Задайте вопрос юристу

693 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 05 августа 2022, вопрос №70753 400 грн.

Выезд из украины временно непригодного

В связи с вчерашним дополнением к пересечению границ хочу узнать, могу ли пересечь границу по своему приписному. Если да, то на каких условиях и что для этого нужно

Ответы юристов (12)

  Антоненко Вячеслав Володимирович
  Антоненко Вячеслав Володимирович 6 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю, Ярославе!

  Дивіться, не до кінця зрозумів текст - "Тимчасово непридатний за...".

  Але у будь-якому випадку, тільки із одним приписним Ви точно не виїдете. Вам ще, як мінімум, треба сам висновок ВЛК (військово-лікарської комісії) про визнання Вас тимчасово непридатним до військової служби.

  Натискайте кнопку "Звернутися" для детальної консультації.

  0 / 0
  Гіммельфарб Станіслав Олегович
  Гіммельфарб Станіслав Олегович 6 дней назад

  Адвокат, 22 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня.

  Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю. Або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців з наступним проходженням військово-лікарської комісії.

  Вказана категорія осіб має право виїзду за кордон. Запис В Вашому посвідчені не дозволить Вам виїхати. Потрібно рішення ВЛК про тимчасову непридатність з відстрочкою.

  Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.

  0 / 0
  Карпенко Андрей Владимирович
  Карпенко Андрей Владимирович 6 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 23 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Вітаю!

  НІ, НАЖАЛЬ, ЗА ЦИМ ПРИПИСНИМ ВИ НЕ МАЄТЕ ПРАВА НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.

  ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ:

  https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko...

  Виїзд чоловіка, який тимчасово непридатний до військової служби:

  Дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:

  Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

  У ВАС НЕМАЄ СТАТТІ НАКАЗУ МОУ #402 ЗА ЯКОЮ ВИ ТИМЧАСОВО НЕПРИДАТНІ ТА КОЛИ БУДЕ НАСТУПНА ВЛК.

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 6 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Ярославе!

  Ви маєте право на виїзд! Але однієї відміткм у тимчасовому посвідченні замало. Потрібно ще рішення ВЛК...

  Перелік документів необхідний для виїзду присутній у порз'ясненнях Держприкордонслужби від 3.05.22 року. Там зазначається, що право на перетин кордону мають чоловіки, які

  "2) визнані відповідно до висновку ВЛК тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)"

  за наявності таких документів:

  висновок ВЛК;

  військово-обліковий документ з відповідною відміткою.

  Будуть питання, натисніть кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюся Вам допомогти!

  0 / 0
  Промський Євгеній Сергійович
  Промський Євгеній Сергійович 6 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 2 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрий день!

  Останнє роз'яснення Держприкордонслужби від 25.07.2022 https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-ko... покладає наступні умови для виїзду за кордон тимчасово непридатних до війскової служби.

  Виїзд чоловіка, який тимчасово непридатний до військової служби

  Дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:

  Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

  На жаль, у вашому приписному не зазначено, на який строк Вас визнано непридатним, за якою статтею розкладу хвороб та коли вам потрібно повторно проходити ВЛК.

  Тому, якщо це можливо, рекомендую повторно звернутись до військкомату для проставлення відповідних відміток у приписному посвідченні.

  Якщо військкомат не буде виконувавати ваші законні вимоги рекомендую наступний порядок дій:

  1. Заздалегідь підготувати письмову заяву у вільній формі на ім'я керівника військкомату про надання відстрочки від мобілізації. До заяви долучити копії ваших документів. Заява робиться у 2 екземплярах: 1 здається до канцелярії, на другому ставиться відмітка і вона залишається у вас як доказ подання заяви.

  2. Скарги до Міністерства оборони.

  Гарячі лінії Міністерства оборони та ЗС України 0 800 50 04 42

  Для письмових скарг: 03168, м. Київ-168, Повітрофлотський проспект, 6

  E-mail: admou@mil.gov.ua, тел.факс (044) 226-20-15

  Звичайно, ви можете спробувати перетнути з тим документом, що у вас є зараз, але точно сказати чи вдасться Вам перетнути кордон жоден юрист не зможе, є нюанси.

  Якщо виникнуть проблеми при перетині кордону, рекомендую такий алгоритм.

  1. Вимагайте надання офіційної відмови у перетину кордону від працівників Державної прикордонної служби України, яку ви маєте право оскаржити, як незаконне рішення до начальника пункту пропуску та одночасно до Державної прикордонної служби України, а також до Окружного адміністративного суду.

  ЗАКОН УКРАЇНИ «Про прикордонний контроль»

  Про прикордонний контроль | від 05.11.2009 № 1710-VI (rada.gov.ua)

  "Стаття 14. Порядок відмови у перетинанні державного кордону іноземцям, особам без громадянства та громадянам України

  1. Іноземцю або особі без громадянства, які не відповідають одній чи кільком умовам перетинання державного кордону на в'їзд в Україну або на виїзд з України, зазначеним у частинах першій, третій статті 8 цього Закону, а також громадянину України, якому відмовлено у пропуску через державний кордон при виїзді з України у зв'язку з відсутністю документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту, в передбачених законодавством випадках або у зв'язку з наявністю однієї з підстав для тимчасового обмеження його у праві виїзду за кордон, визначених статтею 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України", відмовляється у перетинанні державного кордону лише за обґрунтованим рішенням уповноваженої службової особи підрозділу охорони державного кордону із зазначенням причин відмови. Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону про прийняте рішення доповідає начальнику органу охорони державного кордону. Таке рішення набирає чинності невідкладно. Рішення про відмову у перетинанні державного кордону оформляється у двох примірниках. Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення. У разі відмови особи підписати рішення про це складається акт.

  2. Форма рішення про відмову у перетинанні державного кордону встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у справах охорони державного кордону.

  3. Особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України "Про звернення громадян" або до суду. Оскарження зазначеного рішення не зупиняє його дії. Оскаржене рішення може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним судом.

  2. Скарга до адміністрації Державної прикордонної служби України адресою:

  вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна

  adpsu@dpsu.gov.uaCлужба «Довіра»:+38(044)527-63-63Факс:+38(044)239-84-80

  Громадська приймальня:

  пн-чт: 09:00 - 17:00

  пт: 09:00 - 16:00

  обід: 13:00 - 14:00

  Громадська приймальня Адміністрації Державної прикордонної служби України розташована за адресою (тимчасово не працює під час карантину):

  вул. Володимирська, 30, м. Київ, 01601, Україна

  zvernennia@dpsu.gov.ua+38 (044) 527-64-29

  пн-чт: 09:00 - 17:00

  пт: 09:00 - 16:00

  обід: 13:00 - 14:00

  Телефон гарячої лінії (Служба «Довіра»)

  Надання громадянам відповідей на питання консультаційного характеру в межах компетенції Державної прикордонної служби України

  1598 (для дзвінків з мобільного)+38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону)

  dovira@dpsu.gov.ua

  Подання запитів на отримання публічної інформації

  ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

  (044) 527-64-29(044) 239-84-80 (факс)

  Publicinfo@dpsu.gov.ua

  Подання звернень громадян

  ПИСЬМОВО - на поштову адресу: вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601. ОСОБИСТО - до Громадської приймальної за адресою (тимчасово не працює під час карантину): вул.Володимирська, 30, м.Київ.

  3. Скарга на Урядову Гарячу лінію 1545

  Якщо вам необхідна допомога у підготовці документів або виникли додаткові питання - натискайте кнопку "Звернутися". Буду радий допомогти.

  0 / 0
  Айвазян Юрий Климентьевич
  Айвазян Юрий Климентьевич 6 дней назад

  Адвокат, г. Николаев, 31 год опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Ярослав!

  Дивіться, якщо у Вас відсутнє на руках рішення ВЛК, завдяки якому Вамс і поставили в 21 році відмітку у тимчасовому посвідченні, є в принципі також інші шляхи вирішите це питання. Тобто не обв'язково знову проходити ВЛК, оскільки це могло би призвести до небажаних для Вас результатів!

  Можна, спробувати, наприклад, пройти для початку ЛКК (лікарсько-консультативну комісію), а після того, якщо все складеться успішно для Вас, отримати від останньої направлення на МСЕК (медико-соціальну експертну комісію). Інвалідність навіть третьої групи може вирішити для Вас багато проблем!

  Це, якщо не має можливості отримати попередній висновок ВЛК про тимчасову непридарність до військової служьи... Треба зважувати, як краще зробити в цій конкретній ситуації. Розмовний контакт з Вами дав би мені більше шансів зарадити Вам щось більш конкретне!

  0 / 0
  Бутенко Юлія Юріївна
  Бутенко Юлія Юріївна 6 дней назад

  Юрист, г. Полтава

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго вечора!

  Як Вам відомо, на період дії воєнного стану та загальної мобілізації щодо чоловіків — громадян України, віком від 18 до 60 років, діють обмеження для виїзду за кордон.

  Проте, обмеження не застосовують до осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації (ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»)

  Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

  Тобто, це означає, що для перетину кордону Вам необхідно також мати при собі висновок військово-лікарської комісії, де буде визначено, що Ви є тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців.

  Якщо виникли додаткові питання, натисність "Звернутися".

  0 / 0
  Мєньков Андрій Васильович
  Мєньков Андрій Васильович 6 дней назад

  Юрист, г. Херсон, 16 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый день Ярослав.

  Вы не исключены с военного учета и являетесь призывником на срочную службу хоть и временно непригодным. Призов на срочную службу сейчас не проводиться в связи с общей мобилизацией. Тем не менее ограничения на выезд за границу касается мужчин в возрасте от 18 до 60 лет.

  Чтобы выехать за границу военнообязанному нужно иметь право на отсрочку от призова по мобилизации.

  Основания указаны в статье 23 Закона Украины "О мобилизационной подготовке и мобилизации".

  Например, если бы Вы учились очно за границей, что подтвержалось бы документально или сопровождали бы инвалида 1 или 2 группы Вы бы могли выехать за границу.

  Однако только лишь с приписным удостоверением оснований для выезда за границу нет.

  0 / 0
  Гончаренко Константин
  Гончаренко Константин 6 дней назад

  Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  якщо навіть Знятий з обліку за строковою службою(в мирний час), не означає , що вас виключили і з резервістів.

  повинно бути - виключений з військового обліку взагалі(підгрупа А за Вашою статтею розкладу хвороб) , та підстава , що ви зазначили може свідчити лише про відстрочку, якщо комісія ВЛК не встановить поліпшення у здоров ї.

  тому або за результатами ВЛК Вас визнають непридатним з виключенням з обліків і строкової служби і резерву , дві окремі постанови, або домагайтеся відстрочки на основі діагнозу.

  ---

  Якщо працюєте (бронювання)

  Скажіть вашому директору нехай видасть наказ по підприємству про бронювання робітників для виконання суспільно-корисної роботи в умовах мобілізації від імені підприємства - волонтери.

  Роздати цей наказ призовникам , вони подають його до тцк сп і їх беруть на спец військовий облік дають посвідчення та довідку про відстрочку від мобілізації з цією метою (для суспільно-корисних робіт).

  Серед іншого можете знайти на фейсбук Ганну Маляр – заступник Міністра оборони України можливо вона зможе допомогти Вашому чоловікові.

  Окремо зазначу, що виключення можуть стосуватися тільки осіб, визначених законодавством.

  Зокрема тих, які мають: ( Вам необхідно у ТЦК та СП у регіоні перебування отримати одну з таких довідок за підписом начальника)

  посвідчення про відстрочку від призову та повідомлення про зарахування на спеціальний військовий облік, (заброньований за погодженням з Мінекономіки, установою , організацією, для суспільно -корисної допомоги) або

  висновок військово-лікарської комісії про непридатність ( з виключенням з обліку повністю , взагалі)

  Крім того обмеження не стосуються осіб:

  на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, або

  які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років, або

  на утриманні яких є дитина з інвалідністю., або особа з інвалідністю до 23 років.

  А також тих, хто є:

  усиновителем

  опікуном, або

  чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення антитерористичної операції. та під час дії воєнного стану.здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти (студенти, слухачі).водії, які заброньовані для здійснення міжнародних вантажних перевезень, перевезень для потреб Збройних Сил України, медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги, відповідно до визначеного порядку;люди з інвалідністю та особи, що їх супроводжують.Особи, що зайняті доглядом за особами , що його потребують згідно висновку ЛКК (внаслідок когнітивних порушень здоров я)

  які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено.

  З повагою,

  Костянтин Гончаренко

  +1 / 0
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 6 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Здравствуйте, Ярослав!

  К СОЖАЛЕНИЮ НЕТ!

  ПО ИНФОРМАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОГРАНИЧНОЙ СЛУЖБЫ УКРАИНЫ:

  https://dpsu.gov.ua/ua/Peretinannya-derzhavnogo-kordonu-pid-chas-pravovogo-rezhimu-vonnogo-stanu-Pitannya-vidpovid/

  "Дозволяється виїзд за межі України за умови наявності підтверджуючих документів:

  Згідно абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії)".

  При наличии вопросов, обращайтесь индивидуально через кнопку "Звернутися".

  Всего доброго!

  +1 / -1
  Адвокат Евгений Александрович
  Адвокат Евгений Александрович 6 дней назад

  Адвокат, г. Киев, 28 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Ярослав!

  Добрий день!

  ТАК, ЯКЩО ВИ ПРИЗОВНИК - ВІК ВІД 18 ДО 27 РОКІВ ТА У Є ПРИПИСНЕ, ТО ВЗАГАЛІ ПОВИННІ БУТИ ЗВІЛЬНЕНІ ВІД ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ТАК ЯК ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ, ПІДЛЯГАЮТЬ ЛИШЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ'ЯЗАНІ І РЕЗЕРВІСТИ (ТОМУ, ЩО У НЬОГО ПРИПИСНЕ, А НЕ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК) ТА ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ.

  УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №69/2022

  Про загальну мобілізацію:

  https://www.president.gov.ua/documents/692022-4141...

  "8. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку:

  1) своєчасне оповіщення і прибуття громадян, які призиваються на військову службу, прибуття техніки на збірні пункти та у військові частини;

  2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, інших військових формувань України;...".

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про військовий обов'язок і військову службу

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, № 27, ст.385):

  Про військовий обов'язок і ... | від 25.03.1992 № 2232-XII (rada.gov.ua)

  "Стаття 1. Військовий обов'язок...9. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

  допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

  призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

  військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

  військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

  резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період".

  ЗАКОН УКРАЇНИ

  Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, № 44, ст.416):

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

  "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

  Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:...".

  ЯКЩО ВИ СТАНЕТЕ СТУДЕНТОМ ІНОЗЕМНОГО ВНЗ, ЦЕ НАДАЄ ВАМ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ, ПРИ ОТРИМАННІ З ВНЗ ТА ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ) ТАКИХ ДОКУМЕНТІВ:

  1) студентський квиток або студентська віза;

  2) перекладені та нотаріально завірені документи про зарахування/навчання особи у закордонному вузі;

  3) військово-облікові документи з записом щодо надання їм відстрочки від призову (призову за мобілізацією) - ПРИПИСНЕ З ВІДМІТКОЮ, ЩО ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ - ЗВІЛЬНЕНІ ВІД НЬОГО, А НЕ ВІДСТРОЧКА (В ЦЬОМУ РІЗНИЦЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНОГО).

  4) довідка видана територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за кордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти) - ДОВІДКА ЯК ПРИЗОВНИКУ ЩО ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ - ЗВІЛЬНЕНІ ВІД НЬОГО, А НЕ ВІДСТРОЧКА (В ЦЬОМУ РІЗНИЦЯ ВІД ВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНОГО).

  - У РАЗІ ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ, ЗІ СТОРОНИ ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ):

  1) ПОДАВАТИ СКАРГИ ДО:

  - ОБЛАСНОГО ТЦКСП (ВІЙСЬККОМАТУ);

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ.

  2) ТЕЛЕФОНУВАТИ НА ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  - МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ:

  0 800 50 04 42

  Гарячі лінії | Міністерство оборони України (mil.gov.ua)

  - УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ:

  Урядова «гаряча лінія» 1545 працює цілодобово

  Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

  У разі наявності запитань звертайтеся через кнопку зеленого кольору "ЗВЕРНУТИСЯ" (ПРАВОРУЧ ВІД ФОТО).

  ВСЬОГО ДОБРОГО!

  +1 / -1
  Рибінцев Сергій Сергійович
  Рибінцев Сергій Сергійович 3 дня назад

  Адвокат, г. Киев, 14 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Добрый день!

  При записи в военный билет как временно непригодного, выезд не возможен.

  Только с записью исключен из воинского учета это будет возможно.

  0 / 0

Похожие вопросы