, щоб він все ж таки платив? Зарані вдячна

Ответы юристов (2)

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна 2 года назад

    Юрист, г. Киев, 4 года опыта

    Добрий день. Уточніть, будь ласка, наступне. Суд ухвалив рішення про стягнення аліментів і чоловік виконував його добровільно чи Ви звернулись у виконавчу службу і аліменти стягувались через виконавчу службу?

    Нарбут Тетяна  Миколаївна
    Нарбут Тетяна Миколаївна 2 года назад

    Адвокат, г. Луцк, 21 год опыта

    АЛГОРИТМ ДІЙ СТЯГУВАЧА В РОБОТІ З ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПО СПЛАТІ АЛІМЕНТІВ.

    Дистанційна консультація та допомога 0660424443.

    1. Отримуєте у виконавчій службі по Вашій заяві дві довідки виконавця: про заборгованість та про помісячну заборгованість, а також повну інформацію про хід виконавчого провадження (також взагалі важливо мати ідентифікатор доступу до матеріалів виконавчого провадження, якщо він буде, Ви зможете дистанційно через мережу отримувати інформацію про виконавче провадження).

    2. На основі довідки про борг - готуєте та подаєте заяву до поліції про злісне ухилення від сплати аліментів, тобто притягнення і до адміністративної відповідальності та і кримінальної відповідальності.

    3. На підставі довідки про помісячну заборгованість розраховується пеня та готується і подається позовна заява до суду про стягнення пені (це 1 відсоток в день за весь період боргу), по рішенню суду ця сума додасться до загального боргу.

    4. На основі інформації про хід виконавчого провадження проводите аналіз матеріалів та у разі виявлення недоліків (можливо ненакладені штрафи, відсутність заборони виїзду за кордон, відсутність обмежень у праві керування транспортними засобами,...) і виконавець не захоче самостійно усувати недоліки, варто оскаржити його бездіяльність у позасудовому або і в судовому порядку.

    5. Самостійно, через спільних знайомих, інші можливості, отримати інформацію про неофіційне працевлаштування боржника, відповідно здійснювати тиск на роботодавця.

    6. Також самостійно з'ясовувати інформацію про наявність у боржника майна та інших активів. Далі, звичайно, стягувати через виконавця. Виконавці не завжди в повному обсязі роблять цю перевірки, та і регулярність їх проведення теж страждає.

    Тобто це комплексна та системна робота.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA