Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В приватизации квартиры 3 человека как происходит продажа ? Какой документ согласия нужен чтоб продать квартиру в этом случае?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Наталія!
ЦИВІЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text
Стаття 362. Переважне право купівлі частки у праві спільної часткової власності
1. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів.
2. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає.
Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі.
3. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця.
4. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець.
До таких вимог застосовується позовна давність в один рік.
5. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.
Всього доброго! Для більш детальної консультації звертайтесь індивідуально, натиснувши зелену кнопку «Звернутися»!
Адвокат, 25 років досвіду
Добрый день.
В данном случае, продавцами квартиры как объекта недвижимости могут выступить только все сособственники. Они могут учувствовать в договоре непосредственно или через представителя. В том случае если если один из сособственников продает свою долю квартиры, то продажа может быть осуществлена только после предварительного предложения покупки иным участникам.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
В 361 статті Цивільного Кодексу вказується, що співвласник має право продавати свою частку, коли йому заманеться, але при цьому інші власники мають переважне право на придбання. Цей доказ повідомлення учасників спільної часткової власності може бути засвідчений нотаріусом.
Співвласники втрачають право на придбання, якщо:
частка продається на публічних торгах;
частку дарують;
частка відчужується за договором міни.
Якщо продавець отримав відмову або протягом місяця після звернення від інших співвласників не надходило відповідних пропозицій з купівлі-продажу, то продаж квартири на 2 власника (або більше) на користь іншої особи буде визнана законною. Така умова не має сили, якщо частка відчужується за договором міни або дарування, або продається через публічні торги.
У разі спільної сумісної власності ситуація ще більш невизначена, оскільки частки співвласників в жодних документах чітко не визначені і відповідно до загальних правил вважаються рівними. У такому випадку питання про продаж частини нерухомості вирішується спільно.
Після позитивного рішення співвласників, переоформлення частки квартири відбувається наступним чином: людина, що бажає продати свою частину, зобов'язаний спочатку її виділити, і тільки потім відбувається продаж, як у випадку з спільною частковою власністю. У разі відмови угода з таким співвласником неможлива.
Будуть уточнення, тисніть зелену кнопку біля мого профіля. Буду радий допомогти!