Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня , маю в шлюбі двох дітей 5 років і 2 місяці, з жінкою не проживаємо разом більше 6 місяців. Суд позов про розлучення відхилив , так як є дитина до 1 року, але є судове рішення про визначення місця проживання старшої дитини з батьком , чи звільняє це батька від мобілізації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, Ігоре!
В принципі так, цього може бути достатньо. Я так розумію, також є рішення про розлучення.
НА ВІДСТРОЧКУ ВИ ТОЧНО ПРЕТЕНДУЄТЕ. ГОЛОВНЕ - ПРАВИЛЬНО ЇЇ ОФОРМИТИ.
Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ігоре!
У разі самостійного виховання неповнолітньої дитини чоловік має право на відстрочку. Згаданого Вами рішення суду достатньо, аби у Вас з'явилась така підстава.
Будуть уточнення, тисніть кнопку "звернутись" біля моєї аватарки.
Юрист, г. Харьков, 3 года опыта
Доброго дня!
Дійсно, законом передбачена така підстава для звільнення від призову як самостійне виховання дитини.
ПРОТЕ
Поняття «одинокий батько» було предметом судового вивчення. Так, ВС, переглядаючи касаційну скаргу у справі № 822/2446/17, у своїй постанові від 13.06.2018 р. висловив таку позицію:
Позаяк правовий статус поняття «одинокого батька» не врегульований законодавством, вбачається можливим застосовування аналогії поняття «одинокої матері», тлумачення якого зазначено у постанові.
Тобто для набуття статусу «одинока матір», «одинокий батько» необхідні 2 факти:
не перебування у шлюбі,
а також виховання і утримання дитини самими матір’ю чи батьком відповідно, тобто без участі іншого з подружжя у житті дитини.
ТАКИМ ЧИНОМ
Розірвання шлюбу на підставі рішення суду та встановлення місця проживання дитини з батьком, що включає в себе обов’язок батька щодо утримання та виховання дитини, не доводять факт відсутності участі матері у вихованні дитини та, відповідно, не підтверджують наявність у такої особи статусу «одинокий батько».
З огляду на вище зазначене, якщо мати приймає учать у вихованні, сплачує аліменти, то можуть виникнути проблеми із доведенням факту самостійного виховання дитини.
Також, ДПС у новому роз'ясненні щодо виїзду чоловіків за кордон зазначила які саме документи можуть підтвердити самостійне виховання дитини:
1) свідоцтво про народження дитини (дітей);
2) свідоцтво про смерть матері дитини
або
рішення суду про позбавлення матері батьківських прав
або
рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав
або
рішення суду про визнання матері безвісти відсутньою
або
рішення суду про оголошення матері померлою.
У випадку додаткових питань - звертайтесь, на все добре!