Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день
5 лет назад я получил высшее образование и забрал диплом, но не выписывался из студ. общежития. Живу не по прописке, в паспорте штамп c пропиской студ. общежития (Указан адрес дома без номера квартиры/комнаты)
Сейчас хочу поступить в тот же университет, но уже без заявления на проживание в студ общежитии
Вопрос:
1) Важно ли приемной комиссии или бухгалтерии адрес моего проживания? И могут ли сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
2) В случае окончания университета или отчисления оттуда - могут ли опять же сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
Или лучше не рисковать и просто подать документы не в свой вуз и этих проблем не будет?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Юрист, г. Чернигов, 11 лет опыта
Добрый день.
Зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі документів, які свідчать про припинення підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору найму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання).
То есть Вы и так уже не зарегистрированы (место регистр.проживания), просто не отмечено в паспорте о снятии с регистрации. Переживать, думаю, нет смысла.
Адвокат, 25 лет опыта
Доброе утро.
1. Важно ли приемной комиссии или бухгалтерии адрес моего проживания? И могут ли сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
Конечно, при приеме студента и заключении договора на обучение - место регистрации один из основных параметров, которые будут уточняться работниками университета. Да, университет имеет право обратится в суд за сятием Вас срегистрационного учета, так как вы утратили право на проживание в общежитии.
2.В случае окончания университета или отчисления оттуда - могут ли опять же сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
Право на регистрацию по адресу общежития возникает из права проживания. Утратив право проживания, одновременно Вы обязаны зарегистрировать свое убытие по данному адресу.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
За потреби може бути надана письмова консультація
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Денисе!
Студенти з інших міст, відповідно до статті 127 Житлового Кодексу України, при поступленні до вищих навчальних закладів мають право на отримання місця у гуртожитку, і як наслідок проживання в ньому. Санітарно-гігієнічними нормами передбачено необхідність надання площі у розмірі 8 квадратних метрів на одну людину. Вартість проживання встановлюється вищим навчальним закладом, проте вона не може перевищувати розміру мінімальної стипендії (передбачено Наказом Міносвіти Міністерства Здоров’я та міністерства фінансів від 21 грудня 1998 року №453/362/260).
Проте за наявності певних випадків, студент, який проживає в гуртожитку може бути виселений звідти. Виселення може проводитися, як з наданням іншого житлового приміщення так і без надання такого. Коли виселення провадиться із наданням іншого житлового приміщення, то переважно проблемних моментів не виникає, оскільки таке виселення супроводжується певними об’єктивними обставинами, за наявності яких студенти не можуть продовжувати проживання у гуртожитку (наприклад, такою обставиною, виступає переселення в інше житлове приміщення у зв’язку з небезпекою обвалу або закінчення навчання студентом у вищому навчальному закладі).
Іншими випадками виселення є обставини, які безпосередньо залежать від дій (бездіяльності) студента. Для перевірки підстав правомірності виселення з гуртожитка, варто звернутися, перш за все, до Житлового Кодексу України. З аналізу норм попередньо зазначеного Кодексу загальними підставами виселення (говоримо про будь-яке житлове приміщення), що в певній мірі поширюється і на проживання в гуртожитку є випадки:
- руйнування чи псування житла;
- використання житла не за призначенням, систематичне порушення прав інших осіб ( сусідів);
- самоправного зайняття житлової площі.
Правилами, які затверджуються керівництвом вищих навчальних закладів можуть деталізуватися випадки правомірності виселення із гуртожитку, а саме: у випадку несвоєчасного внесення плати за проживання у гуртожитку, систематичне порушення правил внутрішнього розпорядку ( перебування сторонніх осіб у студентських кімнатах після 23 години, використання заборонених та небезпечних електроприладів. утримання в кімнатах домашніх тварин, постійне повернення до гуртожитку після 24 години. Абітурієнти, які отримали незадовільну оцінку на вступних випробуваннях, залишають у встановленому порядку місце в гуртожитку протягом трьох діб з дня оголошення результатів випробувань; абітурієнти, які подали апеляцію, - у триденний термін після підтвердження апеляційною комісією правильності оцінки; абітурієнти, які не зараховані до навчального закладу за конкурсом, - протягом трьох діб після виходу наказу про зарахування.
Крім того виселення здійснюється при відрахуванні студента із вищого навчального закладу. В такому разі студент має залишити надане йому місце у двотижневий термін з дня винесення відповідного наказу. За наявності певних випадків, коли з поважних причин студент не має можливості залишити гуртожиток у відповідний термін, рішенням ректора академії за погодженням з органами студентського самоврядування та первинною профспілковою організацією студентів цей термін може бути продовжений.
Крім того, коли виселення відбувалося по причині псування майна гуртожитка. зруйнування певних приміщень і так далі, то студент повинен також повністю відшкодувати завдані збитки.
Проте, якщо відбувається виселення, а студент не вбачає наявність підстав, що супроводжують виселення, можливо вдатися до наступних дій:
1. Звернення у деканат вищого навчального закладу. Необхідно в такому випадку перерахувати причини, відповідно до яких студент вважає незаконними дії особи, яка подала клопотання про виселення. Наприклад, студента можуть звинуватити в постійному порушенні спокою громадян, що проживають у гуртожитку, оскільки студент – порушник систематично приходить о 01:00 чи пізніше. В такому випадку необхідно навести ряд доказів, які б підтвердили відсутність систематичності таких випадків.
2. Можливо також звернутися за консультацією до Асоціації правозахисних органів студентів України. В такому випадку, певна кваліфікована особа, буде займатися питанням виселення конкретного студента, таким чином намагаючись захистити його права і поновлення на проживання у гуртожитку.
Все ж, до таких дій, доцільно вдаватися саме у випадку, коли мала місце помилка з боку певних осіб, а не тоді коли правопорушення дійсно мало місце, а студент хоче довести, що його дії протиправними не являються. Таким чином. при поселенні, варто уважно ознайомитися із Правилами проживання у конкретному гуртожитку, з’ясувати ряд незрозумілих моментів з метою уникнення подальших непорозумінь. Крім того, частіше всього перше порушення студентом відповідних правил обмежиться всього лиш попередженням, тому нарікати при наступному порушення студент може тільки на власну необачність.
Будуть питання, зверніться до мене особисто, натиснувши кнопку "звернутись" біля мого профілю.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Денис!
"Вопрос:1) Важно ли приемной комиссии или бухгалтерии адрес моего проживания? И могут ли сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку"?
- ГЛАВНОЕ НАЛИЧИЕ САМОГО МЕСТА РЕГИСТРАЦИИ (ПРОЖИВАНИЯ), ХОТЯ И ЕГО ОТСУТСТВИЕ НЕ ВЛИЯЕТ.
- ДА, МОГУТ, ВЕДЬ ВЫ ТАМ НЕ ПРОЖИВАЕТЕ."2) В случае окончания университета или отчисления оттуда - могут ли опять же сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку"?
- ДА, МОГУТ, ВЕДЬ ВЫ ТАМ НЕ ПРОЖИВАЕТЕ.
"Или лучше не рисковать и просто подать документы не в свой вуз и этих проблем не будет"?
- ЭТО НЕ ДОЛЖНО ПОВЛИЯТЬ НА ПОСТУПЛЕНИЕ.
Нужна полная консультация алгоритм действий обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".
Всего доброго!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
"ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ про користування гуртожитками" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/498-2018-%D0%B...):
".. 17. Виселення з гуртожитків осіб, які проживають на умовах найму (оренди), здійснюється відповідно до статті 132 Житлового кодексу Української РСР..."
Житловий кодекс УРСР (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5464-10#Text):
"Стаття 132. Виселення з гуртожитків
Сезонні, тимчасові працівники і особи, що працювали за строковим трудовим договором, які припинили роботу, а також особи, що вчились у навчальних закладах і вибули з них, підлягають виселенню без надання іншого жилого приміщення з гуртожитку, який їм було надано у зв'язку з роботою чи навчанням...".
Закон України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1871-20#n363):
" Стаття 1. Сфера дії Закону..
2. Дія цього Закону не поширюється на відносини, пов’язані з виникненням, переходом та припиненням права власності на житло та права користування житлом.
3. Декларування місця проживання, реєстрація місця проживання (перебування) особи не є підставою для набуття такою особою права володіння, користування чи розпорядження житлом (у тому числі не є підставою для вселення чи визнання за особою права на проживання та/або права користування житлом), про проживання в якому особа повідомила...
Стаття 15. Особливості декларування та реєстрації місця проживання особи, яка є здобувачем освіти
1. Особа, яка є здобувачем освіти і проживає в гуртожку, що належить до сфери управління закладу освіти, декларує своє місце проживання в такому гуртожитку у порядку, визначеному статтею 8 цього Закону.
2. Особа, яка є здобувачем освіти і проживає в гуртожитку, що належить до сфери управління закладу освіти, реєструє своє місце проживання в такому гуртожитку у порядку, визначеному статтею 9 цього Закону.
3. Під час подання декларації про місце проживання в гуртожитку закладу освіти згода уповноваженої особи житла засвідчується її електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису відповідно до Закону України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг".
4. Під час декларування або реєстрації особою, яка є здобувачем освіти, місця проживання в гуртожитку, що належить до сфери управління закладу освіти, згода батьків або інших законних представників дитини віком від 14 до 18 років не вимагається...
Стаття 23. Відомості реєстру територіальної громади
1. До реєстру територіальної громади вносяться такі відомості про особу, місце проживання (перебування) якої задекларовано/зареєстровано:..
1) прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності); ...
4) адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування);...
12) дата декларування/реєстрації місця проживання (перебування) особи;...
15) дата зняття особи із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування);...
Стаття 24. Особливості зміни інформації, внесеної до реєстру територіальної громади
1. Орган реєстрації вносить зміни до реєстру територіальної громади на підставі:...
9) повідомлення уповноваженої особи житла закладу освіти про втрату підстав для проживання особи в гуртожитку, що належить до сфери управління цього закладу освіти;..
2. У разі якщо місце проживання (перебування) особи було задекларовано або зареєстровано на підставі договору оренди, виключення з реєстру територіальної громади інформації про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи за заявою власника (співвласників) житла, уповноваженої особи житла здійснюється лише після закінчення строку дії договору оренди або його дострокового розірвання чи визнання його нікчемним...".
---
Доброго дня, Денисе! Наявність відомостей у Вашому паспорті про реєстрацію місця проживання у гуртожитку ще не означає про наявність відомостей про Вас у Реєстрі територіальної громади - навчальний заклад мав право і міг подати органу реєстрації повідомлення в порядку виділеного мною п.9 ст.24 Закону про послуги декларування та реєстрації місця проживання. Зверніться до органу реєстрації місця проживання про наявність відомостей про Вас у Реєстрі територіальної громади.
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Вопрос:1) Важно ли приемной комиссии или бухгалтерии адрес моего проживания? И могут ли сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
ІНФОРМАЦІЯ ПРО МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ ДУЖЕ ВАЖЛИВА. АЛЕ ВОНА ТОЧНО НЕ МОЖЕ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДМОВИ ВАМ У ЗАРАХУВАННІ НА НАВЧАННЯ.
СПОКІЙНО ПОДАВАЙТЕ ДОКУМЕНТИ І ВКАЗУЙТЕ АДРЕСУ РЕЄСТРАЦІЇ, А ПОТІМ ДІЙТЕ ПО СИТУАЦІЇ.
2) В случае окончания университета или отчисления оттуда - могут ли опять же сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
ТАК, ЦЕ МОЖЛИВО. ВОНИ МАЛИ ЦЕ ЗРОБИТ ЩЕ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО НАВЧАННЯ.
Или лучше не рисковать и просто подать документы не в свой вуз и этих проблем не будет?
ЦЕ НЕ ГРАЄ ПРИНЦИПОВОЇ РОЛІ. ПИТАННЯ ІЗ АДРЕСОЮ МІСЦЯ РЕЄСТРАЦІЇ ВАМ ВСЕ ОДНО ПОТРІБНО ВИРІШУВАТИ.
Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання, звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Доброго дня!
По Вашому питанню повідомляю наступне:
Думаю администрация ВУЗа уже давно сняла Вас с регистрации , сразу после того как вы завершили обучение и получили диплом, темболее сейчас возможно снять регистрацию и задекларировать новую онлайн
https://diia.gov.ua/services/znyattya-iz-zareyestrovanogo-miscya-prozhivannya
https://guide.diia.gov.ua/view/deklaruvannia-mists...
Можете поступать проблем в этом нет.
Питання реалізації мешканцями гуртожитків конституційного права на житло регулюється Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 04.09.2008 р. Відповідно до ч. 1, 3 ст.1 даного Закону, сфера його дії поширюється на громадян, які не мають власного житла, більше 5 років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.
Сфера дії Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» поширюється на гуртожитки, які є об'єктами права державної та комунальної власності, крім гуртожитків, що перебувають у господарському віданні чи в оперативному управлінні військових частин, закладів, установ та організацій ЗС України, інших військових формувань, утворених відповідно до закону, МВС України та державних навчальних закладів.
Громадяни, можуть реалізувати конституційне право на житло або шляхом приватизації житла у гуртожитку, або шляхом отримання соціального житла, або шляхом самостійного (на власний розсуд, за власні чи залучені кошти) вирішення свого (своєї сім'ї) житлового питання (відповідно до цивільного законодавства України). Так, реалізація мешканцями гуртожитку права на житло шляхом отримання соціального житла закріплена у ст. 8 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», згідно з якою громадяни, на яких поширюється дія цього Закону та які на законних підставах зареєстровані й тривалий час (не менше 5 років) проживають у гуртожитках, віднесених до недержавного житлового фонду (які перебувають у власності чи у повному господарському віданні відповідних державних чи комунальних підприємств, установ, організацій, а також підприємств та організацій, утворених шляхом корпоратизації чи приватизації колишніх державних підприємств, крім тих організацій, які створені органами державної влади, органами місцевого самоврядування для управління житловим фондом) та призначених для проживання працівників (членів їх сімей), які не мають можливості самостійно придбати чи побудувати власне житло, у разі, коли такі гуртожитки не передаються їх власникам у власність територіальних громад, мають право подальшого проживання в таких гуртожитках до розв'язання їх житлової проблеми.
Частина 2 ст. 8 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» передбачає, що для сприяння таким громадянам у розв'язанні їх житлової проблеми вони беруться відповідними місцевими радами в установленому порядку на квартирний облік для надання їм (їх сім'ям) соціального житла на загальних підставах.
Згідно із ст. 9 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» у випадку, передбаченому ч. 2 ст. 8, взяття на квартирний облік та надання відповідним громадянам соціального житла здійснюється тим органом місцевого самоврядування, котрий представляє інтереси територіальної громади, де розташовано гуртожиток, в якому вони зареєстровані та проживають. Виконавчий орган відповідної місцевої ради на підставі рішення ради про надання соціального житла мешканцям гуртожитку, на яких поширюється дія цього Закону, видає згідно з чинним законодавством ордери, які є єдиною підставою для вселення у надане соціальне житло.
Надання житлової площі у гуртожитку є специфічним способом передачі майна у користування, тому таке рішення повинно прийматися органом юридичної особи, до компетенції якого, відповідно до статуту, положення, іншого внутрішнього акта, входить вирішення питань про передачу майна у користування. При вирішенні конкретного спору доцільно також вивчати практику прийняття юридичною особою таких рішень. Заселення гуртожитків провадиться після створення в них необхідних житлово-побутових умов для проживання і за наявності висновку органів державної санітарно-епідеміологічної служби про прийняття гуртожитку в експлуатацію. Зазначений висновок повинен визначати кількість місць в гуртожитку з урахуванням санітарної норми житлової площі на одного мешканця з обов'язковим оформленням санітарного паспорту на гуртожиток.
Жила площа в гуртожитку надається в розмірі не менше 6 кв. метрів на одну особу. Оскільки в Примірному положенні про гуртожитки не встановлено верхньої межі розміру жилої площі, то обмеження дирекцією гуртожитку жилої площі 6-ма кв. метрами є неправомірним. Передбачена статтею 47 Житлового кодексу УРСР норма житлової площі на одну особу не поширюється на житлову площу гуртожитків.
Особи на яких не поширюється право на отримання житла в гуртожитках
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» не поширюється на громадян, які:
Особи які не можуть бути виселені, переселені та відселені без попереднього надання їм іншого житла
Відповідно до ст. ст. 1, 19 Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" мешканці гуртожитків не можуть бути виселені, переселені та відселені без попереднього надання їм (їх сім'ям) іншого житла, придатного для постійного проживання людей, за сукупності таких умов:
У разі затвердження сесією місцевої ради рішення про визнання гуртожитку аварійним чи непридатним для проживання людей орган місцевого самоврядування зобов'язаний терміново надати усім мешканцям гуртожитку інше, придатне для тимчасового проживання людей житло. Вважаємо, що в даному випадку за аналогією закону повинні застосовуватися норми ст. 110 - 114 Житлового кодексу УРСР, які регулюють порядок виселення з наданням іншого благоустроєного жилого приміщення, а в частині регулювання вимог до тимчасового житла - також норми глави 41 Житлового кодексу УРСР "Користування жилими приміщеннями з фондів житла для тимчасового проживання".
При вирішенні спорів про виселення з гуртожитків іноді виникають труднощі з визначенням статусу приміщення, яке займає відповідач, як гуртожитку. Сезонні, тимчасові працівники та особи, які працювали за строковим трудовим договором і припинили роботу, а також особи, які навчалися в навчальних закладах і вибули з них, підлягають виселенню з гуртожитку, який їм було надано у зв'язку з роботою чи навчанням, без надання іншого жилого приміщення.
Причини припинення трудових відносин таких працівників не впливають ні на порядок, ні на умови виселення. Пільги, передбачені ст. 125 і ч. 3 ст. 132 Житлового кодексу УРСР, до них не застосовуються.
Будь-яких пільг при виселенні студентів після закінчення навчального закладу в ч. 1 ст. 132 Житлового кодексу УРСР та Примірному положенні про гуртожиток не передбачено. Встановлені ст. 125 і ч. 3 ст. 132 Житлового кодексу УРСР пільги на студентів, про яких йдеться у ч. 1 ст. 132 Житлового кодексу УРСР, не поширюються.
Інших працівників підприємств, установ, організацій, які поселилися в гуртожитку у зв'язку з роботою, може бути виселено без надання іншого жилого приміщення виключно у таких випадках:
При припиненні трудового договору з інших підстав працівники, як і особи, перелічені в ст. 125 Житлового кодексу України, можуть бути виселені лише з наданням іншого жилого приміщення.
Вам необхыдно всіма доступними способами вирішити питання погашення заборгованості, шляхом реструктуризації боргів з надавачами послуг.
Реєстрація ( прописка дає лише право користування майном.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, 19 лет опыта
Добрый день Денис.
Не являясь студентом Вы не имеете права проживать в общежитии. Но в связи с тем что Вы и так фактически там не проживаете, то до вашей прописки, я так понимаю никому нет дела. Маловероятно, что штамп о прописке в общежитии при поступлении в ВУЗ повлечет какие-то последствия.
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Доброго дня!
Якщо реєстрація місця проживання для Вас має велике значення, тоді краще не ризикувати. Факт вашої реєстрації стане явним так чи інакше в цьому ж ВНЗ.
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
1) Важно ли приемной комиссии или бухгалтерии адрес моего проживания? И могут ли сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
Ні приймальній комісії важливі ваші документи про освіту та оплату навчання, а не місце прописки, до того ж наявно ід картка, яка відомостей про місце реєстрації не місить. Скоріше за все Вас уже давно виписали зі студенського гуртожитку, просто зазначені відомості Ви не внесли собі в паспорт, до того ж скоріше за все ваша прописка містила відомості, що вона тимчасова та до...2) В случае окончания университета или отчисления оттуда - могут ли опять же сотрудники университета подать заявление что бы меня выписали из студ. общежития если заметят такую прописку?
Ви взагалі моете не реєсруватся в гуртожитку та не міняти місце реєстрації. Проте вірніше б було б привести відомості про проживання у відповідність, тобто внести відомості, що по закінченню навчання Ви були виписані з гуртожитку, а при новому вступі новий запис про реєстрацію.Или лучше не рисковать и просто подать документы не в свой вуз и этих проблем не будет?
Вступайте до навчального закладу де хочете навчатись,а ще краще вступайте до декількох Вузів.
Успіхів