Задайте вопрос юристу

693 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 02 августа 2022, вопрос №70571 250 грн.

Не повернувся з за кордону (ШЛЯХ)

Доброго вечора. Цікавить питання. У мене друг займається автомобільними перевезеннями, і він прострочив перебування за кордоном(залишився працювати). Система ШЛЯХ. Чи можуть бути будь які наслідки якщо він і далі буде залишатись за кордоном? Якщо так, то які наслідки можуть бути?

Ответы юристов (9)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 9 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Володимир!

  ЗВЕРТАЮ УВАГУ, ЩО КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВОЮ ВІД 20.05.2022 № 615 ВНІС ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ.

  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 20 травня 2022 р. № 615

  Київ

  Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 і від 3 березня 2022 р. № 194


  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/615-2022-%D0%B...

  ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 р. № 615

  ЗМІНИ, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 і від 3 березня 2022 р. № 194

  1. Правила перетинання державного кордону громадянами України, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57, доповнити пунктами 28—211 такого змісту:

  “28. У разі введення в Україні воєнного стану пропуск водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України, через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

  ...

  Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.

  У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни мети виїзду за кордон, що встановлені цим пунктом, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

  ...

  ОТЖЕ, ВОЛОДИМИРЕ, У ПЕРШУ ЧЕРГУ ЙОМУ СКАСУЮТЬ, АБО ВЖЕ СКАСУВАЛИ РІШЕННЯ ПРО ВИЇЗД ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ.

  У ТАКОМУ ВИПАДКУ ВІН У ПОДАЛЬШОМУ МОЖЕ ВВАЖАТИСЬ ТАКИМ, ЯКИЙ НЕЗАКОННО ПЕРЕБУВАВ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ ПІСЛЯ СКАСУВАННЯ РІШЕННЯ ПРО ВИЇЗД.

  ОДНАК ГОЛОВНИЙ НЮАНС В ТОМУ, ЩО НАРАЗІ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЦЕ В ЗАКОНОДАВСТВІ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНА.

  НАПРИКЛАД, В «Укртрансбезпеці» ЛЯКАЮТЬ КРИМІНАЛЬНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, ОДНАК ВОНА, М'ЯКО КАЖУЧИ, У ДАНОМУ ВИПАДКУ НЕ ПІДЛЯГАЄ ЗАСТОСУВАННЮ ТОЧНО - https://uamotors.com.ua/news/70472

  ...

  ЩО МОЖЕ БУТИ ІЗ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА, ЦЕ СТАТТЯ 336 ККУ.

  ...

  КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ:

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

  Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

  Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період -

  карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

  АЛЕ ПИТАННЯ НАРАЗІ ТОЧНО НЕ ВРЕГУЛЬОВАНО. ЧЕКАЄМО ЗМІН ВІД ВРУ.

  Всього доброго! Сподіваюсь, що консультація була корисною.Якщо є додаткові питання або Вам потрібна індивідуальна консультація, натискайте зелену кнопку «Звернутися»!

  0 / 0
  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 9 дней назад

  Адвокат, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  Така дія може бути кваліфіковане як спроба ухилитися від військової служби, - адже у згаданій статті КК йдеться саме про неї. Відповідно частини першої ст. 409 ухилення від несення обов’язків військової служби шляхом самокалічення або симуляції хвороби, підроблення документів чи іншого обману – карається триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або позбавленням волі на той самий строк. Четверта частина статті 409 Кримінального кодексу України передбачає за ці ж діяння вчинені в умовах воєнного стану позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.Але це питання дискусійне, та довести прямий умисел на те що вижджаючи особа мала намір не повернутися досить складно.

  Є наслідки для автотранспортного підприємства. У разі неповернення водія після закінчення 45-денного терміну перебування за кордоном Укртрансбезпека може припинити доступ ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем строком на 3 місяці.

  Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

  0 / 0
  Промський Євгеній Сергійович
  Промський Євгеній Сергійович 9 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 2 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день!

  Станом на зараз прямої відповідальності за подібні дії не передбачено.

  Теоретично можна говорити про відповідальність за ухилення від мобілізації.

  Адміністративна

  Кодекс України про адміністративні правопорушення https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10

  Стаття 210-1. Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  1 неоподаткований мінімум = 17 грн.

  Притягнення до адмін. відповідальності можливе лише умови складення протоколу та вручення його порушнику

  КРИМІНАЛЬНА

  Кримінальний кодекс України https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14

  Стаття 336. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період

  Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період -

  карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

  Ухилення має місце у випадку, коли особа, яка отри­мала повідомлення (повістку) про призов, не з’являється без поважних причин до при­зовного пункту в строки, зазначені у повідомленні, або хоча і не отримала повідомлен­ня, але знає про призов і не з’являється до призовного пункту протягом місяця.

  Способи ухилення можуть бути різними: підробка документів про хворобу, від’їзд з місця постійного проживання, умисне спричинення собі тілесного ушкодження тощо.

  Існують законні (поважні) причини для неявки в військкомат!!!

  Так, найпоширенішою поважною підставою для неявки в військкомат є хвороба (будь-яка).

  Ви можете:

  • викликати швидку допомогу та отримати довідку про виклик
  • звернутися до лікарні та отримати довідку про хворобу
  • лягти на стаціонарне лікування лікарню та отримати відповідну довідку.

  Зазначені документислід направити до військкомату зручним способом (пошта, електронна пошти).

  Якщо у вас немає поважних причин для прибуття до військкомату (хвороба чи смерть когось з членів родини), ви можете бути притягнуті до адміністративної або кримінальної відповідальності. Все залежить від того, до кого буде передана справа у випадку її ініціювання.

  Закон України Про військовий обов'язок і військову службу

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

  Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

  "11. Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

  перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

  смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини".

  Як тільки виникнуть питання - звертайтесь! Буду радий допомогти.

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 9 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Володимире!

  Питання пропуску через державний кордон водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень регулюються Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2022 р. № 615 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57 і від 3 березня 2022 р. № 194

  "2-9. У разі введення в Україні воєнного стану пропуск через державний кордон водіїв транспортних засобів суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом (далі - ліцензіати), здійснюється уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби за умови виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

  Інформація про водіїв, зазначених в абзаці першому цього пункту, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека, на підставі заявки ліцензіата.

  Перетин державного кордону здійснюється особою, зазначеною в абзаці першому цього пункту, лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.

  Укртрансбезпека проводить перевірку інформації про транспортний засіб на основі даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, та вносить відповідні дані до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки...

  ...Особи, зазначені в абзаці першому цього пункту, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 календарних днів з дня перетину державного кордону.

  У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном, установлених цим пунктом, Укртрансбезпека може припинити доступ відповідного ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних системУкртрансбезпеки на три місяці.

  Рішення про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки приймається комісією, до складу якої можуть залучатися представники Мінінфраструктури та інших органів державної влади.

  Рішення про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки затверджується наказом Голови Укртрансбезпеки.

  Наказ про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки оприлюднюється наступного дня після його видання на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки та надсилається ліцензіату на електронну адресу (у разі наявності), що міститься в ліцензійній справі".

  ЩО СТОСУЄТЬСЯ САМОГО ВОДІЯ, ТЛ ПИТАННЯ ЙОГО НЕПОВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНИ МОЖЕ БУТИ РОЗЦІНЕНЕ ЯК УХИЛЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ЯКЩО, ЗВИЧАЙНО, В НЬОГО НЕ МАЄ ПІДСТАВ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ПОЗА БРОНЬЮ, ЯКУ ВІН МАЄ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОНАННЯМ СВОЇХ СЛУЖБОВИХ ОБОВ'ЯЗКІВ!

  Відповідальність може бути як адміністративна так і кримінальна:

  Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Нагадую, що відбуття покарання не тягне за собою звільнення від виконання обов’язку, внаслідок не виконання якого накладено покарання.

  Кримінально караним порушенням законодавства про військову службу є ухилення від призову на строкову військову (ст. 335 КК України), Ухилення від призову за мобілізацією (ст. 336 КК України), Ухилення від військового обліку або спеціальних зборів ( ст. 337 КК України), покараннями є:

  обмеженням волі на строк до трьох років, позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, відповідно.

  Будуть питання, тисніть кнопку "звернутись" біля мого профілю.

  .

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 9 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Скоріше за все ВЦА винесуть Рішення про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки приймається комісією, до складу якої можуть залучатися представники Мінінфраструктури та інших органів державної влади.

  Рішення про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки затверджується наказом Голови Укртрансбезпеки.

  Наказ про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки оприлюднюється наступного дня після його видання на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки та надсилається ліцензіату на електронну адресу (у разі наявності), що міститься в ліцензійній справі".

  ЩО СТОСУЄТЬСЯ САМОГО ВОДІЯ, ТЛ ПИТАННЯ ЙОГО НЕПОВЕРНЕННЯ ДО УКРАЇНИ МОЖЕ БУТИ РОЗЦІНЕНЕ ЯК УХИЛЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ, ЯКЩО, ЗВИЧАЙНО, В НЬОГО НЕ МАЄ ПІДСТАВ ДЛЯ ВІДСТРОЧКИ ПОЗА БРОНЬЮ, ЯКУ ВІН МАЄ У ЗВ'ЯЗКУ З ВИКОНАННЯМ СВОЇХ СЛУЖБОВИХ ОБОВ'ЯЗКІВ!

  Відповідальність може бути як адміністративна так і кримінальна:

  Розпочнуть з адмін матеріалів:

  Стаття 210-1 КУпАП Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  Порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію -

  тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (3400--5100 грн).

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  +1 / 0
  Мєньков Андрій Васильович
  Мєньков Андрій Васильович 9 дней назад

  Юрист, г. Херсон, 16 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня Володимире.

  Наразі не прийнято закону який зобов"язує військовозобов"язаних повернутися в Україну.

  Стосовно водія адміністративної чи кримінальної відповідальності за неповернення не встановлено. Відповідальність він понесе перед перевізником, як його роботодавцем, і скоріше за все буде звільнений за прогул. При цьому можуть виникнути також майнові спори.

  Щодо перевізника, то Правилами перетинання державного кордону встановлено наступне.

  Водії транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 календарних днів з дня перетину державного кордону.

  У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном, установлених цим пунктом, Укртрансбезпека може припинити доступ відповідного ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки на три місяці.

  Рішення про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки приймається комісією, до складу якої можуть залучатися представники Мінінфраструктури та інших органів державної влади.

  Рішення про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки затверджується наказом Голови Укртрансбезпеки.

  Наказ про припинення доступу ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки оприлюднюється наступного дня після його видання на офіційному веб-сайті Укртрансбезпеки та надсилається ліцензіату на електронну адресу (у разі наявності), що міститься в ліцензійній справі.

  0 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 9 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  Ліцензовні перевізники можуть подати заяву на перетин кордону для осіб віком від 18 до 60 років в кабінеті системи «ШЛЯХ».

  Але є умова: повна маса транспортного засобу, який є засобом господарської діяльності ліцензіата, має бути не менше ніж 3500 кг. На одному транспортному засобі державний кордон можуть одночасно перетинати: один водій — на вантажному транспортному засобі ліцензіата; два водії — на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.

  Водії ліцензованих перевізників можуть безперервно перебувати за кордоном не більше ніж 45 к. дн.

  Якщо за 45 к. дн. водій не повернеться із-за кордону, «Укртрансбезпека» може припинити доступ ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем на три місяці.

  ххх

  «Правила перетинання державного кордону громадянами України», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57

  Рішення про виїзд за межі України , що здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами, приймається Міністерством інфраструктури України (Мінінфраструктури) або обласними, Київською міською військовими адміністраціями за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення, у від будь-якого з таких органів, підприємств, установ, організацій, закладів:

  1. військових, правоохоронних органів;
  2. військових адміністрацій;
  3. медичних закладів;
  4. відправників чи отримувачів гуманітарної допомоги.

  Рішення про виїзд за межі України, яке дає можливість перетину державного кордону, приймається на строк . Водночас, такі водії можуть безперервно перебувати за кордоном з дня перетину державного кордону.

  У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни встановленої мети виїзду за кордон Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень (пункт 28 Правил).

  Інформація про транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом, вноситься до відповідної інформаційної системи, адміністратором якої є Укртрансбезпека, на підставі ліцензіата.

  Перетин державного кордону здійснюється таким водієм лише на транспортному засобі, який є засобом провадження господарської діяльності ліцензіата, повна маса якого становить 3500 кілограмів та більше.

  На одному транспортному засобі державний кордон можуть одночасно перетинати:

  1. один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата;
  2. два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.

  Зазначені водії можуть безперервно перебувати за кордоном з дня перетину державного кордону. У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном Укртрансбезпека може припинити доступ відповідного ліцензіата до Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки на три місяці (пункт 29 Правил).

  НІЯКОЇ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕПОВЕРНЕННЯ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО.

  НА КОРДОНІ НІЯКИХ ЗАХОДІВ ДО ВАС ПРИЙНЯТО НЕ БУДЕ - НЕМАЄ ЗА ЩО.

  КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

  Стаття 33.

  Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

  Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

  ххх

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3857-12

  Стаття 1. Право громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну

  Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в'їзд в Україну.

  ххх

  ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  від 27.01.1995 року # 57

  Правила перетинання державного кордону України громадянами України

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-%D0%BF#t...

  7. Громадяни в'їздять в Україну без будь-яких обмежень.

  ВИСНОВКИ:

  1. ЦЕ ВСЕ ЩО Є В ЗАКОНОДАВСТВІ УКРАЇНИ ПО ПИТАННЮ В'ЇЗДУ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ В УКРАЇНУ.

  ЦЕ АБСОЛЮТНЕ ПРАВО, ПЕРЕДБАЧЕНЕ КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ.

  2. ВИ МАЄТЕ ПРАВО БЕЗПЕРЕШКОДНО ПОВЕРНУТИСЬ В УКРАЇНУ.

  3. ЯКЩО ВИ ЗАКОННО ПЕРЕТНУЛИ КОРДОН, ЯК ВОДІЙ, А ПІСЛЯ ЗАЛИШИЛИСЯ ЗА КОРДОНОМ, ТО НІЯКОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦЕ ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО.

  0 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 9 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день!

  ЗА ЦЕ НЕ БУДЕ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

  КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):

  Кримінальний кодекс України | від 05.04.2001 № 2341-III (rada.gov.ua)

  "Стаття 39. Крайня необхідність

  1. Не є кримінальним правопорушенням заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.

  2. Перевищенням меж крайньої необхідності є умисне заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо така шкода є більш значною, ніж відвернена шкода.

  3. Особа не підлягає кримінальній відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності, якщо внаслідок сильного душевного хвилювання, викликаного небезпекою, що загрожувала, вона не могла оцінити відповідність заподіяної шкоди цій небезпеці.

  Стаття 40. Фізичний або психічний примус

  1. Не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.

  2. Питання про кримінальну відповідальність особи за заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо ця особа зазнала фізичного примусу, внаслідок якого вона зберігала можливість керувати своїми діями, а також психічного примусу, вирішується відповідно до положень статті 39 цього Кодексу.

  Стаття 42. Діяння, пов'язане з ризиком

  1. Не є кримінальним правопорушенням діяння (дія або бездіяльність), яке заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, якщо це діяння було вчинене в умовах виправданого ризику для досягнення значної суспільно корисної мети.

  2. Ризик визнається виправданим, якщо мету, що була поставлена, не можна було досягти в даній обстановці дією (бездіяльністю), не поєднаною з ризиком, і особа, яка допустила ризик, обґрунтовано розраховувала, що вжиті нею заходи є достатніми для відвернення шкоди правоохоронюваним інтересам.

  3. Ризик не визнається виправданим, якщо він завідомо створював загрозу для життя інших людей або загрозу екологічної катастрофи чи інших надзвичайних подій".

  Важливою гарантією дотримання прав підозрюваного та обвинуваченого у кримінальному процесі та обов’язковою складовою справедливого судового розгляду є презумпція невинуватості. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду; ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину; обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях; усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь (частини перша, друга, третя статті 62 Конституції України). Конституційний Суд України зауважує, що елементом принципу презумпції невинуватості є принцип in dubio pro reo, згідно з яким при оцінюванні доказів усі сумніви щодо вини особи тлумачаться на користь її невинуватості. Презумпція невинуватості особи передбачає, що обов’язок доведення вини особи покладається на державу».

  КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141):

  Конституція України | від 28.06.1996 № 254к/96-ВР (rada.gov.ua)

  "Стаття 62. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

  Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.

  Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь".

  КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, № 13, ст.88):

  Кримінальний процесуальний к... | від 13.04.2012 № 4651-VI (rada.gov.ua)

  "Стаття 17. Презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини

  1. Особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

  2. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом.

  3. Підозра, обвинувачення не можуть ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом.

  4. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на користь такої особи.

  5. Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.

  Стаття 18. Свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім’ї

  1. Жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.

  2. Кожна особа має право не говорити нічого з приводу підозри чи обвинувачення проти неї, у будь-який момент відмовитися відповідати на запитання, а також бути негайно повідомленою про ці права.

  3. Жодна особа не може бути примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні її близькими родичами чи членами її сім’ї кримінального правопорушення".

  ЯВКА ДО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ), Є ОБОВЯЗКОВОЮ ЛИШЕ ПО ВИКЛИКУ ЗА ПОВІСТКОЮ, ЩО Є ОПОВІЩЕННЯМ:

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

  Про загальну мобілізацію:

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022 — Офіційне інтернет-представництво Президента України (president.gov.ua)

  "У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

  1. Оголосити та провести загальну мобілізацію (далі – мобілізація).

  2. Мобілізацію провести на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.

  3. Мобілізація проводиться протягом 90 діб із дня набрання чинності цим Указом.

  4. Призов військовозобов'язаних, резервістів та залучення транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України. Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України здійснити в обсягах, визначених згідно з мобілізаційними планами.

  5. Генеральному штабу Збройних Сил України визначити черговість та обсяги призову військовозобов’язаних, резервістів та транспортних засобів національної економіки в межах загального строку мобілізації.

  6. Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування та вжити в межах повноважень інших заходів, пов'язаних з оголошенням та проведенням загальної мобілізації.

  7. Службі безпеки України здійснити заходи контррозвідувального забезпечення під час виконання загальної мобілізації.

  8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

  1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

  2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;

  3) виділення тимчасово будівель, споруд, земельних ділянок, транспортних та інших матеріально-технічних засобів, надання послуг Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Державній прикордонній службі України, Державній спеціальній службі транспорту, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України та іншим військовим формуванням України відповідно до мобілізаційних планів.

  9. Головам обласних державних адміністрацій забезпечити створення та роботу обласних, районних та міських медичних комісій.

  Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ

  24 лютого 2022 року".

  ДОЛЖНА БЫТЬ ИМЕННО ПОВЕСТКА:

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  Про мобілізаційну підготовк... | від 21.10.1993 № 3543-XII (rada.gov.ua)

  «3. Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України - за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту)».

  УГОЛОВНАЯ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ ЗА ЭТО НЕ ПРЕДУСМОТРЕНА.

  ДО СКЛАДУ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ, ПЕРЕДБАЧЕНОГО СТ.336 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ (УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ), ВХОДЯТЬ ОЗНАКИ СКЛАДУ ЗЛОЧИНУ: ОБ"ЄКТ, ОБ"ЄКТИВНА СТОРОНА, СУБ"ЄКТ ТА СУБ"ЄКТИВНА СТОРОНА.

  ТАК, З ОБ"ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ ВИ ФАКТИЧНО НЕ ВЧИНЯЛИ УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАКІ СКЛАДОВІ ВІДСУТНІ.

  ТАКОЖ, НЕ МОЖЛИВО СКАЗАТИ, ЩО ВИ Є СУБ"ЄКТОМ ЦЬОГО ЗЛОЧИНУ, ТАК ЯК ВАМ НЕ ПРОВЕДЕНО ВЛК (МЕДКОМІСІЮ), ТОМУ НЕ МЖЛИВО ВИЗНАЧИТИ, Є ВИ ПРИДАТНИМ, ЧИ НЕПРИДАТНИМ ДО ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАКОЖ, НЕ ВИЧВЕНО ВАС, ЯК ОСОБУ, ЯКА МАЄ ЧИ НЕ МАЄ ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВІДСТРЧОКИ, ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.

  КРІМ ТОГО, З СУБ"ЄКТИВНОЇ СТОРОНИ,.НЕ ДОВЕДЕНО НАЯВНІСТЬ У ВАС УМИСЛУ НА СКОЄННЯ УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, НАСЛІДКИ, ПРИЧИННИЙ ЗВ"ЯЗОК МІЖ НИМИ.

  ТАКИМ ЧИНОМ, В ВАШИХ ДІЯХ ВІДСУТНІ ОЗНАКИ КРИМІНАЛЬНОГО ПРАВОПОРУШЕННЯ, У ТОМУ ЧИСЛІ ЗА УХИЛЕННЯ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ ЗА СТ.336 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ.

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку "Звернутися".

  Всього доброго!

  0 / 0
  Рибінцев Сергій Сергійович
  Рибінцев Сергій Сергійович 8 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 14 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Наразі кримінальної відповідальності не має, але не виключаємо, що вона може з'явитись.

  Але якщо аналізувати норми закону зараз - відповідальності на шкалт кримінальної чи адміністративної немає.

  Звертайтесь.

  0 / 0

Похожие вопросы