Задайте вопрос юристу

682 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 24 июня 2022, вопрос №67580

Виїзд студента іноземного ВУЗу закордон

Доброго вечора! Збираюсь поступати в закордонний ВУЗ, зарахування в в університет буде в липні-серпні, але навчання розпочинається 1 жовтня (про що буде зазначено у листі університету про те, що я навчаюсь у них). У звязку з цим маю декілька питань:
1. Чи можуть мені надати відстрочку від мобілізації та дозвіл на виїзд закордон раніше 1-го жовтня, не з дня початку навчання, а з дня зарахування? Чи лише дадуть дозвіл тільки з дня, коли починається навчання?
2. Університет може надіслати мені на електронну пошту скан-копію листа про те, що я зарахований до універ на денну форму навчання. У бюро перекладів кажуть, що можуть перекласти цей лист та нотаріально завірити. Чи буде цього достатньо для воєнкомату та прикордонників чи потрібен лист від університет не скан копія, а у паперовому вигляді?

Заздалегідь вдячний за відповіді.

Ответы юристов (4)

  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 11 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  Перетин кордону студентами закордонних навчальних закладів має свої особливості.

  ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

  З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

  Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:

  3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);

  Готовий проконсультувати з Вашого питання більш детально.

  Консультація буде платною.

  Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 11 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий дня, Олексію!

  4 квітня 2022 року Адміністрацією Державної прикордонної служби України надані вичерпні роз’яснення щодо змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 29 березня 2022 р. № 383 та від 01 квітня 2022 р. № 399.

  Серед іншого, зміни визначають деякі питання щодо перетинання кордону в період дії на території України надзвичайного або воєнного стану. В них зокрема зазначається, що право на виїзд з України мають особи, які:

  "3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);".

  ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНІ ТАКІ ДОКУМЕНТИ:

  студентський квиток (за наявності) або студентська віза,

  довідка ВУЗу про зарахування на денну форму навчання (з нотаріально завіреним перекладом),

  воєнний документ з відповідною відміткою про надання відстрочки,

  довідка з ТЦКСП у зв’язку з виїздом за кордон на навчання в іноземному ВУЗі

  та, звичайно, закордонний паспорт

  Для отримання відстрочки треба з'явитись у ТЦКСП по місцю реєстрації (а за неможливістю там, де Ви тимчасово перебуваєте) з військовим квитком та документами, підтверджуючими факт навчання в іноземному ВУЗі на денній формі, за вимоги військомату пройти медичну комісію та за потреби отримати відмітку у ВК та довідку про відстрочку у зв’язку з виїздом на навчання для Держапогранслужби.

  УВАГА! Багато хто в таких випадках чомусь лякається звертатися до територіального центру комплектування, але ніякого ризику в тому для Вас не існує! Нічого складного в цій процедурі також не має. Якщо у Вас відсутній ВК (чи приписне), то працівники ТЦКСП повинні Вам його оформити.

  Якщо виникнуть питання, звертайтесь персонально, натиснувши кнопку "звернутись". Пам'ятайте, жива розмова завжди ефективніша за переписку. Вдачи Вам!

  0 / 0
  Антоненко Вячеслав
  Антоненко Вячеслав 11 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  1. Чи можуть мені надати відстрочку від мобілізації та дозвіл на виїзд закордон раніше 1-го жовтня, не з дня початку навчання, а з дня зарахування? Чи лише дадуть дозвіл тільки з дня, коли починається навчання?

  Так, Ви не підлягаєте мобілізації з моменту, визначеному у наказі про зарахування (там має бути зазначено, що зарахувати з "___"___ 2022 року).

  2. Університет може надіслати мені на електронну пошту скан-копію листа про те, що я зарахований до універ на денну форму навчання. У бюро перекладів кажуть, що можуть перекласти цей лист та нотаріально завірити. Чи буде цього достатньо для воєнкомату та прикордонників чи потрібен лист від університет не скан копія, а у паперовому вигляді?

  Насправді Вам потрібно не один документ.

  Для перетину кордону Вам потрібно:

  - студентський квиток або студентська віза;

  - перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

  - військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

  - довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

  Можу проконсультувати більш детально в телефонному режимі.

  Натискайте кнопку "Звернутися".

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 10 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день!

  ЯКЩО ВИ ПРИЗОВНИК - ВАШ ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ ТА У ВАС Є ПРИПИСНЕ, ТО ВЗАГАЛІ ВИ ПОВИННІ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ (ТОМУ, ЩО У ВАС ПРИПИСНЕ, А НЕ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК):

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

  Про загальну мобілізацію:

  https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

  "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

  1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

  2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про військовий обов'язок і військову службу

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

  Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

  "Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

  допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

  призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

  військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

  військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

  резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".

  ЯКЩО, ВИ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНИЙ, РЕЗЕРВІСТ (У ВАС Є ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК), ТО ВРАХОВУЮЧИ ТЕ, ЩО ВИ СТУДЕНТ ДЕННОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ ВУЗУ, ТО МАЄТЕ ПРАВО НА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ:

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...

  Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

  здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;...".

  ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:

  ПІДСТАВИ, ЯКІ НАДАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ:

  Перетинання державного кордону в умовах правового режиму воєнного стану (dpsu.gov.ua)

  "03 травня 2022 07:28

  Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 (далі - Правил).

  З метою здійснення заходів правового режиму воєнного стану обмежено виїзд з України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Однак, така заборона не є абсолютною.

  Так, громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років можуть виїхати за кордон:…

  3. Є здобувачами фахової передвищої та вищої освіти за кордоном (студентський квиток або студентська віза; перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі; військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією), довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти);…».

  ТАК, ТЕ ЩО ВИ СТУДЕНТ ІНОЗЕМНОГО ВНЗ, ЦЕ НАДАЄ ВАМ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ПРИ ОТРИМАННІ З ВНЗ ТА ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

  1) студентський квиток або студентська віза;

  2) перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

  3) військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією),

  4) довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти).

  У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ РЕАГУВАННЯ НА ВАШІ ЗВЕРНЕННЯ, ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ, ЗІ СТОРОНИ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ):

  1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

  - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

  2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

  0 800 50 04 42

  Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

  - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  У РАЗІ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНІ КОРДОНУ ЗІ СТОРОНИ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ВИМАГАЙТЕ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, НАДАННЯ ОФІЦІЙНОЇ ВІДМОВИ У ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІД ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, ЯКУ ВИ МАЄТЕ ПРАВО ОСКАРЖИТИ, ЯК НЕЗАКОННЕ РІШЕННЯ ДО НАЧАЛЬНИКА ПУНКТУ ПРОПУСКУ ТА ОДНОЧАСНО ДО ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ, А ТАКОЖ ДО ОКРУЖНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ТОЩО.

  ПРО ОБОВ»ЯЗОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ТУТ:

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про прикордонний контроль

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, № 6, ст.46):

  Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

  "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

  1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

  2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

  3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

  4. У разі відмови іноземцю, особі без громадянства у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну візу у його паспортному документі може бути скасовано за наявності однієї з таких підстав:

  1) рішення відповідного державного органу України про заборону в'їзду в Україну;

  2) обґрунтованих підстав вважати візу отриманою у незаконний спосіб. Неподання іноземцем або особою без громадянства під час в'їзду в Україну одного чи кількох підтверджуючих документів щодо мети та умов перебування в Україні не є підставою до скасування візи.

  Скасування візи здійснюється уповноваженою службовою особою підрозділу охорони державного кордону шляхом проставлення на ній відтиску штемпеля, форма якого встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону. Про скасування візи зазначається у рішенні про відмову у перетинанні державного кордону.

  5. У разі якщо іноземці, особи без громадянства, яким відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, були привезені в пункт пропуску через державний кордон перевізником, уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону:

  1) наказує перевізникові вивезти іноземців, осіб без громадянства в державу, з якої їх було привезено, або в державу, яка видала паспортний документ, або знайти інший спосіб вивезення зазначених осіб за межі території України;

  2) до подальшого вивезення іноземців, осіб без громадянства, яким було відмовлено у перетинанні державного кордону при в'їзді в Україну, вживає належних заходів щодо запобігання їх незаконному перетинанню державного кордону".

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "Звернутися".

  Всього доброго!

  0 / 0

Похожие вопросы