Задайте вопрос юристу

915 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 20 июня 2022, вопрос №67248

Продажа недвижимости без раздела имущества

Здравствуйте!!!
Мой муж решил продать дом и землю в селе.
Дом покупался им в первом браке, развод состоялся ещё 2012 году без присутствия бывшей жены , раздела имущества не было.
Сейчас не можем продать так нотариусу нужен отказ от бывшей жены.
Ее не нашли долгое время была за границей и о ней не известно с 2017 года возможно изменила фамилию. Есть ли решение как продать недвижимость в таком случае?

Ответы юристов (5)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю!

    Рішення немає, або згода колишньої дружини, або поділ майна (за участі колишньої дружини), або позов до суду про визнання майна особистою приватною власністю (якщо будинок куплений повністю за кошти чоловіка).

    Всього доброго! Якщо є питання, звертайтесь індивідуально через "Звернутися".

    Богачевська Ольга Дмитрівна
    Богачевська Ольга Дмитрівна 2 года назад

    Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта

    Доброго дня!

    Законодавством встановлено, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності. При цьому дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

    Якщо даний будинок набутий Вами під час шлюбу і не підпадає під ознаки особистої приватної власності одного з подружжя, то воно вважається спільною сумісною власністю незалежно від того, хто вказаний у документах (договір купівлі-продажу, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно тощо).

    Крім того, згідно з чинним законодавством розірвання шлюбу не припиняє права спільної сумісної власності на майно, набуте за час шлюбу (стаття 60 Сімейного кодексу України (далі – СК України)).

    Розпоряджання майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності, після розірвання шлюбу здійснюється співвласниками виключно за взаємною згодою.

    Таким чином, оскільки договір купівлі-продажу земельної ділянки, житлового будинку потрібно нотаріально посвідчувати, а право власності на земельну ділянку, будинок, підлягають державній реєстрації, то чоловік не може продати ці об’єкти без дозволу колишньої дружини.

    Ви маєте право звернутися до суду після розлучення з вимогою про поділ майна, що перебуває у спільній сумісній власності.

    Якщо виникнуть питання звертайтесь особисто через кнопку "Звернутися".

    • Оксана Клиент 2 года назад

      Здравствуйте а вот про срок давности подачи о разделе имущества вроде существует 3 года и потом все?

      • Богачевська Ольга Дмитрівна
        Богачевська Ольга Дмитрівна 2 года назад

        Юрист, г. Днепр, 6 лет опыта

        Якщо інформація була корисною, буду вдячна за відгук.

    Десятник  Володимир  Олексійович
    Десятник Володимир Олексійович 2 года назад

    Адвокат, г. Киев, 51 год опыта

    Спробвйте через суд визнати померлою, після відновлення доступу до спадкового реєстру згоду на продаж можна отримати від спадкоємця. Якщо вона зявиться - від неї.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України